Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezeket megteheti egy tesitanár?

Ezeket megteheti egy tesitanár?

Figyelt kérdés

Van ez a Net-fit felmérés, amire elvileg nem kaphatunk jegyet. Az volt, hogy futottuk a 20 méteres ingfutást, én futottam 25-öt, és azt mondta, hogy aki nem futotta meg a 40-et, az újrafutja, mert annyit kell. De ez meg baromság, mert a felmérés papírja, amin rajta vannak az értékek, megnézhetjük és én pont az épphogy egészségest futottam. Utána újrafutottam megint 25-öt. Megkaptam, hogy lusta meg puhány vagyok, meg minden, ezert úra kell futnom harmadszorra. Újrafutottam akkor 11-et sikerült, valami nem stimmelt. Kaptam egy egyest, hogy ilyen keveset futottam, de aztán kiderült hogy nem a 20 méteres ingának a hanganyagát játszották le, hanem a 15 méteresnek. De ááá... Azt az egyest már nem húzta ki. Aztán még futtatott a tűző napon velünk egy tömb kört (kb. 600-700 m bennt a városban az utcán) és 3perc 20 másodperc alatt kellett beérni. Azt mondta, hogy aki az után ér be, az egyes. Én 3perc 22másodperc alatt beértem, és megkaptam az óra 2. egyesét. Az osztálytársaim azt mondták, hogy nem a jó időt írta be nekem, hanem hozzáírt 20 mp-t. Itt megy fel bennem a pumpa. Kislabda hajításnál osztályozta a dobástechnikát, szépen meg is csináltam, mint a többiek, szép íve is volt, messze is elment. Van az osztályban egy kövér lány, 1. Nem bírta elcsavarni a derekát, ahogy kellett, 2. A kezét nem vitte le, 3. A labda lepuffant előtte 3 méterre. A különbség hogy én 2-est, 3-ast (2 gyakorlat volt), ő 3-ast 4-est kapott. Azóta pikkel rám a tanárom, amióta mondtam neki, hogy nem, bírok tovább futni, fáj a lábam. Nem kaptam már levegőt, mert az utcán futottunk reggel, és olyan füstszag volt... Ha meg az előbb említett kövér kiscsaj mondja ugyanezt, ő megállhat én nem. Egyébként asztmás is voltam, ("kinőttem")így a tüdőm is gyenge, és Scheuermann-kórom is van, szóval a derekam is fáj futás közben. Az a baj még, hogy az iskolában nincs gyógytorna és mivel vidéki vagyok, későn érek haza, házi, tanulás, és nincs időm otthon gyógytornázni. :\ Ez lenne így a háttérsztorim. A lényeg: Ezt megteheti a tesitanárom? Előre is köszi a válaszokat >.<


13/l



2016. jún. 25. 00:55
 1/7 likebike válasza:
81%
Nem.Ha van benne egy kis jóérzés és megérti a helyzeted,akkor nem írja be a jegyeket.Ezért pikkelni egy 13(!)éves lányra,ez már töketlenség,erre nincs jobb szó.Beszélj a szüleiddel.
2016. jún. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Rég véget ért a tanév! Komolyan ez a bajod éjjel 1-kor? Legközelebb küldd be a szüleidet.
2016. jún. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Hidd el, ismerős a helyzet, csak az én sztorimban én voltam a kövér csaj, annyi kivétellel, hogy én nem állhattam meg és engem szivatott a tanár. Nem értem be időben, nem akartam szekrényt ugrani, futás helyett állandóan sétáltam, ő meg szidott és szivatott engem. Utáltam, anyukámat is beküldtem, beszélt vele, ami nem javított a helyzeten. Annyira elegem lett, hogy eljártam futni :) Lefogytam 20 kilót és elsők között értem be a sulikörnél a következő évben. Megdícsért, azóta nem szivat, még ha rosszabb formában is vagyok, mert próbálkozok és a tesiórát egy jó alkalomnak láttam a testmozgásra, hajtottam magam, amíg tudtam. Most érettségiztem le, és odamentem a tanárhoz, akit sok évig egy mocsok embernek tartottam és megköszöntem neki. Nézett rám nagy szemekkel, hogy ugyan mit? Mondom, hát azt, hogy ráébresztett, milyen sok mindent tehetek magamért. Szóval az én történetem végülis jól zárult.


De az még nekem is soknak hangzik, amit veled művel, ha nem túlzod el. Szerintem szülőt beküldeni felesleges, ha nem rosszabb is lenne, inkább próbálj meg magadban változtatni, mert egy ilyen ember nem fog magába fordulni és megváltozni, ő elhiszi, hogy abszolút igaza van és meg akarja mutatni ezt. Hogy neki hatalma van. Engedd, hogy egy kicsit igaza legyen és dolgozz meg tesiórán. Persze a betegségeid is nehezítik, erről lehet érdemes lenne szeptemberre egy papírt szerezni, bemenni az igazgatóhoz vele, hogy hivatalos legyen és kimondja, hogy akkor könnyített tesi. Akkor kevesebbet kell futni és több időd van mindenre, és ha még úgy is szivat, akkor nyugodtan fordulhatsz az igazgatóhoz. Papírod legyen, mert anélkül rád mondhatja, hogy csak lusta vagy.

2016. jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Scheuermann-nal tilos lenne eleve futnod.
2016. júl. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Basszus... velem pont így utáltatták meg a testmozgást, aztán kellett 10 év, hogy rájöjjek, valójában milyen jó dolog.

Nekem is Scheuermann-kórom volt. Futni valóban tilos ezzel a betegséggel, amíg ki nem növöd, mert összeroppanhatnak a csigolyáid. Érdemes részleges felmentést kérni az orvosodtól (mi is ezt tettük), amin fel van sorolva, hogy miket nem szabad csinálnod (futás, ugrálás stb.). És még jobb lenne, ha el lehetne intézni, hogy gyógytornázni/úszni járj rendes tesi helyett, és onnan vigyél igazolást a sulidnak, hogy amúgy te testmozogsz.

Gimiben ezt csináltam.

A mozgás amúgy önmagában nagyon fontos, különösen a hátizmok és hasizmok erősítése a gerinc tehermentesítése érdekében. A futás, ugrálás és hasonló gerincmegterhelő gyakorlatok végzése viszont nem ajánlott. Sok helyen olvastam, hogy a felmentés ilyenkor hülyeség, mert erősíti a betegségtudatot, ismerek is olyan Scheuermann-kórost, aki ugyanúgy végzett testmozgást gyerekkorában, mintha nem lenne semmi baja. Neki most, huszonévesen is állandóan gerincfájdalmai vannak. Én tizenévesen eléggé kerültem a megterhelő mozgásformákat, most huszonévesen viszont futok, kondizok, mászok stb. és - lekopogom-, nincsenek gerincpanaszaim.

Szóval érdemes megfontolni :)

2016. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden kedves válaszolónak a választ, ment a zöld kéz. :) Igen fogunk kérni részleges felmentést jövő szeptembertől. Az úszást is próbáljuk megoldani nyáron, de iskola közben nem megy, mert vidékről járok be, és így is későn érek haza. Mellette vívok, ami tudom, hogy nem szimetrikus sportág, de szeretem, és régóta ez az egyetlen sport, amit szeretek csinálni. A tesi helyett gyógytorna megoldást nem lehet megoldani, mert az iskolában nincs gyógytorna. Iskola után szintén nem lehet megoldani, mert nincs rá időm. Egyébként a Scheuermannt nem fogom konőni, ez nálunk ilyen örökletes dolog.
2016. júl. 9. 11:01
 7/7 anonim ***** válasza:
De ki fogod nőni, a növekedésed leállásával, az hogy nálatok öröklődik az egy dolog, mert az okai között van a genetika. És mivel a növekedésed leállásáig tart pont ezért kéne végig tehermentesíteni. Az összes álló, aszimmetrikus és olyan sport, amiben flexio, azaz a gerinced előrehajlása jelenik meg tilos.
2016. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!