Kötelező használni?

Figyelt kérdés
Most szombaton fogok érettségizni.Már tudom az összes tételt. Töriből ugye van forrás és az nagyon nagy baj ha csak magát a tételt mondom el és a forrást nem említem meg?

2016. jún. 16. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Építsd bele a feleletbe a forrást is
2016. jún. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Vagy a végén azért említsd meg
2016. jún. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valamilyen megállapítást kell tenni a forrással kapcsolatban, értelmezni, összefüggésben a tanultakkal. Mindenképpen utalni kell rá. Ha csak a bemagolt szöveget mondod el, akkor nem fogsz maximális pontszámot kapni.
2016. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem köszönöm ^^
2016. jún. 16. 15:18
 5/10 anonim válasza:
Feltételezem ez emelt érettségi (jól gondolom?), fogsz elég pontot kapni, hogyha elmondod a tételedet, de a történelem érettséginek tulajdonképpen a forrás elemzés a lényege. Ezért van az írásbelin is az esszék javítókulcsában ilyen, hogy "forráselemzés"(vagy használat, már nem emlékszem). Szóval próbálj a forrásról beszélni, vagy összefűzni a forrásban lévő dolgokat a tételeddel (tudod, például ha az van a forrásban, hogy Sztálin szobor építése a tételben meg az, hogy "személykultusz" akkor ez így eléggé összecseng.:) ), de semmiképp ne hagyd ki a forráselemzést, mert arra morog szinten mindenki. Sok sikert! :)
2016. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az sem árt, ha utalsz rá valahogy nyelvileg(Mint az az ábrán/táblázatban, stb... látható), hogy valamilyen megállapitásra a forrás is utal,és ez és ez a része utal rá, akkor is, ha amúgy a megtanult tétel alapján is megtetted volna az adott megállapitást. Pl.ha Hamurappi törvényeiről beszélsz, akkor lehet, hogy fejből is tudod, hogy mit jelent a lex talio elve, de azért konkrétan mutasd a papirról is, hogy a forrás melyik része utal rá.
2016. jún. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Bocsánat azt elfelejtettem odaírni,hogy középszint :$ Hunyadit húztam jobbat nem is húzhattam :) Nem használtam se a forrást és se az atlaszt és 60/60 pontot kaptam ^^

Mindenből a legjobb tételeket húztam annyira jó volt :)

2016. jún. 19. 09:32
 8/10 anonim válasza:
Gratulálok.:)
2016. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A dátumból látszott, hogy középszint.
2016. jún. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. jún. 19. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!