Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írásbeli érettségi versus...

Írásbeli érettségi versus szóbeli?

Figyelt kérdés
Holnap szóbelizek és a pontos hogyanműködése érdekelne engem ennek.Az írásbelik elég jól sikerültek, de nem értem pontosan, hogy akkor a szóbeli eredménye miként befolyásolja az írásbelin elért eredményeimet.Pl angolból lett 65 pontom, van egy minimum szóbelin amit elkell érni, hogy ne bukj azt tudom de akkor szóbelin is 4-es szintet kell elérnem a feleletemmel? Vagy milyen esetben ronthatom le? Nekem csak annyi a célom, hogy a 4-est megtartsam.Hogyan kell akkor teljesítenem, hogy ne rontsak? Vagy mondjuk magyarból van 47 pontom.Ha elérek 13 pontot magyarból szóvelin akkor az már 4-es? Szóval a kettőből elért pontokat összeadják vagy mindkettőből kapunk egy jegyet és átlagolnak? Valaki felvilágosítana ebben részletesen? A válaszokat előre is köszönöm.

2016. jún. 19. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Még mindig nem értékelik külön osztályzattal az írásbeli és a szóbelit.

Összesen 150 pont (mateknál 100, ha nem kell szóbelizned). Ennek nézik a százalékát. A szóbelin minimum 12%-ot el kell érni a szóbeli maximum pontszámából.

2016. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ezeket a szabályokat végzősként már illene átlátnod...
2016. jún. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom ennek az oldalnak az a lényege, hogy válaszolj egy feltett kérdésre.Ez nem kötelező! De nem elég, hogy egyikőtök se válaszolt normálisan még ítélkeztek is. :)
2016. jún. 19. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

1, az első nem ítélkezett hanem válaszolt normálisan.... 2, teljesen jogos, illene tudnod már, vagy legalább egyedül utánanézni, ha már egyszer érett akarsz lenni.


3., értelmezem neked az első vàlaszát..


Az írásbeli és szóbeli pontszàmaid összeadódnak.. ez általában max 150 pont lehet, és ennek kell x százalékát elérned az adott jegyhez..


Tehát pl a 4es 60%-tól van meg... a 150 pont 60%-a 90 pont...

2016. jún. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, mégis miért nem válaszoltam normálisan? Mit hiányolsz?

Más kérdező ilyenkor megköszöni a választ...

2016. jún. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehàt pl az angolból h meglegyen a 4esed, a szóbelin, ahhoz az elérhető 33ból 25öt kell elérned... magyarból pedig a 47 pontodra a 4eshez az elérhető 50ből 43 pontot kéne elérned...


Szép dolog úgy érettsègizni h a folyamatával egyáltalán nem vagy tisztàban..

2016. jún. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy mondjuk magyarból van 47 pontom.Ha elérek 13 pontot magyarból szóvelin akkor az már 4-es? "


Te egyáltalán tudod, hogy hány százaléktól vannak a jegyek? Hány pontos a magyar írásbeli? (egyébként 100)


Télleg jól sikerültek a szóbelik vagy csak azt hiszed?


Szóbeli sokat számít, én írtam anno 3 tantárgyból 84%-ost, a szóbelik nélkül önmagukban csak 49%-ot értek.

2016. jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!