Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy jogász kiírja a neve elé (pl facebookon), hogy Dr, akkor az emberek azt mondják, hogy megdolgozott érte, de ha egy orvos teszi ugyanezt, akkor beképzeltnek tartják, aki felvág a doktorijával?

Figyelt kérdés
(Mielőtt kötekednek páran: igen, tudom, hogy a PhD az „igazi" doktori cím, a tudományok doktora.)

2016. máj. 30. 08:22
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%
Már megint te????
2016. máj. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miről beszélsz. Teljesen komoly a kérdés. Többször találkoztam olyannal, hogyha egy orvos használta a címet (doktorként mutatkozott be, fb-n beleírta a nevébe stb), akkor az jött le az embereknek, hogy beképzelt, míg eg jogász megdolgozott érte. És nem értem ezt a kettős mércét.
2016. máj. 30. 08:28
 3/52 anonim ***** válasza:
100%

Mégis ki tartja beképzeltnek? Soha eszembe nem jutott, hogy annak tartsam, és mástól se hallottam ilyet.

Pontosan most mi a bajod a világgal?

2016. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Hogyhogy mi a bajom a világgal? Megnézel 10 FB profilt, akiknek Dr van a nevükben, akkor abból 9 jogász, 1 orvos. Ezt egyszer megkérdeztem gyik-en, hogy miért pont a jogászoknak ennyire mániájuk, hogy ők bizony doktorok, és ezt bizony a facebookos névbe is be kell írni, majd azt a választ kaptam több embertől, hogy ŐK megdolgoztak érte. Mert más, akinek doktorija van (orvos, állatorvos, fogorvos, gyógyszerész, sőt... aki PhD-zett), ők nem, mi? Vannak orvos ismerőseim, és van köztük keményen nagyképű, beképzelt, de a Dr-t még ő se írta ki. Valahol sajnálni tudom azokat az embereket, akiknek ez kell az önbecsülésüknek, hogy kiírják, hogy lássa mindenki: ők doktorok.
2016. máj. 30. 08:47
 5/52 anonim ***** válasza:
100%

" azt a választ kaptam több embertől, hogy ŐK megdolgoztak érte."


- Pontosítsunk: Te csak ezekre a válaszokra figyeltél, illetve a többit elhallgatod.

Vagy ha annyira általános jelenségről van szó, most miért nem sorjáznak a hasonló válaszok?

2016. máj. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Nézd, nem akartam senkit megsérteni. Csak egy jelenség okát keresem. Egyre elterjedtebb dolog, hogy a jogászoktól mindenki kb el van ájulva, egy orvosra meg úgy néznek, mintha valami büfészakot végzett volna.
2016. máj. 30. 08:54
 7/52 anonim ***** válasza:
100%

"Egyre elterjedtebb dolog"


- Ezt mi alapján jelented ki?

Én meg pont azt látom, hogy ha valaki itt kiírja, hogy jogás szakra megy, 10-ből 9-en leszólják, hogy minek, hiszen már annyi van belőlük. Rengeteg fórumon olvasom azt, hogy jogászokból túlképzés van, és hogy 20 ezren végezték el a szakot az elmúlt 10 évben meg hasonló valótlan állításokat.

Szóval ha van olyan, ahol a jogászokat istenítik, tedd közzé, hogy a jogászhallgatók odaköltözhessenek.

2016. máj. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Nem az internetre gondolok... Hanem az életre. Ismerősök és azok ismerősei között. (Bár, neten is. Vizsgaidőszakban egyes oldalakon a kommentek között is találni érdekességeket.)
2016. máj. 30. 09:05
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezzel foglalkozni. Orvosnak tanulok, én tudom egyedül, hogy mennyit küzdök ezért a diplomáért és büszke is leszek rá egy nap, ha a kezembe kapom végre. Hogy facebookon ezt reklámozom e, hát valszeg nem, mert nem nagyon facebookozom :D egyébként nőverem jogot végzett, tisztában vagyok azzal, hogy mennyit is küzdött, nekem nem kell ezt a részét magyarázni. Plusz, aki szerint egy orvosnak nem kell vért pisilnie a diplomájáért, az vmit nagyon féleért ebben a hivatásban, ahol emberéletek vannak adott esetben az orvos kezében és másodpercek alatt kell döntenie. Aki szerint ezért a tudásért nem kell megküzdeni, annak az öregapja nem kapott még infarktust.
2016. máj. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Utolsó, tudom, hogy a jogászok is sokat tanulnak (bár az orvosoknál nem többet, sőt). Csak nem értem, hogyha beírom a facebook keresőbe, hogy Dr, akkor az első 20 találat miért jogász, ügyvéd, ügyvédjelölt stbstb.
2016. máj. 30. 09:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!