Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Károlyi Mihály kollégium...

Károlyi Mihály kollégium szegeden tényleg olyan rossz?

Figyelt kérdés
Személy szerint oda szeretnék jelentkezni, mert könnyű bejutni és állítólag nem aszott a levegő mint egyes helyeken, de több ismerősöm és szegeden lakó (ex)tanárom nagyon nem támogatja az ötletet. Állításuk szerint rengeteg a balhé, megverik az embert ok nélkül, esetleg ha nem akar inni vagy tépni, rengeteg a szexparti a szobákban, mindig dübörög a zene az egész épületben, tanulószobában is és egyáltalán nincs helye annak, aki diplomázni szeretne. A bulikkal nincs bajom, az alkohollal és miegymással se akkor, amikor épp ráérek. Nem akarok hitelt adni a fentieket állító tagoknak csuklóból, ezért gondoltam megkérdezlek titeket is. Tényleg ennyire lepukkant paraszt szálló, vagy van helye a kulturáltabb érának is? Nem akartam megsérteni senkit, épp ellenkezőleg. Abban reménykedek, hogy valaki megcáfolja a fentieket, mert a neten olvasottak alapján nekem ott a helyem! Viszont mindenki akit ismerek csak el akar tántorítani.

2016. jún. 10. 07:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Megjegyzem nem egy könnyű szakra jelentkeztem, de nagy valószínűséggel felvesznek.
2016. jún. 10. 07:22
 2/7 anonim válasza:
65%
Igazat mondtak. Egy hónapig voltam ott és nem bírtam tovább. Nagyon hangos és ellenszenves mindenki. Mindig részegek és a felszerelés is a legalja. Majdnem ott voltam a hónap végén, hogy kihívom a rendőrséget rájuk, mert az ablak alatt hangoskodtak részegen. Eötvös-t ajánlom, én is ott lakok. Sokkal jobbak a bulik is és jobb a társaság. Nem kell félned attól, hogy éppen rányitsz egy párra a vécében.
2016. jún. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Ha a nevéből indulunk ki, akkor tényleg nem lehet jó...
2016. jún. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ilyen megverősről még nem hallottam, de nem egy álomhely, de nem is ez amit te leírtál, de ha van lehetőséged ne oda menj a Móra koli is jó Újszegeden. Eötvösbe nagyon nehéz bekerülni/maradni :D
2016. jún. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Tökéletesen meg tudom cáfolni a fent leírtakat. Én 4 éve vagyok itt és ilyen verekedésről még csak nem is hallottam. A rossz hírneve a régmúltból adódik, sokan úgy terjesztik a pletykákat, hogy még csak itt sem laktak. Nyilván itt könnyebben fogsz találni pajtásokat bulizásra, de a tanulás az mindig a Te döntésed lesz, ha akarsz, akkor meg tudod oldani (van tanulószoba, könyvtár stb). Erre a példa akár én is lehetek (bsc diplomát mégiscsak itt produkáltam, ráadásul abszolút nem a legkönnyebb szakon, jelenleg msc-n tanulok). A 800 fős kolinak az a piszok nagy előnye, hogy meg tudod találni a neked megfelelő társaságot.


(Amikor még elsős voltam én is csak rosszakat hallottam, viszont a Móra koliból el is utasítottak - pedig a szociális helyzetem nem volt a legjobb. Félve költöztem be ide, de hidd el, csak a saját véleményed alapján szabad ítélkezni. Aki itt nem bírja, valószínűleg máshol se fogja bírni a kolis létet)

2016. jún. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tessék itt a kis összefoglalóm

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

max. a "megverik az embert ok nélkül"-t tudnám "cáfolni" ilyet azért nincs, csak verbálisan bántanak.

2016. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

4 évig laktam ott. Szörnyű volt. Olcsónak olcsó, ezért bírtam csak ki. Amit tapasztaltam: olyan dolgokat művel ott némelyik diák, ami kb már nem is emberhez méltó. Ez alatt értem: wc szándékos összepiszkítása stb. Óriási a kosz, a takarítók gyakran hetekig nem dolgoznak. Leginkább a fürdőben uralkodnak háborús helyzetek. Én konkrétan becsukott szemmel tudtam csak fürdeni, nem mertem a földre lenézni. A közösség viszont jó, és a buli is fun volt nekem amíg ilyen 18-19 éves voltam, aztán rájöttem, hogy ha nem vigyázol a buli túlzásba vitelével akkor olyan arc is válhat belőled, aki még 35 évesen is a koli falai között lakik. A gólyáknak üzenem ne lepődjenek meg, ha öreg és lecsúszott alakokkal találkoznak a koliban, mert sajnos sok az ilyen ottragadt alkoholista. A programok jók szokták lenni. Van egy Kopaj nevezetű fesztivál, amin érdemes részt venni mert jó kis csapatépítő, és kreatív feladatokon vehetsz részt. Az embereken kívül a bogarak is jó barátaid lesznek. 4 évem alatt találkoztam ott poloskával, csótánnyal:) csak, hogy ne érezd magad egyedül. Tanulni nem lehetetlenség.Kifoghatsz olyan szomszédokat, akik éjfélig üvöltetik a zenét és nem érdekli őket, ha épp pihenni szeretnél. Erre az esetre van egy viszonylag jól felszerelt tanuló.

Összességében az mondom, hogy jó szívvel ajánlom azokat a kollégiumokat, amik nem a Károlyi

2023. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!