Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy fudom, hogy osztatlan...

Úgy fudom, hogy osztatlan tanárin caak a 3. félévben kell szakpárt választani. Tehát, ha info-tesi szakra vesznek fel, a 3. félévben választhatnám mondjuk a matek-tesi szakot is?

Figyelt kérdés

2016. jún. 19. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod. Ez csak a bolognai-rendszerben volt így.
2016. jún. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem így van. Szakpárt már a jelentkezéskor választasz, gyakorlatilag már az első félév előtt.

Az első tanév (tehát a második félév) végén van lehetőséged azonban egyszer szakpárt módosítani. Itt is azonban csak az egyik szakot, tehát amit leírsz az elképzelhető lehet.

Figyelj azonban arra, hol lehet infót és tesit is tanulni, mert ez nem minden egyetemen lehetséges.


Tehát tulajdonképpen megvalósítható, amit írsz, csak a megfogalmazás nem volt pontos. :) Idén felvételizel?

2016. jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

3 év végén azt döntöd majd el, hogy hol szeretnél tanítani pontosan. (általános iskola, gimnázium)


Szakpárt a felvis jeéentkezésnél kell választanod, utána még variálhatod mondjuk alapszakra vagy másik szakpárra, de akkor szerintem az már több lesz, mint 12 félév, amit az állam támogat.

2016. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, idén felvételizem.

Ezt a kérdést azért tettem fel mert matek-tesi szakos tanár szeretnék lenni. Sulik amik számomra viszonylag közel vannak és van ilyen szakpár az Eger és Nyíregyháza.

Mivel Eger közelebb van így azt tettem a 2.helyre, 3.helyre Nyíregyházát és 4.helyre Egerben az info-tesit.

Nyíregyházára nem nagyon akarok menni mert az odaút már alapból fél nap :/. Tehát arra gondoltam hogy mivel sorrendet még lehet módosítani akkor lentebb teszem Nyíregyházát. De ha matek-tesi szakra nem vennének fel Egerben csak a tesi-infora, akkor is áttudnék menni matek-tesire?

(Elnézést, kicsit bonyolultul írtam le.)

2016. jún. 28. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, az egyik szakodat megváltoztathatod első év végéig. :)
2016. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!