Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy ügyvéd mennyit keres?...

Egy ügyvéd mennyit keres? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok, ügyvéd szeretnék lenni, de nem tudom mennyit keres, megérte-e az a sok tanulás, nagyon elszomorított hogy láttam hogy 120 ezreket keresnek, szeretném tudni tényleg mennyit keresnek, én úgy tudom hogy 500 ezer felett legalább, válaszokat Köszi :)

2016. jún. 8. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ h hol tudsz elhelyezkedni ès milyen ügyfèlkört tudsz kialakítani.. lehet ez 100ezer is de lehet 10millio is..
2016. jún. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Miért gondolják úgy az emberek, hogy van egy szakma, és ahhoz így valami táblázatban fixen meg van határozva, hogy azok ennyit keresnek?
2016. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Ügyvédségig eljutni az kb. 5 év (+1-2 évvel számolhatsz) egyetem, majd kötelező 3 év jelöltség, ehhez is hozzáadhatsz fél - egy évet, ha nem sikerülnek a szakvizsgák. Utána lehetsz ügyvéd.

Az egyetem alatt gyakornokként kb. 0-30 ezret kereshetsz.

A jelöltség ideje alatt a 0-200 ezerig kereshetsz. Jellemző a 100-140 ezer egy átlag irodánál, egy nagyobb nemzetközi irodánál 200-250 nettó is összejöhet, heti 60 óra munkával.

Ha ügyvéd vagy, akkor biztosan több lesz a fizetésed, ez a függ az irodától, meg tőled elsősorban. Saját lábra is állhatsz, ha vannak jó kapcsolataid, akkor a többszöröse is mehet. Dolgoztam olyan helyen, ahol a 30 éves ügyvédek millán felül fizetést nyomtak haza havonta, és ehhez még prémiumok, plusz ha tulajdonos, az eredmény felosztása is rájön.


Én annyira nem kapálóznék ezért a jogi szarságért, kevesebb erőbefektetéssel sokkal jobban járhatsz. Külföldön ennek a 600x keresheted meg képzett informatikusként, ahová összesen 3 év egyetem szükséges... Nagyon nem mind1, hogy az itthoni kádári szar szakmai színvonalú helyen tanulsz és dolgozol, vagy a külföldi álomban...

2016. jún. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Ezt a külföldön informatikusként milliomos leszel hülyeséget azért felejtsük már el...


1. Aki humán beállítottságú, az ne menjen infóra, mert kampó lesz (márpedig gondolom nem azért akar ügyvédnek menni, mert szabadidejében meg android fejlesztő)


2. 3 év egyetem elég, jó vicc. BSC infós végzettsége már viszonylag sok embernek van, a töredéke a jó szakember. Ehhez nem elég egy egyetem (sőt, nem is feltétlenül szükséges), itt a hangsúly az autodidakta képzésen van, az egyetem csak egy alap.


3. Külföldön az önálló munkavégzésre képes és nyelvet perfektül beszélő tapasztalattal rendelkező ember kell, ezek nem az egyetemről a 4 év után kiszabadult emberek, hanem olyanok, akiknek már 5-10 év munkatapasztalatuk meg volt itthon.


Gondoltam szólok.

2016. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Attol fugg mennyi ugye van. Nincs fix fizetese (ha onallo ugyvedi irodat visz) mert sikerdijjal dolgoznak. Ami bizony lehet 0 is egy honapban.
2016. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, hogy sikerdíjjal dolgoznak. Az ügyvédi munkák díjazása kisebb részben sikerdíjas, nagyon kevés ügyvéd, nagyon kevés ügyben vállal ilyet. A sikerdíj mellett jellemzően van munkadíj is.
2016. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

1. Ez a humán - reál beállítottság hülyeség. Az alacsony színvonalú iskolákban szokás ezt mondani. Mindent meg lehet tanulni, ha valaki motivált, és akarja, nincs ilyen "beállítottság". Nem egy "humán beállítottságú" ismerősöm kötött ki reálos pályán: mérnöki, pénzügyi, informatikai pályán... Ők is abban a hitben éltek, hogy nekik valami bullshit bölcsész, társadalomtudományi szak kell, majd amikor rájöttek, hogy azzal alig mennek valamire, pályát módosítottak, és bumm, meg tudták tanulni, amit meg kell.


2. A diplomakövetelmény miatt nem árt, igaz nem kell diploma ahhoz, hogy valaki programozzon (de külföldön 1000x több eséllyel indulsz diplomával). Az asztalos végzettségű ismerősöm autodidakta módon tanult meg programozni, és most programozóként egész jól keres. De ebbe mi a durva? Minden szakma, a jogi különösen megköveteli az élethosszig tartó tanulást. Nem olyan durva dolog.


3. nyilván kell egy megfelelő szakmai alap, nyelvtudás, de mihez nem kell? Egy végzett jogász (5 év +3 év egyetem, jó sok pénz) perfekt szakmai angollal, és még egy nyelvvel tud elhelyezkedni egy nemzetközi irodánál, magyar fizetéssel, Magyarországon. Vagyis az általad említett feltétel (jó szakmai tudás és nyelvtudás) a jogi munkaerőpiacon sincs másképp. Csak amíg ezzel itthon tudsz nagy nehézségek árán elhelyezkedni, viszonylag alacsony fizetésért addig más szakmával, ugyanennyi energia és időbefektetéssel jobb helyre tudsz kerülni...


Azért az informatikát említettem, mert abban most nagy hiány van, jól tud keresni az ember Magyarországon is, pár hét alatt talál munkát. A külföld meg sokkal több lehetőséget nyújt, mint egy itthon végzett jogásznak.

Btw: Mondhattam volna az infós mellett a mérnököt, a közgazdászt, egyéb gazdasági szakembereket is, mert ők is jobb helyzetben vannak, mint egy jogász. És nem mondanám, hogy egy menedzsment diplomát olyan baromi nehéz megszerezni... sőt.

2016. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hallod, légyszi ne. De komolyan, infósként mondom, falra mászunk attól, hogy olyan emberek ámítanak laikusokat, akik közelében nem jártak informatikai képzésnek (mint pl. te). Ezt ne vedd személyeskedésnek, de hülyeségeket írkálsz. Amíg fogalmad sincs arról amiről beszélsz, max. 1-2 ismerősöd útján, arról ne állíts valótlan dolgokat. Ahogyan én sem fogom megmondani az orvosoknak a frankót.


Igenis számít a beállítottság. Általában azok választanak humán szakot, akik már középiskolában érezték, hogy a matek-fizika vonal nem fekszik nekik. Lehet nem voltak kifejezetten rosszak, de egy 70%os közép szintű matek érettségivel bizonytalanok ilyen téren, és nem véletlenül. Egy ELTE-n, BME-n olyanok is kitudnak hullani a matek miatt, akik egyébként még jobbak is voltak belőle.


Mellesleg te írtad azt, hogy 3 év egyetem szükséges aztán szevasz, amin most mondjuk korrigáltál valamit, de: SEMMIVEL nem könnyebb eljutni egy olyan szintű informatikus tudásig (diploma+tapasztalat+nyelvek-keretrendszerek PIACKÉPES ismerete, stb.), mint ugyanúgy jó jogásszá válni. Akit pedig a jog érdekel, annak ez a könnyebb út. Ezért azzal ámítani valakit, hogy ez az egyszerűbb út a pénzkereséshez nettó baromság.

2016. jún. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!