Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE Tavaszi Tábora megéri?

ELTE Tavaszi Tábora megéri?

Figyelt kérdés
Az ELTE-ÁJK rendez Tavaszi Táborokat, ami a magyar ér töri érettségire készít fel emelt szinten. A leírás alapján nagyon szimpatizálok vele, hasznosnak gondolom, ráadásul én is az ELTE-re készülök, így egy jó érettségi mellett már barátokat is szerezhetek. Van itt olyan aki volt már itt, és tudna mesélni? Megéri elmenni? Nem bulizás az egész, ugye? Árban mennyibe kerül? Azt nem találtam a honlapon, de lehet csak az én figyelmemet kerülte el.

2016. jún. 19. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Corvinus egyetem Studium Generale diákszervezete is szervez hasonló érettségi felkészítőt (töri, magyar, üzleti gazdaságtan és elméleti gazdaságtan) Két tárgyat lehet választani (lehet dupla matek is). S ezeket emelt szinten is lehet tanulni. A tábor díja ingyenes. Most lesz nyáron, de lesz tavaszi tábor is.


[link]


Én voltam ilyenen. Ha gondolod kérdezz nyugodtan :) ELTE-s ről nem is hallottam

2016. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azta, ez is nagyon jól hangzik, de sajnos pont lecsúsztam a jelentkezésről :(

Na nem baj, az ELTE-ben még bízok, az is nagyon jól hangzik, pont az érettségi hajrájában.

2016. jún. 19. 15:29
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi volt ezzel a tapasztalatod? Hogy érezted magad? Megérte?
2016. jún. 19. 15:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Én voltam a Corvinus SG-s nyári táborában és az ELTE-s FEB-es tavasziban is. :)


Az SG valóban full ingyenes, csak az odautat kell kifizetni, a FEB, ha jól emlékszem 35-40.000 forintba kerül, nem olcsó valóban, de megéri a befektetett pénz (és energia), mert tényleg megtérül.


Az SG nyári táborában több volt a buli, a tavasziban nagyobb a hajtás ott is. A bulit úgy értem, hogy sok szórakoztató program volt, voltak lazább tanítások is, de rengeteget lehet fejlődni és sokat megtudsz magáról az egyetemről is. Hátrány a szempontodból, hogy itt matekot, törit és közgázt lehet tanulni és tavaszi táborba jelentkezéskor a Corvinust első helyen megjelölőket részesítik előnyben.


A FEB tábora sokkal komolyabb volt. Nem a felkészítés minőségére, sokkal inkább a hangulatra gondolok. 8-tól, volt, hogy éjfélig csak a tételekkel foglalkoztunk. Nagyon-nagyon kemény volt szerintem. De megérte. :)


Mindkét táborban önkéntes egyetemisták oktatnak, ami azért is nagyon jó, mert nem csupán szakmailag vannak toppon, de az egyetemi életről is rengeteg mindent megtudhatsz. Mindkét táborban nagyon jó társaság jött össze, sokakkal a mai napig jóban vagyunk.

Buli, mint olyan az utolsó nap van csupán.


Ha jogra akarsz menni, én nagyon ajánlom a FEB-et, ha máshová persze akkor is. :) Sok sikert kívánok!

2016. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú választ!

Igen, az SG-től ezért féltem, mert matekos meg közgázos is, és csak a törit tudnám fejleszteni, plusz Corvinus szóba sem jön, de azért elküldtem a jelentkezést, hátha.

Így a beszámolód alapján pedig az ELTE táborába tuti jelentkezni fogok, ennyi pénzzel számoltam, de az elképzeléseim és a leírtak alapján is megéri akkor.

Köszönöm a választ mégegyszer!:)

2016. jún. 20. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!