Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 7. -dik osztályba készülök....

7. -dik osztályba készülök. Azt mondják az 5. dik és a 7. dik a legnehezebb. Nővéreim pedig nem nagyon foglalkoztak a tanulással így tőlük nem nagyon sokat tudtam meg a 7. dik osztályról? Többi lent

Figyelt kérdés

Az igaz hogy tényleg nagyon kemény lesz a 7. Osztály?Nem vagyok annyira jó tanuló bár most is csak 2 hármasom lett a többi 4es 5ös.Ugye bejönnek a tantárgyak kémia,biológia,fizika,földrajz.A kémiára és a fizikára azt mondják a szüleim is (diplomával)hogy nagyon nehéz és félek attól hogy esetleg megbukok.Tapasztalataitok?

12/L



2016. jún. 27. 15:19
 1/8 anonim válasza:
En gimibe járok 7.óta és ott nem volt olyan vészes. Volt osztálytársak(altalanos isisek) azt mondtak h konnyu🙂Ha az elejen figyelsz akkor nem lesz baj🙂🙂
2016. jún. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Az egész felsőtagozatban a legkönnyebb évfolyam.
2016. jún. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha általában 4-es, 5-ös vagy, akkor szerintem kizárt, hogy megbukj. Az a lényeg, hogy az elején ne veszítsd el a fonalat. Ha valami nem érthető akkor inkább rögtön kérj segítséget, mert egyszerűbb ha valaki csak egy definíciót vagy jelenséget kell elmagyarázzon, mint később egy félévnyi anyagot.
2016. jún. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem nehéz egyik se, különösképp kiemelve a kémiát, ami pláne nem.. Az egész abszolút logikus, színes és egyszerű. Mellé kívánok persze egy jó tanárt, aki megszerettetheti. :)

Ezek a tantárgyak - főleg a kémia - segítik a komplex megértést a természettudományok terén. Amúgy a 7. osztályos anyagba még csak ismerkedtek velük nagyon (főleg kémiával, fizikával, amiket kiemeltél) szóval meglehet csinálni lazán az 5-öst. A többi 2 már inkább tanulósabb, én nekem bioszra mindig szánni kellett kis időt, míg a többi jött magától.. de ez egyéntől és beállítottságtól függ - kinek melyik fekszik jobban.


ÉS jól mondja #3-as, ha valamit nem értesz, akkor rögtön kérdezz! Sok diáknak nagy hibája a nem kérdezés és érdektelenség.. így ergó átbukdácsolnak 2-essel és jön a pofára esés a középiskolában, hogy a tudása belőlük nem túl nagy.

De a legfontosabb az; hogy légy nyitott a tantárgyak felé, esetleg keress majd utána néha-néha az anyagoknak, mert erre szükség lehet. Ha meg valami érdekel, akkor mélyedj el benne ;)

2016. jún. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat😊😊
2016. jún. 27. 22:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia.en most megyek 8.osztàlyba,de azt mondtàk ez màr csak usmètlès 5-6-7.osztàlyból,azaz nem fogunk nagyon új tèmàt venni.Èa egyèbkènt igaz,hogy az 5. ès a 7. osztàly a legnehezebb,főleg a Földrajzra figyelj oda,mert sok lessz a vaktèrkèp.Èn Eddig minden èvben vagy kitűnő vagy jeles tanuló voltam.Kivève 5.osztàlyban ès most júniusban.Mivel ez a kèt osztàly a legnehezebb.Remèlem segíthettem.Sok sikert.
2016. júl. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vaktérképekben mindig jó voltam,egy csomó vaktérképes feladat volt töri témazáróban is meg házinak is :)
2016. júl. 12. 13:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Igaz én már egyetemista vagyok, de azért gondoltam válaszolok :) Amennyire én emlékszem, egyáltalán nem volt vészes a 7. osztály. Kicsit be voltunk már zsongva mert már a középiskola járt az eszünkben igaz arra már volt 1 évünk izgulni. Így visszagondolva rá egyáltalán nem volt vészes, úgyhogy nyugi :) Nekem is nagyjából ilyen jegyeim voltak általánosban. Kis tanulással 3-as 4-es voltam mindegyikből, pedig kémiából meg fizikából a mai napig nem vagyok valami nagy ász. Középiskolában is ez lesz majd a helyzet, kis tanulással simán megvan a 3-as, ha pedig még értesz is hozzá egy kicsit akkor a 4-es vagy akár 5-ös is :)
2016. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!