Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapesten mik a lakhatási...

Budapesten mik a lakhatási lehetőségeim corvinusos diákként?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki felvesznek állami támogatottként Corvinusra, a lakhellyel viszont bajban vagyok, nem tudom mik a lehetőségeim, milyen támogatások járhatnak nekem.


Rólam:

-19/F

-hátrányos helyzetű (az egy főre jutó jövedelem alacsony a háztartásunkban)

-édesanyám 3 gyermekes, egyedülálló

-Győrben lakom


Kollégiumba mikor, hol, és hogyan kell jelentkezni? Mennyibe kerül egy hónapra? Hétvégente ott lehet maradni?


Milyen más lehetőségeim vannak? Diákszállók pl. mennyibe kerülnek havonta?


Akik hasonló helyzetben voltak/vannak: tippeket elfogadok :D


Köszönöm előre is! :)



2016. jún. 9. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsőévesként mikor, hol, hogyan fent lesz majd a Corvinus oldalán valamikor a ponthatár húzás után, mikor majd már tudják a hallgatók hova mennek. 16 ezer körül szokott lenni állami alapszakosoknak havonta. Ott lehet maradni hétvégén. Diákszállókat nem tudom, de még albérletbe lehet menni, általában szoktak hirdetni, hogy lakótársat/szobatársat keresnek, kicsit drágább attól függően hogy saját szobád lesz-e vagy vkivel közösen, illetve merre fele, ez kb. havi 20 eFt-nél kezdődik.
2016. jún. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ez az aktuális: [link]

Itt böngéssz még tovább, keress meg minden fontos infót.

Ha jól látom, gólyaként csak a tarkaréti kollégiumban kaphatsz elhelyezést, ami őszintén szólva elég messze van, tömegközlekedéssel kb 50 perc (már ha a Fővám téri campusba fogsz járni).


Jelentkezni majd a pontszámhirdetés után kell, viszont akkor sürgősen, azt hiszem július 27-aug.3-ig. Ez annyira nem hosszú időszak, például a fizetésigazolásokat, ilyesmiket nehéz ilyen rövid idő alatt, ráadásul nyáron összegyűjteni. Van hiánypótlási időszak, de mindenképpen megéri utánanézned pontosan mi kell, és azt hol tudod kikérni, mennyi időbe telik.


Ha jól értelmeztem (olvasd el te is!!), akkor nálatok mindenképp tanulmányi ÉS szociális alapon bírálják el a kolipályázatokat. Ez azt jelenti, hogy mivel úgy láttam 50-50%ban számít: Az alapján, hogy hány ponttal vettek fel, lehet maximum 50 pontod. Aztán meg arra is kapsz még pontokat, hogy mennyi az egy főre jutó jövedelem, milyen messze laksz, hány tesód van, és mennyi idősek, és abból is összejön valahogy maximum 50 pont. Aztán ezt a kettőt összeadják (max. 100), és ez alapján rangsorolják azokat, akik kérnek kolit.

Ha a leírtak mellett még a felvételi pontod is jó volt (a többiekéhez képest), akkor valószínűleg bekerülsz.


Nem találtam most meg mennyibe kerül egy hónapra a kollégium, de valahol muszáj fent lennie, keresd meg, vagy írj egy email-t a megadott elérhetőségre. Én másik egyetemre járok, ott 9500-11000 Ft között van (szintén Budapest) Azon felül az internetért kell még fizetni félévente 7500 forintot. (Ez havi a havi 1500-ból jön, de csak egyszerre tudod befizetni.)

Esetleg pénzt kérhetnek a mosó/szárítógép használatáért is, bár szerintem ez egyetemi kollégiumban nem jellemző, inkább a később leírt magánkolikban lehet)


Persze, ott lehet maradni hétvégén, egyetemen már úgy tekintik, hogy az ember felnőtt, és ez a lakhelye gyakorlatilag (hivatalosan tartózkodási hely, ha a lakcímedet az otthoninak hagyod.) Nyárra kell csak külön igényelni, ha akkorra is maradnál, viszont az általában drágább (nálunk 30000 Ft).


Más lehetőség, amiről én hallottam eddig:

-ismerősnél lakás minimális lakbérért/csak a rezsiért, de gondolom ez neked nem áll fent, mert akkor nem kérdezősködnél itt.

-albérlet: jó hamar el kell kezdeni keresni, és szerintem CSAK mással együtt éri meg szobát/lakást kivenni. Augusztus közepe vége felé, ha már ismerkedtetnek titeket a leendő szaktársaiddal, valószínűleg közösségi felületeken látsz majd jó pár hirdetést, hogy lakótársat keresnek, de lehet akkor már majdnem késő. Ez még nagyon kedvező esetben is megvan szerintem 50000/hó rezsivel együtt.

-Magánkollégiumok/diákszállók: Elvileg kedvezményesebb, mint az albérlet, de drágább mint a koli. Én is csak google-n kerestem rá, és nem hiszem, hogy 5 perc alatt megtaláltam volna a legkedvezőbbet, szóval mondjuk, hogy (előre beleszámított rezsivel) 20-40000 Ft.

-Egyházi kollégiumok (ha valamelyik egyházhoz tartozol): Na erről már tényleg csak hallottam, de úgy tippelem ez picit olcsóbb lehet a sima magánkolinál, mert általában itt sok támogatás szokott lenni.


Alapvetően az egyetem kollégiumába éri meg a legjobban bekerülni, mind pénzügyi, mind szociális szempontból. Nálatok viszont nagy hátrány az, hogy ilyen messze van az egyetemtől, emiatt mindenképp utánanéznék a helyedben az alternatíváknak. Ha bármi más mellett döntesz, mindenképp szánj rá egy napot nyáron, hogy felgyere Pestre, én megnézd milyen környékre készülsz költözni. A 8. kerület közepét azért a helyedben elkerülném, bár fiúként még van esélyed túlélni.;)

(Persze a kolit is jó, ha megnézed, de az másfajta kategória mint a többi, abból csak egy lehetőséged van.)

2016. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

elsőéves vagyok a Corvinuson és Tarkaréti kollégiumban élek :) Szóval kérdezz bármit, elvileg mindent tudok :D


Abban igaza van a fentebbi válaszoloknak, hogy pontkihirdetés után kapsz egy borítékot postán (jó vaskos), ott minden le lesz írva a kollégiumi igényléssel kapcsolatban is.

A corvinusnak 3 kollégiuma van. De elsősként mindenképp Tarkarétre kerülsz. Aki igéynel az általában kap :) De tényleg így van tudok olyanról aki egyke és eléggé jómódban él (öltönybe jár, évente telót cserél stb), mégsi kapott koleszt. Akár hónapig is ott maradhatsz anélkül h haza mennél. Sok erasmusos van akik itt vannak egy teljes félévig.

Tarkarét államisként havonta 9200 Ft :) olcsó nagyon, de nem egy leányálom :D már mint ráférne egy alapos tatarozás, de elvileg nyáron kifestik az összes szobát. Lehet mosogépet használni, ami 100 Ft-tal működik, de mosószert öblítőt te teszel bele.

Internet jelenleg csapni való, és ingyenes, mert konkrétan a szobákban eléggé instabil a wifi elérés. Tavaly úgy hallottam h vezetékes net volt, amiért fizetni kellett.

2016. jún. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!