Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű történelem...

Emelt szintű történelem érettségire milyen könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés
Írásbelire és szóbelire egyaránt.
2016. jún. 12. 23:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Először is a Száray könyveket. Benne van minden lényegi információ, ami egy jó alapot ad az egésznek. Néhol viszont hiányos, valahol nehézkes a szövege. Ezért ajánlom hogy olvass hozzá máshonnan is dolgokat. Például a Műszaki kiadós felkészítő könyvet én nagyon ajánlom. Nem tudom hogy írtatok-e füzetbe, de minket a tanárunk nagyon jól felkészített és minden fontos dolgot lediktált. Szóval a legtöbb jegyzetem önmagában is elég volt egy adott téma kifejtésére. Fontos hogy ne csak a könyveket/füzeteket bújd. Próbálj meg minél több gyakorló feladatot csinálni mert a forráselemzés nagyon fontos, arra épül az egész feladatlap. Én sajnos nem nagyon csinálgattam előtte mintafeladatokat, és a feladatoknál elveszítettem olyan pontokat, amiket egyébként tudtam volna alapból - csak nem volt ismerős a feladattípus stb.. Így lett 91% az emelt törim, amivel végülis megvagyok elégedve, csak hát lehetett volna jobb is. Egyébként érettségi előtt 2 hónappal kezdtem rá tanulni. Tehát érdemes akár még ettől is hamarabb elkezdeni. Nem jó ha összefolyik az anyag a fejedben.
2016. jún. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Száray I,II,III,IV könyveket ha szorgalmasan olvasgatod majd betanulod akkor 90% fölé írod az emelt történelmet. Én az idei évre vásároltam tucatnyi emelt történelmes könyvet de fölösleges. Szóbelire ami jó az a Studium Generale szóbeli felkészítő könyve, más nem ajánlott/vagy nem ismerek.
2016. júl. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!