Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes jogi karra menni?

Érdemes jogi karra menni?

Figyelt kérdés

Megéri jogin tanulni? Érdemes sok pénzt/időt/energiát beleölni és ilyen mennyiségű tananyagot megtanulni? El lehet helyezkedni a diplomával, amit kapok? Olvastam néhány helyen, valamint a felvi.hu-n is, hogy nem mindenki tud érvényesülni, s nem könnyű munkát találni diplomával sem. Le tudnátok írni a tapasztalataitokat/véleményeteket?

Jelenleg a nemzetközi tanulmányok és jogi kar között hezitálok, gondoltam még pszichológiára is, de nem tudom egyelőre, mi érdekelne. Olvastam már olyat is, hogy aki nemzetközi tanulmányokon végez, biztos lesz munkája, de valaki - pont ezen az oldalon - azt is említette, hogy majdnem meg akarták szüntetni a nemzetközi tanulmányokat és semmit nem ér az ott szerzett diploma.

Valaki le tudna írni pár sort minderről? Köszönöm előre is!

17/L



2016. jún. 27. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Hát a jogi diploma ezerszer értékesebb mint a nemzetközi tanulmányok...

Aki el tudja adni magát, annak mindig lesz munkája, és ez minden szakmára igaz. Reális célokat kell magad elé kitűzni. Jogásznak lenni hivatás, az ilyen futottak még kategóriásokból lesznek később az aktatologatók. Azokra nincs szükség. JÓ jogászokra, JÓ szakemberekre nagyon is szkség van.

Én a helyedben mindenképpen jogra mennék.

2016. jún. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha érdekel a jog, akkor érdemes. El lehet vele helyezkedni.

A nemzetközi tanulmányok másoddiplomának jó max.

2016. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Minden diplomának van értéke, és ha valamiben nagyon jó vagy, akkor el tudsz vele helyezkedni. Akarat, szerencse na meg kapcsolatok kérdése. Lényegében az egyetemi tanulmányaid egyik fő célja a kapcsolatteremtés. Sokkal könnyebben tud elhelyezkedni valaki, ha az adott helyen - ahová beadja a jelentkezését - vannak ismerősei. Na most említetted a nemzetközi tanulmányokat, azzal valóban nehéz elhelyezkedni. Szóval azt én sem ajánlanám. A jogi diploma sem a legszerencsésebb manapság, de még mindig van lehetőség az elhelyezkedésre. Viszont ahhoz hogy esetlegesen jó ügyvéd váljon belőled nem elég a szorgalmas tanulás és a szak iránt érzett szeretet. Rendelkeznek kell megfelelő adottságokkal is, jó beszélőkésséggel, kiállással, kapcsolatokkal, anyagi háttérrel, rátermettséggel stb.. Ha abszolút humán beállítottsággal rendelkezel, és mindenképpen ez az álmod/célod akkor nem hülyeség jogásznak tanulnod. De én azt javaslom hogy állami helyen tedd mindezt, tehát akkor most kezdj el szorgalmasan tanulni és gyúrni az érettségire és a 460 pontra. Jelentkezhetsz éppen fizetősre is, de ha meg sem tudod közelíteni a felvételi ponthatárt, akkor inkább hanyagold ezt a szakot. Mindenesetre sok szerencsét kívánok neked a jövőben.
2016. jún. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Szeretnék még annyit kérdezni, hogy melyik diploma megszerzése kerül több időbe: jogi/pszichológia?

Összességében kérdezem, a gyakorlattal, szakosodásokkal együtt. Tudom, hogy a jogi az osztatlan, de a pszichológián, ha jól tudom az alapképzés után még sok évig kell tanulni, még a mesterképzésen túl is. Miután elvégeztem a jogit, további hány évet kell gyakorlattal + tanulással eltölteni?

Megjegyezném a 3. válaszoló hozzászólása miatt, hogy a pszichológiára nagyobb elhivatottságot érzek, mint a jogira, de jelenleg mindkettő nagyon tetszik. A felvin elvégeztem egy pályaorientációs tesztet, és bár a jogit konkrétan nem adta ki, mégis felkeltette az érdeklődésemet. Csak hogy segíteni tudjatok szeretném leírni, milyen szakokat ajánl az oldal a válaszaim alapján: üzleti adminisztráció, ügyvitel,könyvelés, adótanácsadás, hitel és kockázatelemzés, informatikus könyvtáros, szociális munka, szociális gazdaság, mentálhigiénés családtudományi és családterápiás, gyógyszerész.

Na most ezek kicsit unalmasan hangzanak, legalábbis nekem :D Alapjáraton teljesen humán beállítódottságú vagyok, ezért írom le, mert az előző válaszoló azt írta, ez is fontos, amennyiben a jogit választom.

Ezek alapján szerintetek alkalmas lennék a jogi pályára? Vagy inkább a pszichológia lenne a nekem való?

Köszönöm előre is!

2016. jún. 28. 15:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően más a két pálya. Bár pszichológusként elhelyezkedhetsz HR-sként, akkor nem kell a mesterképzés után továbbtanulnod (van kifejezetten szervezet- és munkapszichó mester.) Az kb a "hagyományos" pszichológus és a jogász között van valahol a munkáját tekintve, bár inkább a jogászhoz áll közelebb. Klinikai pszichológusként elhelyezkedni is nehéz és sokat kell még tanulni mester után is. (+ nagyon sok pénzbe kerül a sok önismereti óra, ami azt jelenti, hogy neked is pszichológushoz kell járnod, saját zsebből fizetve.)


Azt mérlegeld, hogy hol látod magad leginkább. Sokat gürizve kevés pénzért egy nagyon embert próbáló területen (=klinikai pszichó), vagy inkább a multik felé orientálódnál (HR). Joggal az állami szféra is szóba jöhet.

2016. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nos, a kommented alapján arra következtettem, hogy a két munkához hasonló tulajdonságokkal kell rendelkezni.

Ezek jöttek ki a felvin személyes kompetenciákként nekem. Azért írom le, mert valóban kíváncsi vagyok most már arra, hogy mi az ami nekem való, mert fontosnak tartom, hogy ne az utolsó pillanatban döntsek, hanem alaposan átgondoljam (hogy utólag ne bánjam meg).

A kompetenciáim: alaposság

alkalmazkodóképesség, barátságosság, dinamikus személyiség, diszkréció, empátia, érzékenység a társadalmi kérdések iránt, társadalmi felelősségtudat, szociális érzékenység, esztétikai érzék, etikai érzék, etikus magatartás, figyelemmegosztási készség, fizikai-kondicionális állapot, állóképesség, terepi mozgáskészség, állóképesség, információfeldolgozási képesség, jó emlékezet, kezdeményezőkészség, kreativitás, meggyőző készség, monotónia-tűrés, rendszerszerű gondolkodás, rendszerszemlélet, rendszerezőkészség, segítőkészség, széleskörű műveltség, interdiszciplináris tájékozottság, szervezőkészség, technikai adottságok illetve alkalmazások alkalmazási képessége (változó környezetben is), térszemlélet, térlátás, térérzék, tisztaság (munkavégzés során).

Mit gondoltok? Kíváncsi volnék jogin/pszichológián végzettek véleményére is.

2016. jún. 28. 16:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonságaid alapján valószínűleg mindkettőre alkalmas vagy (legalábbis az alapján, amit itt leírtál.) Mi nem ismerünk személyesen, nem tudjuk megmondani, hogy melyik illik hozzád jobban. Itt a fő kérdés, hogy TE melyiket akarod? Elmehetsz pályaválasztási tanácsadóhoz, de ő is csak azt mondja majd meg, hogy a képességeid és érdeklődésed alapján mik lennének neked megfelelőek, nem azt, hogy mit válassz.


Legjobb barátnőm pszichológián végzett, most egy alapítványnál dolgozik értelmi és testi fogyatékosokkal. Általa sok pszichóst ismerek; van, aki multinál dolgozik, más klinikai pszichológus akar lenni.


TE mit szeretnél? Melyik érdekel jobban? Menj el könyvtárba, vegyél ki pszichológiai és jogi témájú könyveket, olvass bele, menj el az egyetemek nyílt napjaira. Ez alapján tudsz majd dönteni, nem pedig pár gyk-s ember véleménye alapján, akik nem ismernek.

2016. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia! Koszi a valaszt! Azert tettem fel itt a kerdest mert erdekelt volna a vegzettek tapasztalata/azoke akik most jarnak ezekre a karokra. A nehezsegre lettem volna kivancsi, arra hogy mennyire lehet padlora kerulni a ket szakon, mert azt is fontosnak tartom, hogy azert idegileg ne keszuljek ki teljesen. Ezert is irtam ki a kerdest, kivancsi voltam masok velemenyere es a vegzettektol azt akartam volna megtudni, hogy mennyire tudnak elhelyezkedni. De koszi a valaszt, valamennyire igazad van! :)
2016. jún. 29. 11:55
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Képzeld, én is pont eközött a két szak között hezitálok. (jog vagy pszichológia) Mind a kettő érdekelne, de egyenlőre nem tudom melyik lenne a jobb számomra. A pszichológiától kicsit tartok az elhelyezkedés miatt..

16/L

2016. júl. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!