Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettséginél ha pl.67,6% lett...

Érettséginél ha pl.67,6% lett a végeredmény, akkor azt már felfele kerekítik? Vagy egyáltalán van kerekítés?

Figyelt kérdés

Valahol olyat is hallottam, h nincsen kerekítés egyáltalán , szóval ez még 67%ot érne.

Melyik az igaz?



2016. jún. 13. 13:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%
utolsó, te meg adj be kérvényt, hogy az 59.9 ne hatvan legyen neked, hanem egyenesen száz. Én is szeretném tudni mit éreznek az ilyen idióták.
2016. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
különben is, miért kapnád meg a 60%-ot, ha nem teljesítetted az ahhoz szükséges követelményeket? Az érettségi már nem a babusgatásról szól, mint az általános meg középiskola, hogy megtesznek mindent csak a kis lelked ne sérüljön. Úgy a jogos, hogy pontosan annyi pontot kapj, amennyit elértél.
2016. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
28%

"(Istenem mit éreznek az ilyen idióták???)"


Nyugi, kellenek ilyenek is a rendszerbe, ő lesz az, aki, büszkén vonul majd be Szenteste dolgozni, mert azt szereti, ha törődnek vele :D

2016. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
13%

"különben is, miért kapnád meg a 60%-ot, ha nem teljesítetted az ahhoz szükséges követelményeket?"


Azon az elven, amilyen elven tőlem pontot vonnak le.

De ne aggódj, én vagyok a hülye, akinek ez nem tetszik(mert hát miért is nem mondok le a pontokról), neked pedig igazad van, aki mindehhez tapsol(mondjuk nem tudom miért jó ez neked, de látszik, hogy elég egy megalkuvó fajta vagy, akit ha sarokba zavarnak, akkor kérdés nélkül odamegy és marad is).

Én itt befejeztem a vitát, látszik, hogy nem látod a fától az erdőt.

2016. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
nem vagyok megalkuvó, egyáltalán. De ha zavar hogy pontot vonnak le (de miért is vonnak?) de az nem zavarna ha pontot kapnál? Látszik, te meg anyuci kedvence vagy, aki nem bírja a kudarcot, mert mindent a kis feneke alá tettek eddig. Ha jobb eredményt értél volna el, több pontot kaptál volna. Remélem egyetemre nem akarsz menni, mert az ottani tényleges igazságtalanságokat nem tudnád elviselni. De tényleg magyarázd már el nekem, miért akarsz olyan pontot amit nem érdemelsz meg? Meg milyen pontot vonnak le tőled? 2% egy pont, 1% kb fél pont. 0.7% számold ki hány pont, olyan minimális, hogy nem is tudnák beleszámítani a pontjaidba.
2016. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
14%

"De ha zavar hogy pontot vonnak le (de miért is vonnak?) de az nem zavarna ha pontot"


Az a baj, hogy egyoldalú ez az egész. Az élet számos területén alkalmazzák azt a szabályt, hogy ha 5 alatti akkor lefelé, ha....Itt nem ez került alkalmazásra, hanem egész egyszerűen eldöntötték, hogy minden esetben lefelé kerekítenek, tehát egy nem egész százalékot elért diákot minden esetben csak hátrány érheti(az hogy ez hány pont, senkit nem érdekel, mert ha ez annyira jelentéktelen, akkor miért nem adják meg?). Itt magával az elvvel van baj, hogy EGYOLDALÚ.

Mintha a boltban vásárolnál és 161 forintra fizetnél 170-et. Erre pedig nem érv vagy magyarázat, amit annyira fújsz, hogy "mert miért nem vásárolt többet vagy kevesebbet?", mert ez egy fasság. Ahogy azt se értem miért anyuci pici fia azért, mert jogosan felháborodik valamin?

Miért akadsz ki azon, hogy megadják a pontot, de azon meg nem, hogy elvonnak?

Itt te vagy a balek, aki simán benyel mindent, sőt, még megmagyaráza, hogy neki ez így milyen jó meg ő a hibás.

Csak gratulálni tudok, Észak Koreában szeretettel várnak.

2016. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
19%
Csak azt nem értem, hogy ezen az elven ha valami 95 forint 50 fillér volt, akkor miért nem volt elég 95 forintot adni érte? A kerekítés felfelé csak akkor szabály, ha az odafent érdek. Az, hogy nektek több pontotok legyen, nem érdek. Ha kellően kalapáltak valakit, akkor még felháborodni sincs elég önállósága, mert nem érzi, hogy megkárosítják, ahogy a mellékelt példák is mutatják. Sőt, ha eléggé szögletesre kalapálták, akkor még érvel is amellett, hogy a te plusz fél pontod nem is ér semmit. Ez aztán az oktatás, nem? Végülis célbaér, megy a birka, ritmusra béget, és nem kér sokat, azt is megköszöni. N32
2016. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik, meg ennyire kiálltok magatokért, menjetek az osztályfőnökötökhöz, meg a vizsgaelnökhöz balhézni. jaa, annyira tökösek már nem vagytok? Az érettségi már az életre készít fel ,egyetemen se lesz hogy 5-től felfelé kerekítenek, mondom, nálunk a kettest is 70%-tól adták meg államvizsgán. De lázadjatok csak a törvények ellen, de akkor azok ellen is, ami nektek kedvez:-)meg ha nektek ennyire kell 0.02 pont, akkor menjetek, sírjátok ki magatoknak.
2016. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
17-es itt nem plusz fél pontról beszélünk, a 0.6% még egy tized pont se nagyon, nem hogy egy fél. Ezért nem kerekítenek, mivel nem tudják tevőlegesen beleszámítani a pontokba, olyan minimális az értéke. 2% ér egy pontot... 1% fél pont. 0.6% egy negyed pont. Nos, ha valaki elmondja nekem, hogy kalkulálják bele a negyed pontot, igazat adok neki.
2016. jún. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

" Az érettségi már az életre készít fel..."

Ez azért elég gyenge. Köze sincs az Élethez. A gimis fejekben az élet még a gimi, a világ meg a gimi falai, a saját értéked az érettségi pontszámod, meg a tanárok és a szülők elégedettsége. De azt hiszem, ez már egy másik téma. De jobb, ha tudod, az érettséginek az Élethez semmi köze nincsen. N32

2016. jún. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!