Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelező így osztályzó vizsgát...

Baby1219 kérdése:

Kötelező így osztályzó vizsgát tennem?

Figyelt kérdés
Mindenből letudtak zárni. Van egy csomó jegyem, de a hiányzásom meghaladta a 250 órát! Nem, hogy 3 jegyem hanem legalabb 5-6 is van mindenből! Még is osztályozó vizsgára akarnak küldeni. Jogosan? Tehetek valamit, hogy ne?
2016. jún. 10. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

kerj infot erre vonatkozoan egy masik iskolatol, telefonalj bele es erdeklodj, vagy menj be szemelyesen, hogy kerdesed van, blabla...

de amugy nagy esellyel lesz osztalyozod...


" Osztályozó vizsgát kell tennie a tanulónak amennyiben:

- az igazgató felmentette a tanórai foglalkozások látogatása alól –

magántanulói jogviszony esetén

- többet mulasztott 250 óránál és a nevelőtestület hozzájárul a vizsga

letételéhez

- hiányzásai miatt egy tantárgyból 30%-nál többet mulasztott és a

nevelőtestület engedélyezi a vizsga letételét

- előrehozott érettségi vizsgát kíván tenni az adott tantárgyból

- más iskolából való átvételnél az igazgató előírta"

2016. jún. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! De engem letudtak osztályozni, még csak bukni sem buktam semmiből, de még is azt mondták, hogy kell, de hát benne van a nevében, hogy osztályzó vizsga! Ha logikusan gondolkodunk, nem kell, hisz osztályozható vagyok!
2016. jún. 10. 22:00
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem hinném, hogy itt kellene okoskodnod, miközben szétlógtad az évet.
2016. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy szól a törvény (amit most nem találok), hogy ha 250 óránál többet hiányzott és emiatt nem osztályozható, akkor kell vizsgáznia. Tehát ha a hiányzásaid ellenére osztályozható vagy, akkor nem kellene vizsgát tetetniük. Azon kívül a vizsgát egy hónappal előre be kell jelenteni, nem egy nappal. Még keresem a törvényt, de ha nem adnak bizonyítványt, forduljatok ügyvédhez és a fenntartóhoz. Vagy nem tudják a jogszabályokat vagy nagyon utálnak téged.
2016. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod utolso válaszolo:))
2016. jún. 10. 22:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Na, megtaláltam, 20/2012 EMMI (vagyis minisztériumi) rendelet 51.§ 7. pont:

" Ha a tanulónak - az ideiglenes vendégtanulói jogviszony időtartamának kivételével - egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen

a kétszázötven tanítási órát,

egy adott tantárgyból a tanítási órák harminc százalékát meghaladja,

ÉS EMIATT A TANULÓ TELJESÍTMÉNYE TANÍTÁSI ÉV KÖZBEN NEM VOLT ÉRDEMJEGGYEL ÉRTÉKELHETŐ, a tanítási év végén nem minősíthető, kivéve, ha a nevelőtestület engedélyezi, hogy osztályozóvizsgát tegyen."

" A tanítási év lezárását szolgáló osztályozó vizsgát az adott tanítási évben kell megszervezni." Ami jún. 15. Tehát az után már szintén törvénytelen vizsgáztatni.

2016. jún. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát, ilyen beszólás után nem csodálom, ha utálnak a tanárok...
2016. jún. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó előtti!!:) És utolso! Tudod azert beszelek igy mert a nelkul alkotnak velemenyt, hogy tudnák miért történt így!
2016. jún. 11. 02:14
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Én ezt teljes mértékben megértem... ellenben lehet kulturáltan is visszaszólni...
2016. jún. 11. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó persze. Elnézést kérek, csak nagyon feszült vagyok!
2016. jún. 11. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!