Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan történik a középszintű...

Hogyan történik a középszintű szóbeli érettségi értékelése magyar nyelvből?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor szóbelin húzni fogok egy tételt irodalomból és nyelvtanból, és azok közösen fogják eldönteni hogy hány pontos lesz az érettségim szóbeli része. Az egyik kérdésem az lenne, hogy az irodalom és a magyar tétel 50-50 arányban osztja el a szóbelire kapható 50 max. pontot?


A másik dolog amivel nem vagyok tisztában az a minimum ponthatár. Az írásbelim 82% lett, így az egyetlen "buktató" az lehet, ha valahogy véletlen nem tudom elérni azt a 12% / 6 pont -os határt szóbelin. De így, hogy az irodalom és a nyelvtan közösen adja a végeredményt, elméletben lehet-e az, hogy a tétel magyar nyelv részét elmondom egész elfogadhatóan, az irodalom részénél pedig meg se szólalok, és mégis átmegyek? Nem valószínű hogy erre kerülne sor, de mégis, ilyen "tegyük fel ha" alapon.


Elég rosszul hangzik ez így leírva, de mivel sehova nem számít az irodalom/töri eredményem a továbbtanulásomnál, így az egyetlen dolgom, hogy mindenképpen meglegyen az a 12%.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. jún. 13. 00:23
 1/5 anonim válasza:

Ugye ahogy te is írtad, maximum 50 pontot lehet elérni. Ez úgy oszlik el, hogy 25 pont a tartalom és 25 pont az előadásmód. (durva, de tényleg így van). A 25 pont tartalomban benne van az irodalom és a nyelvtan is. Ahhoz, hogy megtartsd az ötös szintet, minimum 38 pontot kell elérned.


Abban sajnos nem tudok segíteni, hogy ha az irodalomból semmit sem mondasz, akkor mi a helyzet :/

2016. jún. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Pedig sajnos pont az foglalkoztatott legjobban, hogy mi van ha semmit se tudok kinyögni irodalomból, és hogy azt helyre tudja-e hozni a nyelvtan része. Ja, és véletlenül se hajtok arra, hogy meg tudjam tartani az ötös szintet. Az infót és a matekot duplázom, így akármilyen rosszul is hangzik, a kettes a cél.
2016. jún. 13. 01:33
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Pont hogy a nyelvtanra szinte semmi hangsúlyt nem fektetnek, az irodalom lesz a lényeg. Ha azt elmondod szépen, a nyelvtant már le fogják szarni és annyit mondanak, hogy oké köszi
2016. jún. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szinte teljesen megegyezik a helyzetünk, én is nyolcvanakárhány százalékot írtam magyarból. Nekem is a matekot és az infót nézik (programtervező, illetve mérnök informatikus írtam be) és nekem sem célom, hogy mindenből ötös legyek (amúgy nem vagyok messze tőle).


Úgy van, ahogy az első válaszoló írta, 25 pont az előadásmód (időbeosztás, stílus, szaknyelv használata, stb.) és 25 a tartalom. Na már most, ugyebár összesen 15 perc lehet a feleleted. Nekünk azt az infót adta a magyar tanárunk, hogy az arány a nyelvtan és az irodalom között nagyjából 1:2. Azaz 5 perc elég a nyelvtanra és inkább az irodalomra kell koncentrálni. Ha ennek az aránynak megfelelően osztjuk el a pontokat, akkor akár át is mehetsz így (más kérdés, hogy az előadásmódon valószínűleg többet vesztenél, mint a tartalmon, így kevesebb, mint a fele lenne). De inkább ne kockáztass, próbálj annyit tanulni még, amennyit lehet. Haveromnak is ezt mondogatom folyton - ő rettenetesen szenved a humán tárgyaktól - hogy legalább most az egyszer tanuljon rá, utána úgysem fogunk sokat a matek és egyebek mellett :)

2016. jún. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mind a kettőből mondanod kell valamit.

Ha például nyelvtant tudod,és irodalomból semmit nem tudsz,akkor póttételt kell húznod.És nem csak irodalomból,hanem mind a kettőből,hiába hogy tudtad a nyelvtant. Én is így jártam :(

2016. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!