Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Euroexam angol felsőfok,...

Euroexam angol felsőfok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz? Mire figyeljek ott oda ha felsőre megyek? És milyenek a vizsgáztatók? Aki volt már ott és sikerult neki az leirna a tapasztalatait pliz?

2016. jún. 9. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyire nehéz az attól függ mennyire tudsz angolul. Javaslom hogy nézz meg a neten lévő feladatsorokból egyet, még hallgatás is van. Arra figyelj oda, hogy tudd mit várnak el. Pl a szóbelinek mi a felépítése, vagy hogy érdemes használni a szótárat. Én vittem angol magyart, magyar angolt meg a camebridge advanced learners dictionaryt (ami azért jó, mert a végében minden írandó levélre meg esszére van példa és hasznos kifejezések.) A szóbeli menetét leírom ha nem tudod, arra érdemes gyakorolni. A vizsgáztatók velem kedvesek voltak, amikor leblokkoltam akkor is bíztatóan mosolyogtak:D Ha konkrétabb kérdésed van szívesen válaszolok, egy éve voltam.
2016. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A szótáras gondolatmenet végét elfelejtettem: szóval vihetsz sokat, de ne vessz el benne, csak vészhelyzetben használatos. A másik, hogy a szövegek irtó hosszúak, de én pl a hosszú szöveget nem is olvastam el a teljesen, mert kb ki lehet deríteni hogy hol lesz a válasz a kérdésre és akkor azt a részt elég elolvasni hogy ne menjen az idő feleslegesen.
2016. jún. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szeptember 3-an megyek nyelvvizsgazni es jol jonnenek a tippek h mire figyeljek oda. Pl. a writingnal mire kell odafigyelnem, te melyiket valasztanad a masodiknal (article, review, essay)?
2016. jún. 9. 10:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Én az essayt választottam, annál az a fontos hogy először mondasz egy állítást, aztán érveket rá, példát rá és utána lehetőség szerint akár vissza is csatolhatsz az eredeti állításra. És ilyenből kell kb 3, az elején döntsd el hogy egyetértesz e az állítással, vagy nem és ahhoz írj többet, az utolsót meg pl egy however kezdéssel írod és a másik nézőpontból. Mondom a legjobb ha megnézel egy feladatsort, akár többet is, időre megcsinálsz párat. Meg a szókincs fontos hogy emelkedettebb legyen, tanulj be pár szép szófordulatot.
2016. jún. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Meg gondolom a speakingnel es a writingnal meg az a jobb ha minel haladobb szavakat hasznalok.
2016. jún. 9. 10:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, de főleg a speakingnél érdekes. A frappáns szófordulatokat nagyon szeretik:D A writingnál a kötőszavak, mint az előbb említett however, in addition, furthermore, last but not least, in conclusion stb azk hasznosak. Speakingnél meg ne csak I think legyen folyton, hanem as far as im concerned, in my point of wiew, i believe, stb és a képnél pl fontos hogy a kommunikációt lássák, tehát kérdezz hogy te mit gondolsz, reagál arra amit mond, beszélgessetek és az is jó pont ha javasolsz új képet ami nincs ott, és elmondod hogy az miért lenne jobb, vagy montázst a képekből.
2016. jún. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

És a szóbelinél hogyan választják/válasszuk a párunkat?

Az mennyire elonyos ha netan en vagyok a gyengebb es a partnerem a jobb angolos?

2016. jún. 9. 11:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ha nem olyannal mész akivel ismeritek egymást (én barátnőmmel mentem, nagy könnyebbség volt) akkor sorsolnak neked valakit. Az a jó ha hasonló szinten vagytok, ha sokkal jobb az nem jó mert mivel nem ismer elnyomhat és nem hagyhat érvényesülni, ha meg sokkal rosszabb, akkor nem tudtok kommunikálni és folyton neked kell, így a kommunikációs rész nehézkes.
2016. jún. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És hogyan tudom fejleszteni az adott reszkessegeket (iras, olvasas, beszed, hallgatas)?

Mi a siker titka?

2016. jún. 10. 18:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem árt ha jól tudsz angolul, de úgy veszem ez megvan minimum egy erős b2es szinten. Ezek után csinálj meg feladatsorokat amiket találsz a neten. Ezzel lehet a legjobban fejlődni, mert így megszokod milyen típusú feladatok vannak. A beszédhez jó betanulni fordulatokat, rákeresel a neten "advanced phrases" vagy valami és párat megtanulsz. Valamint a prezentációt érdemes gyakorolni. Nem tudom hol lehet állításokat találni, akár magadnak is kitalálhatsz. A lényeg hogy a felépítés a kisujjadban legyen. Először egy bevezetés, hogy ez a témám és egyetértek vele/ nem értek egyet vele/ részben egyetértek, nem értek egyet. Utána először, állítás, indoklás, példa (ha tudsz. Másodszor, állítás, indoklás, példa. Utána meg egy lezárás amiben van egy összegzés a véleményedről, de kicsit más szavakkal. Ebből sokat csinálj és mérd az időt. Ahogy a feladatlap megoldásakor is. Esszéket is írhatsz, meg leveleket. Szintén érdemes hasznos fordulatokat betanulni, amik akármilyen írásban elsüthetők.
2016. jún. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!