Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Könyörgöm valaki öntsön belém...

Könyörgöm valaki öntsön belém egy kis lelket. Emelt szóbeli idegen nyelv?

Figyelt kérdés
Hamarosan emeltezni fogok (2 nap múlva) idegen nyelvből. Az írásbelim 80% lett, tudom, hogy tudok beszélni. Órán mindig kifejtettem a véleményemet, beszéltem.. Viszont tudom, hogy óriási tétje van a szóbelinek és rettegek. Napok óta egész nap tanulok reggeltől késő estig, és úgy érzem mégsem megy. Stopperrel mértem az időt és úgy beszéltem a témákról, de 1 perc után egyszerűen semmi nem jut az eszembe. Az év végi szóbeli vizsgáim mindig 1-esek lettek, mert annyira leblokkoltam, hogy konkrétan egy szót sem tudtam kinyögni. Egész nap sírok és hányingerem van. Szerintem ha nekem kell bemennem, össze fogok esni. Valaki kérem lásson el pár jó tanáccsal, teljesen magatehetetlennek érzem magam. Ha a témákat nézegetem ideges vagyok, mert nem megy a fejembe. Ha pihenni próbálok, akkor nem tudok, mert folyton az jár az eszemben, hogy tanulni kellene. Ha elkezek "felelni" itthon magamban, akkor elkezdek sírni mert egyszerűen nem megy. Elnézést, ha nagyon zavaros az írásom, de teljesen ki vagyok készülve. Ezen múlik, hogy fel fognak-e venni.
2016. jún. 5. 15:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát ha 2 nap múlva lesz akkor én beiktatnék egy kis pihenést is. Pihenés alatt azt értem hogy olyat csinálj amit szeretsz. Nem kell beleőrűlni mert annyit nem ér az egész. Azt ne senki ne mondja nekem hogy ha valaki 80%-t ír írasbelin akor annak rossz lesz a szóbelije. Egyebkent mindenki stresszel elötte meg ideges és ugy érzi semmit sem tud,de élesben majd eszedbe jut. Most inkább pihenj. Már úgysem ezen a 2 napon múlik,hogy 20 vagy 100% lesz.
2016. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Pont ez a problémám, hogy én tudom, hogy tudok olaszul, de mikor ekkora tétje van a dolgoknak, valahogy mindig olyan szinten leblokkolok, hogy meg sem tudok szólalni. 1 éve az év végi szóbelin azt sem tudtam elmondani, hogy hogy hívnak. Így hát elhajtottak egy 1-essel. A sok negatív tapasztalat még jobban rátett egy lapáttal :( De azért köszönöm a tanácsokat.
2016. jún. 5. 15:12
 3/16 anonim ***** válasza:
Hány százalék kellene belőle a felvételihez?
2016. jún. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
26/30-ból szóbelin. Minimum. Ha egy ilyen eredményt elérek, akkor már valószínűleg bent vagyok egyetemen.
2016. jún. 5. 15:16
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz kikapcsolódni, akkor is pihenj! MUSZÁJ! A leírásod alapján eddig is betegesen túlhajtottad magad. Ha benn leszel, a kritikus pillanatban eszedbe fognak jutni a dolgok! A nyelv nem olyasmi, amit máról holnaputánra elfelejt az ember. Eddig még mindenkitől azt hallottam, hogy a bizottságok kedvesek, én is ezt tapasztaltam. Az "úgy érzem, hogy nem tudok semmit" érzés a felkészülés ebben fázisában természetes.
2016. jún. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentjeidet, nagyon kedves vagy!:) Sajnos attól félek, hogy kihúzok valami nehéz témát, mint pl. a környezetszennyezés. Sajnos erről nem tudok 7 percet beszélni, de még 3at sem! Illetve, persze vannak ettől nehezebbek is. Komolyan már azon gondolkozom, hogy le*om, és majd lesz ami lesz.
2016. jún. 5. 15:31
 7/16 A kérdező kommentje:
Hopp, közben látom, hogy nem csak egy ember írt :) Elnézést. Szóval, köszönöm nektek!:)
2016. jún. 5. 15:32
 8/16 anonim ***** válasza:

"beszéltem a témákról, de 1 perc után egyszerűen semmi nem jut az eszembe."


Itt a bibi.

Tudod, mit csinálj?

Mikor megnézel egy "témát" otthon, ne kezdj el rögtön beszélni róla, se stopperrel se máshogy, hanem ÍRJ LE először mindent, ami erről eszedbejut. Hosszasabb gondolkodás nélkül.

Négy-öt ilyen leírt téma után sokkal többet és lényegesebbet fogsz elmondani élőszóban is, mintha azonnal beszélni kezdenél.

Próbáld ki, valószínűleg beválik!


És egy kalap xart kívánok a vizsgádhoz!

2016. jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Viszont tudom, hogy óriási tétje van a szóbelinek és rettegek."


- Pont az idegen nyelvre mondod ezt, ahol csak 30 pont a szóbeli? Akkor mit érezzen az, akinél 60 ponta szóbeli, és 90 az írásbeli?

Egyébként ott vannak felsorolva, miről kell beszélni. Kizárt, hogy azzal 1 perc alatt végzel. Ha meg mindent elmondtál, kérdeznek.

2016. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Julianna :) természetesen kidolgoztam a témákat, gondolattérképet rajzoltam hozzájuk. Viszont lehet, hogy mégis elrontottam ezek szerint. Kipróbálom, amit mondtál, hogy magamtól elkezdem írni. Mikor fogalmazást kell írni, folyamatosan tudok írni több oldalt is, mert jönnek a gondolatok. Lehet, hogy túlságosan "katonásan, szárazon" dolgoztam ki a tételeket. Mindenesetre most pihenek egy kicsit, aztán nekiülök a te módszered szerint. Majd megírom, hogy ment. :)


Utolsó, nekem is számít a töri, ami ugye 60 pontos, mivel duplázással megyek. Valószínűleg akkor is ennyire fogok izgulni :) de egyelőre az olasz előrébb van.

2016. jún. 5. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!