Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nem fognak...

Mit csináljak ha nem fognak felvenni egyetemre?

Figyelt kérdés
Valószínűleg nem fognak felvenni egyetemre oda ahova szerettem volna, és nem tudom, hogy most mit csináljak. Valószínűleg itthon fogok maradni egy évig és tanulok, külön tanárokhoz járok, de nagyon rossz lesz. Félek, hogy ez miatt majd lenéznek az emberek, a rokonaim, mert tudni illik elég rosszindulatúak. Rosszul fognak hozzáállni ahhoz, hogy nem tanulok tovább és szerintük "elég nagy luxus" lesz, hogy én itthon maradok. Mindig is az volt a álmom, hogy orvos legyek, viszont a kevés kémia tudásom miatt ez idén nem fog összejönni. Pedig mindent megtettem annak érdekében, hogy sikerüljön és most nagyon rosszul érzem magam amiatt, hogy minden ismerősöm egyetemre fog menni, csak engem nem fognak felvenni és én itthon fogok maradni...Valószínűleg elveszítem így azt a kevés barátomat is, akik vannak, mert ők is elmennek továbbtanulni. És tényleg nem tudom mit fogok csinálni, amikor ferde szemmel néznek rám az utcán, vagy a rokonaim ha elmegyek hozzájuk. Kérlek titeket, mondjatok valami megnyugtató dolgot!

2016. jún. 20. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem luxus, hanem, borzasztó csak otthon ülni, az ember alig tud magával mit kezdeni, idővel hülyeségekbe fog... Ha más nem, valami kamu OKJ-képzésre menj el, legalább diákigazolványt kapsz, és hülyébb nem leszel. Nem fog bezavarni a tanulásba, ha mégis, nyugodtan otthagyhatod.

Ha a rokonok nem méltányolják, hogy az álmaidért megdolgozol, az őt minősítik.

A barátaidat meg ezek szerint egyébként is elvesztenéd, hiszen nem lehet olyan szoros kapcsolat, ha csak azért megszakad, mert ők továbbtanulnak, Te meg nem.

2016. jún. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha jól értem,akkor csak az emelt kémia érettségit kell újracsinálnod. na már most van június vége. októberben lesz legközelebb érettségi. 3 egész hónapod lesz még felkészülni + még néhány nap. ennek elégnek kéne lennie. főleg,hogy nem a nulláról indulsz,hanem már tanulod egy ideje. úgyhogy ebben a pár hónapban tedd oda magad, készülj otthon és ha kell járj tanárhoz,gyakorold a régebbi érettségiket és a villányis feladatokat.

és ha az őszi érettségik során jól sikerül az érettségi,akkor utána még van kb 10 hónapod a suliig. abban az időszakban célszerű elmenni dolgozni. kicsit gyűjthetsz is pénzt,szükség lesz rá az orvosin. baromi drágák már csak a könyvek is. de köpenyt,eszközeket is kell venni az első évben. úgyhogy nem árt arra is gyűjtögetni. és legalább gyorsabban telik az idő.

és ha nincs még nyelvvizsgád,akkor azt is érdemes letenni. szűk egy év alatt le lehet meló mellett is a középfokot(főleg,hogy nem nulláról kell indulnod,hanem tanulod jó pár éve a nyelvet)

ja és ha tegyük fel nem sikerülne az érettségi októberben,akkor még mindig ott van májusban a lehetőség,hogy újra próbáld.

szóval nem kell tragédiaként felfogni,hogy nem vettek fel. hidd el nem te vagy az egyetlen akinek nem jött most össze. biztos van aki csak alibiből elmegy egy másik szakra,hogy hát mégis csak ne mondják,hogy nem vették fel sehova. de annak meg nem sok értelme van,csak fogy az állami félév. ami orvosi esetében nem jó, kelleni fog. úgyhogy ha ez az álmod, ne kezd bele másba.

de mondom,szerintem 3-4 hónap alatt fel tudsz készülni az emelt kémiára. egyetemen ennél sokkal több anyagot kell rövidebb idő alatt elsajátítani. úgyhogy biztos menni fog.

2016. jún. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én csak a barátos dolgokra szeretnéke válaszolni, mivel a többit már kimerítették előttem: nekem 2 barátnőm se járt egyetemre egy évig, egyiket nem vették fel, másik ott hagyta 2 hónap után. Akkor is jóban maradtunk, most is jóban vagyunk, nem emiatt fog megszakadni. Ha megszakad, akkor is úgy lenne, ha te is mész egyetemre. + még annyi az előttem szólókhoz, hogyha nincs jogsid azt is megcsinálhatod, ha nagyon unatkozol.
2016. jún. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsi a helyesírás miatt :)
2016. jún. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A jogsim már meg van, de majd kitalálok valamit tanulás mellé. Lehet megcsinálok egy nyelvvizsgát, eljárok sportolni valamit. A barátaimat remélem, hogy tényleg nem emiatt fogom elveszíteni.
2016. jún. 22. 09:31
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem is van olyan ismerősöm,akit nem vettek fel elsőre sehova, pedig a baráti társasából mindenki ment továbbtanulni. és akit nem vettek fel elég csúnyán reagálta le, minden miatt beszólt nekünk és elég feltűnően irigykedett ránk. pedig tényleg egy rossz szót nem szóltunk ,sőt bíztattuk,hogy jövőre sikerülni fog. és próbáltuk kerülni ezt a témát amikor találkoztunk.de ő mégis mindig felhozta ,hogy mi bezzeg egyetemisták vagyunk őt meg biztos lenézzük stb..pedig nem volt ilyen.végül megszakította a kapcsolatot velünk.xd szóval ilyet ne csinálj. hidd el nincs benne semmi,hamar eljön az az 1 év és akkor te is kezdheted. addig meg tényleg tanulj és dolgozz,hogy ne teljen unalmasan . ráadásul sok új ismerősöd lehet pl 1-1 munka által is.
2016. jún. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

amúgy simán lehet,hogy a barátaid otthagyják évközben az egyetemet és 1 évvel később kezdenek bele másikba.vagy csak simán csúsznak és egyszerre diplomáznak majd veled..

szóval nem kell aggódni,hogy le leszel maradva.

2016. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!