Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megjelöljem? Diákhitel kéne...

Megjelöljem? Diákhitel kéne hozzá? Plusz emiatt hagyjam elúszni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy "álomszakom", már régóta tudom, hogy ezt szeretném tanulni.

Az államiról mégis lecsúszok, a fizetőset pedig eredetileg nem jelöltem meg, de most nagyon gondolkozom.

Az első félév díja megvan, viszont a 2. félévére diákhitelt kéne felvennem (250.000 Ft körül), aztán pedig mindenképp megpróbálnék átkerülni államira, egyelőre ez az 1 éves rövidtávú tervem.

Viszont több okból nem tudok dönteni:

Mi lesz, ha nem vesznek át államira? (Próbálok majd év közben munkát keresni és minél több pénzt gyűjteni, ill. a szüleim is tudnak támogatni, de nem egy teljes havi többszázezres fizetéssel)

Egy egyetemista min tudna spórolni? (Gondoltam, hogy bejárós lennék, így az albérlet is megspórolódna, plusz külön kaját se kéne vennem, csak a vonatbérlet ára, de hosszútávon nem tudom ez mennyire bírható.)

A legutolsó pedig - tudom, ez nevetséges probléma - , de megtudtam, hogy egy mostani középsulis osztálytársam akivel utáljuk egymást, és ott szemétkedik, ahol tud, szintén erre a szakra jön, sosem hallottam eddig, hogy ez érdekelné..félek, hogy mi van, ha itt is balhézna? (Örültem, hogy megszabadulok tőle, erre 4 év után megint egy helyre járnánk..)

Ti mit tennétek a helyemben? Jelentkeznétek a fizetősre? Ha az álomszakod múlna rajta, vennél fel diákhitelt?



2016. jún. 25. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jelentkeznék. 250 ezer forint nem olyan őrült összeg, ha odateszed mgad, második évtől átkerülhetsz államira. A volt osztálytárs meg nem ér annyit, hogy miatta feladd az álmod, mindig fogsz találkozni olyanokkal, akiket nem bírsz, nem lehet örökké menekülni előlük. Egy egyetemi közösség amúgy sem úgy működik, mint egy középiskolai osztály, gondolom, lennétek pár százan az évfolyamon, szóba sem kell állnod vele, ha nem akarsz.
2016. jún. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy egyáltalán mi ez a szak. Van ami mellett pl. megoldhatatlan a munka, illetve még rengeteg plusz költség is van mellette. Valamint tényleg nem biztos, hogy átvesznek államira, így erre építeni sem feltétlenül előnyös.
2016. jún. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen megéri elmenni. Ha átvesznek, ha nem, csinálni kell. Egy szakon rengetegen vagytok, a kutyát nem érdekli kit ismersz, kit nem.

1, melyik szak?

2, honnan utazol hova?


Ezek alapján könnyebb az anyagiakra mit mondani

2016. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azzal vigyázz, hogy egyáltalán nem biztos, hogy át fognak venni. Én is költségesen vagyok, 39 kreditet vettem fel, minden vizsgám ötös lett, de nem TUDNAK átvenni, mert csak 3 állami hely van, az államisok pedig nem estek ki, így nincs lehetőséges se átmenni.

Amúgy én is belevágnék a helyedben (ahogy bele is vágtam). Nekem 240ezer a tandíj, ha ezt diákhitellel fizetem, nem lesz nehéz visszatéríteni, mert nem olyan hűdesok.

Milyen szakra jelentkeztél?

2016. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Direkt nem írtam konkrét szakot, mert sokan lenézik, de én hiszek abban, hogy ha érdekel amit tanulok, plusz minden lehetőséget kihasználok, akkor tudom majd hasznosítani, nem is feltétlen itthon.

A távolság 80 km lenne, sajnos nem rövid, de nem is vállalhatatlan, viszont tudom, hogy rengeteg lemondással járna valószínűleg.

Ilyen távolságban, gondolom kollégiumba nem is vennének fel?

2016. jún. 27. 13:09
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és persze megint lefelejtettem a szakot, turizmusról lenne szó. Már most több nyelven beszélek/tanulok, "építem" a kapcsolataimat, így tényleg nem tudom magam máshol elképzelni.
2016. jún. 27. 13:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pécsett pl. nálunk a jogon és közgázon (mindkettőn 95%-ban költségtéritésesek a hallgatók az utóbbi pár évben) szinte mindenki kap koleszt, az is, aki 25-30 km-ről jár be. Meg tanulmányi eredmény alapján is be lehet jutni a koliba, nemcsak szociális alapon.

Tehát simán van esélyed arra, hogy kapj kolit, bár nem tudom hogy melyik városba szeretnél menni.

2016. jún. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
80 km elég távolság ahhoz, hogy kolit kapj, inkább más tényezőkön múlik, sikerül-e. Ahova a gyerekeim járnak, ott pl. kevés a hely, nehéz bekerülni, de lehet kérni szoctámot a lakhatáshoz. Jövedelemigazolás kell a szülőktől, jegyzői igazolás arról, hogy hányan laktok együtt (okmányirodában, kormányablakban intézhető), meg a nyomtatvány a sulitól. Érdemes már a beiratkozáskor kérni papírt hozzá, nálunk elég rövid szokott lenni a beadási határidő.
2016. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kb ennyit utazok egyetemre naponta, sőt lehet valamivel még többet is.

Kibírható, de fárasztó tudd lenni.

Meg kell tanulnod kihasználni az utazási időket (vonaton- buszon reggelizni, vonaton lehet fogat mosni, mindkettőn tanulni, jegyzetelni, figyelni arra amit csinálsz, esetleg pihenni). A legtöbb gond nem is az utazással van konkrétan, hanem a köztes idővel, amikor várni kell az átszállásokra (buszról vonatra, vagy visszafelé, ezek általában az állomásokon történik). Az a rossz, na meg ha valami miatt késik az egyik (baleset, váltó hiba), akkor borulhat az egész nap (a menetrendek miatt).

Fontos, hogy az órarendedet jól állítsd össze. érdemes egybe tömöríteni, hogy ne legyen sok holt idő.

2016. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Pestre utaznék,csak vonattal mennék, a Nyugatiban szállnék le, onnan pedig 5 perc séta az egyetem, így semmi átszállás nincs, nagyjából 1,5 óra alatt ott vagyok, és ez már tényleg a max idő.

Első félévben az órarendet nem az egyetem állítja össze?(BGE-ről van szó konkrétan)

Fogalmam sincs, hogyan működik ez a rendszer, most igyekszem tájékozódni, mert végül felvettem a szakot a listámba, már csak a jó sorrendbe kéne rakni, de még csak 95 %-ban vagyok határozott, az a maradék kétely még mindig bennem van.

2016. jún. 27. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!