Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában mindig úgy tanulok, hogy max. Kétpercenként megállok az anyaggal és nézek valami videót, majd azután folytatom?

Figyelt kérdés
2016. jún. 13. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Túl sokat tanultál és már ki vagy készülve. Pihenj!
2016. jún. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dekoncentráció a túlterheléstől. Ne tanulj egy napot, nézz meg öt filmet, egyél és aludj nyolc órát! Aztán holnap tanulj rendesen!
2016. jún. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem akarok álszerény lenni, de már régóta _csak_ így tanulok. Sokszor csodálkozom, hogy egyáltalán sikerül a vizsga. Egyszerűen nem bírom magam rávenni a hosszútávú tanulásra, de komolyan. Az idejét se tudom már, mikor volt utoljára olyan, hogy leültem, és két óráig keményen tanultam. Vagy egyáltalán, hogy keményen tanultam. Egy olyan szakra járok, amit nem szeretek és nem áll közel hozzám, már harmadik éve. Még az órákon se bírtam odafigyelni, annyira száraz és unalmas volt a legtöbb. Sokszor be se jártam.


Ez még érthető lenne, de az a nagyon furcsa és aggasztó, hogy ugyanez a helyzet még azzal is, ami érdekel! Közben átjártam egy másik szakra vendéghallgatói minőségben, plusz tanultam nyelveket, amik szintén a fő érdeklődésemnek számítanak, de abból is ugyanilyen lusta voltam. Olyan, mintha egyszerűen nem érdekelne az egész tanulás. Vagy eltűnt volna az önfegyelmem. Vagy nem tudom.


De mielőtt nekem esnétek, hogy lusta dög vagyok, ami amúgy nem jellemző rám, bár jelenleg igaz, annyi mentségem van, hogy másban se vagyok aktívabb. A sportról is leszoktam, eljárni se nagyon szoktam sehova, de igazából még enni se nagyon eszem, csak olyan keveset és rendszertelenül, hogy néha azon csodálkozom, hogy nincs semmi bajom. Az állandó álmosságon és motivációhiányon kívül.

2016. jún. 13. 17:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg időszakos túlterheltség idején felvettél egy rossz szokást, ami "rajtad ragadt". Ha tudatosan változtatni akarnál, valószínűleg tudnál is. De ha így is átmész, ezért nincs hozzá elég motivációd, akkor nehéz ügy:S
2016. jún. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Átmenni átmegyek, csak nem lesz egy olyan végzettségem, amire büszke vagyok, s amivel kezdeni is akarok valamit. Ezért nehéz.
2016. jún. 13. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!