Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem fognak felvenni arra az...

Nem fognak felvenni arra az egyetemre, ahova menni szeretnék, mit csináljak az "üres" évben?

Figyelt kérdés

Talán a 3. helyre vesznek fel, mert az emelt kémia érettségit nagyon elszúrtam, de oda nem igazán szeretnék menni, engem az első hely érdekel. Mit csináljak a következő egy évben? Jövő tavasszal újra szeretnék érettségizni kémiából, sokkal jobban felkészülve.

Anyukám egy egy éves OKJ-t szeretne, ha csinálnék, de apa és a bátyám a munkát erőltetik. Én nem tudom hogy mit szeretnék, mert nem gondoltam hogy ennyire rosszul sikerült a kémia, még egy hete sincs hogy tudom az eredményt, időm se volt átgondolni.

Az OKJ azért lenne jó, mert mégis csak ad egy szakmát, ami +pont is következő évben, meg jó ha van a kezemben egy, bár ott se mindegy, hogy milyen szakmám van. Valamint az sem utolsó szempont, hogy iskolarendszerben maradok, tehát nem esek ki a tanulásból se - ez azért fontos, mert azt mondják, hogy ha egyszer kikerül az ember az iskolapadból és nem tanul rendesen, akkor már nagyon nehéz lesz visszaszokni bele, és nekem alapból szorgalmas, de akarat-gyenge jellemem van, tehát könnyebben tanulok "kényszer" hatására, mint önállóan.

A munka mellett az szól, hogy pénzt gyűjthetnék, mert az egyetemtől kb 270 km-re lakok, tehát albérlet/kolis lennék, kell a mani rá, szüleim nem fognak tudni finanszírozni, ugyanis a másik tesóm már egyetemen van és jelenleg őt finanszírozzák, őt támogatják, de kettőnket egyszerre már nem fognak tudni - így szert tudnék rá tenni.


Szerintetek melyiknek lenne több értelme/haszna? Tanácstalan vagyok.

19/L



2015. jún. 28. 23:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jah még bátyám a 3. helyes egyetemet erőlteti, hogy ha oda felvesznek, akkor TALÁN el tudom fogadtatni a tárgyaimat a másik egyetemen és átvesznek - de én ezt esélytelennek tartom, mert nem ugyanaz a szak a két egyetemen, ergo vannak tantárgyi különbségek.
2015. jún. 28. 23:49
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Abban igazad van, hogyha OKJ-t végzel el, akkor nem esel ki a tanulási ritmusból. Viszont nem sok jót hallottam az egyéves OKJ-król, nagyon kevés használható van.

Ellenben ha szükséged van pénzre a továbbtanuláshoz, akkor mindenképpen keress munkát, legalább valami részmunkaidőset, és szépen gyűjtögesd a pénzedet.

Arra is figyelj, hogy ne az utolsó egy hónapra halogasd a tanulást, ajánlom, hogy készíts egy mintatantervet magadnak, sok-sok ismétléssel és számítási feladat-gyakorlással. Legkésőbb január-február környékén kezdj el komolyabban készülni a javítóérettségire.

De egyúttal arra is szépen megkérlek, hogyha biztosan nem mész továbbtanulni, még ha fel is vesznek a 3. megjelölt helyre, akkor érvényteleníttesd vagy direkt rontsd el a felvételi jelentkezésedet, mert ha csak azt csinálod meg, hogy nem mész beiratkozni, akkor az adott szakon lesz egy üres hely, és ki tudja, lehet más örült volna annak, ha bejut oda, ahová te még beiratkozni sem voltál hajlandó. :)

2015. jún. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A munkát azért érdemes vállalnod, mert tud téged fegyelmezni, erősödik a felelősségvállalás stb. Mellette tudsz nyelvet tanulni vagy akár a kémiát jobban.

Főleg, ha a jellemed tényleg olyan mint írtad, jót tesz a reálszféra, még ha szórólapozol vagy újságot hordasz, takarítasz stb. De jobbat is találhatsz persze. És CV-ben is jobban mutat, hogy megragadtad a munkát míg felvételire készültél. A munkaadók szeretik a szorgalmas embereket.

2015. jún. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Munka, egyértelműen!

1 év munkatapasztalat többet ér, mint egy himi-humi kamu OKJ.

Szabad tudni, mi az "álomszak", és mi a 3. hely? Csak nem orvosi, és gyógyszerész?

2015. jún. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Én is inkább dolgoznék, 1 éves OKJ-nak semmi hasznát nem veszed majd, az meg szerintem baromság, hogy nem szabad kiesni a ritmusból, főleg, hogy otthon is tanulhatsz.
2015. jún. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

SZERINTEM októberben tedd le az emelt kémiát!!!! addig tanulj folyamatosan, már elkezdhetetd!!! és ha nem úgy sikerülne akkor se, akkor májusban újra..de ha most elmész valami felesleges-számodra- OKJ-ra, vagy dolgozni, akkor nem lesz mellette időd tanulni és szerintem az lenne a legfontosabb, hogy jövőre felvegyenek. ha októberben jól sikerül a kémia akkor utána mehetsz dolgozni stb, nyugodtan hátradőlhetsz.ezt magyarázd el nekik. és szerintem se kezdd el a harmadik helyet ha annyira nem érdekel csak tartaléknak írtad be. ha van reális esélyed az első helyre jövőre, akkor azt célozd be megint.

jó persze, ciki meg minden, de ismerek olyan agysebészt!!! akit harmadjára vettek fel anno az orvosira..és? most egy kitűnő orvos

2015. jún. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
és egyetértek a hamradikkal. ha nem fogsz oda beiratkozni akkor töröld ki a listából, ne vedd el más elől a helyet.
2015. jún. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Októberben menj javítóérettségire.

Dolgozz 1 évet, ezt én is ajánlom.

Tanulj nyelvet.


OKJ-ra csak akkor menj, ha az erősen kapcsolódik a választott egyetemi szakhoz.

2015. jún. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt mondom, hogy okj. Munka mellett kevésbé fogsz tudni tanulni, mert elveszi az egész napodat, és kipurcanc, mire hazaérsz. Ráadásul nyilván nem álmaid munkáját fogod megtalálni, és már akkor belefásulsz a munkába, főnökök, kollegák rosszindulatába, amikor még be se léptél a nagybetűs életbe. Az okj-val mégiscsak lesz valami képzettséged, munkatapasztalatot meg úgyis tudsz szerezni az egyetem mellett is, olyat, ami kapcsolódik a szakhoz, az árufeltöltés nem különösebben jó pont az élesben történő álláskeresésnél. És igenis szempont, hogy ne ess ki a napi tanulási rutinból, plusz a diákkedvezmények. És egy évvel tovább maradhatsz gyerek, fogsz te még több mint 40 évet dolgozni. Az nekem nem tetszik, hogy a szüleid a testvéredet támogatják, te meg oldd meg magad. Ők vállaltak több gyereket, a második ugyanolyan értékű, mint az első.

Arra ne számíts, hogy a 3. egyetem tárgyaid el fogják fogadni a véglegesnél is. De az nem rossz ötlet, hogy csináld meg ősszel a kémiát ismétlőként (nem javítóként!), mert ha az se lesz elég jó, le tudod vonni a tanulságot és még jobban rá tudsz hajtani tavaszra, ha meg jól sikerül, akkor ez a gond hamarabb letudva.

2015. jún. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1.hely: PPKE molekuláris bionika (kb 400 pont)

2.hely: BME biomérnök (kb 400 pont)

3.hely: Corvinus biomérnök (kb 350-360 pont)

2015. jún. 29. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!