Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegedi Károlyi Mihály kollégi...

Szegedi Károlyi Mihály kollégium tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Milyen a hely? Társaság? Szigorlat? Sok a buli? Mennyibe jön ki egy hónapban? Minden érdekel.

2015. júl. 29. 19:29
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia! Nem tudom érdekel-e még, de azért leírom hátha. Károlyis vagyok, ez az első évem itt. Alapvetően ugye egy 800 fős épületről van szó, hatalmas, 10 emelet van a B épületben, 4 az A-ban. Én két felsőbb éves mellé kerültem be, amitől először nagyon paráztam, de nem vészes. Hihetetlen jó fejek, csak nyitni kell feléjük. Mindenben tudtak segíteni, mi hol van, mi hogy megy stb. Közös zuhanyzó van, amit meglepően hamar meg lehet szokni, van egy konyha is szintenként, benne mikró, hűtő, minden amit akarsz, de persze hozhatsz pl. saját vízforralót ha az neked kényelmesebb.

9320 ft havonta, ami szerintem egy teljesen kibírható összeg. Elég messze van mindentől, de ezt ellensúlyozza hogy itt a koli előtt van villamosmegálló, egy pár percre pedig egy Tesco és a Szeged Pláza, 20 perc séta a buszvégállomás.

Itt a szintemen változó a társaság. Mindenféle emberrel lehet találkozni, csak tőled függ kivel barátkozol, amire van számos lehetőséged. Pl először is ott van a szintavató. Én azon rengeteg embert megismertem, remekül éreztem magam. Odafigyeltek minden kis gólyára a felsőbb éves szervezők. Kocsmatúrák, bulik, szintes palacsintázás, szintes filmnézés, ott a kopaj, amit csak akarsz. De semmi nem kötelező. Nem erőltetnek az emberre semmit. :) Szerintem egy jó kolesz, nem egy luxushotel, de normális. Hamar meg lehet szokni. Tanulni és aludni is lehet szerintem, ha a szobában nem tudsz akkor van tanulószoba is. Ha meg valami zavar szólni kell. De a szinten nem szokott nagy kibírhatatlan hangoskodás lenni, ami zavarna. A szobák 3 ágyasak, mindenkinek van saját szekrénye, polca, asztala, van egy mosdókagyló is idebent.

Remélem tudtam segíteni. Ha valamire kívancsi vagy még írj nyugodtan.


19/L

2015. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!