Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Számotokra mennyire stresszes...

Számotokra mennyire stresszes a vizsgaidőszak? Milyen szakra jártok?

Figyelt kérdés
2016. jún. 5. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Matematika szakra járok az ELTE-n. Stresszesnek nem nevezném, inkább csak nehéz, de ha odateszi magát az ember akkor teljesíthető. Nem igazán ismerek olyat, akire illenének azok a legendák, hogy éjjel-nappal kell tanulni, napi nem tudom hány kávét kell inni, energiaitalokat stb. Az írásbeli vizsgák még tűrhetőek, a szóbelik azok, amelyek megterhelőbbek, a tanár azonnal észreveszi, hogy valaki bemagolta az anyagot, vagy tényleg érti és tudja alkalmazni a félév során megszerzett tudást, tud-e kapcsolatot teremteni különböző témakörök között stb. Vannak nehezen teljesíthető tárgyak, mint minden más szakon, itt, aminél személy szerint meg kellett és kell szenvednem az a valószínűségszámítás, matematikai statisztika, numerikus analízis és differenciálegyenletek. De különösen stresszesnek nem nevezném egyik vizsgaidőszakomat sem, persze más lenne a helyzet ha dolgoznom kellene mellette.
2016. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Számomra nagyon stresszes a vizsgaidőszak, de ez nem a szakból magából adódik (pszichológia), hanem belőlem. Szorongós, stresszelős típus vagyok, aki a legjobb teljesítményére törekszik és kiborulok, ha ez nem sikerül. Az egésznek nincs akkora tétje, mint amekkorának én azt tekintem, így nekem ez mindig nagyon stresszes és aggódós időszak.
2016. jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyáltalán nem stresszes. Évközben is rendesen készülök, minden feladatot megcsinálok és bejárok az összes előadásra - ez már csak azért is előny, mert megjegyzik az arcomat, olyan kevés ember szokott bejárni. Előre megtervezem a vizsgaidőszak elején, hogy miből pontosan mikor fogok menni, nem halasztgatok semmit és igyekszem minél előbb letudni az egészet. Ha pedig tanulok, akkor csak arra összpontosítok

Eddig sosem buktam egy vizsgán se, a legrosszabb jegyem is 3-mas lett minden félévben.

(jogász szak)

2016. jún. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Általában nem volt stresszes. Az évközi feladatokban nekem is sok energiám benne volt, viszont én nem voltam az óralátogatás bajnoka. Én is körültekintően terveztem meg a vizsgaidőszakot, és azt hiszem, 5 év alatt talán 2 UV-m volt. Csak 5. félévkor volt stresszes, az különösen nehéz félév volt, és féltem, hogy nem fogom tudni letenni az összes vizsgám és nem tudtam aludni, mert folyton ez járt a fejemben:S Agrárszakon végeztem.
2016. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jogász kolléga hova jár, ha ilyen lájti az élet?
2016. jún. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem "lájti" az élet, egyszerűen csak nem szétpartizom a fejemet, hanem tisztességesen tanulok szorgalmi időszakban is, nem hagyok mindent az utolsó pillanatra. Emellett érdekel is a dolog, szeretem is és jó agyam is van, szerencsére gyorsan tanulok. :)

És az ELTE-re, hogy a kérdésedre is válaszoljak.

2016. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!