Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE Öthalmi diáklakás?

SZTE Öthalmi diáklakás?

Figyelt kérdés
Milyen áron van a kétágyas? Mennyire nehéz eljutni a belvárosig? Milyen ott a diákélet? Tudjátok ajánlani? Kérem CSAK ott lakók írjanak!

#egyetem #Szeged #kollégium #SZTE #Öthalom #SZTE ÁJTK #Öthalmi diáklakás
2016. jún. 5. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ott lakok.

Nem tudom, hogy honnan jössz, de pl. én budapesti vagyok, nekem abszolút nem volt fura az utazgatás, mivel Pesten is kb. ennyit utaztam suliba.

Egyébként félóránként járnak a buszok, minden óra 23kor és 53kor megy a kolitól, meg lehet szokni.

Nem tudom hova fogsz járni, de ahol úgy általában mindenkinek szokott órája lenni, oda kb. fél óra alatt be lehet érni.

Ami negatívuma, hogy este 10 után abszolút semmi nincsen, reggel 5ig, tehát bulizni csak úgy lehet elmenni, ha hajnalig bírod/akarsz maradni.


Élet szerintem nem sok van a koliban, én most fejeztem be az első évemet (tehát nem lakom régóta ott), viszont felsőbb évesek azt mondták, hogy kb. 2-3 éve még jó bulik voltak, azóta viszont semmi.

Olyan szempontból abszolút jó, hogy csöndes, szinte semmi zaj nem szokott lenni, bár most a nyári időszakban azért beindultak a bulik, szóval a nyári vizsgaidőszakra nem ajánlom annyira. (de így se vészes)

Ha nagyon nyitott vagy, akkor viszont simán lehetsz az ottani társasággal, van 1-2 kisebb nagyobb csoport, akik kb éjjel nappal a dohányzóban ülnek.


Minden szoba ugyanannyiba kerül, 9300 ft egy hónapra.

Azzal az eggyel kapcsolatosan egy picit el foglak keseríteni, hogy sajnos az 1 és 2 ágyas szobákat a felsőbb évesek szokták megkapni (főleg Msc), de azért majd a kollégiumi jelentkezésnél írd be, hátha szerencséd lesz.

Én is féltem, de a 3as ágyas sem para, nekem pl. tök jófej szoba és lakótársaim is lettek.


Ja igen, a kialakítás olyan, hogy 1 kb. lakás van, amiben 3 szoba, és akkor a wc, konyha, fürdő közös, a szobák meg ugye 1,2 és 3 ágyasok.

Van külön olyan lakás is ami csak 3ágyas.

2 épület van; a régi és az új.A régiben nincs mosógép, viszont van helyette sütő, és elvileg egy picit csúnyább, mint az új, az újban pedig mosógép van és sütő nincsen.


hát így röviden ennyi, én ajánlom neked, ha inkább nyugalmasabb kollégiumra vágysz (inkább albérlet-szerűnek mondanám)

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan, akár itt akár privit

2016. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia.

Azt hallottam, hogy van konditerem az Öthalmiban. Mit tudsz esetleg, mennyire felszerelt vagy, hogy egyálltalán van e.

3 éve rendszeresen edzem és ha nem kellene fizetnem a konditeremért az nagy plusz lenne :)

Üdv

2016. jún. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van konditerem, de igen csak "kezdetleges"

Bár ingyen lemehetsz, sajnos a gépek nagy része vagy régi, vagy nem nagyon működik, viszont rengeteg súlyzó van, szóval az az egy, ami sztem pozitívum (meg ugye, hogy ingyenes.)

Egyébként van egyetemi fitness terem, asszem diákoknak 2000 egy hónapra, az is simán megéri, csak annyi, hogy az benn van a városban

2016. jún. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!