Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészetben a...

Melyik harcművészetben a legnehezebb megszerezni a fekete övet? Hány év után lesz valaki mester?

Figyelt kérdés

Hány év kell hozzá átlagban a különböző harcművészetben?

Mikortól számít valaki mesternek?

A fekete öv már az?

Ez érvényes küzdősportokra és önvédelmi rendszerekre is.

Eskrima, kravmaga, hapkido, capoeira, BJJ, muay thai, kick box, box, judo, kung fu, wusu stb



2015. jan. 4. 23:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

harcművészetekben olyan 8-10 év kb. míg eljutsz fekete övig(ha mondjuk egy átlag embert nézünk aki 18 éves kora után kezdte), hivatalosan az ember itt már mesternek számít de valójában inkább a haladók felett van valamennyivel, a tudása meg van ahhoz, hogy a kezdőket tanítsa de igazi mesteri szintet elérni azért legalább egy 15 év.


küzdősportokban hasonló a helyzet bár ott nincsenek övek(mondjuk kickboxban pont vannak), olyan 5-6 év míg az ember egy haladó szintre el ér 8-10 év míg egy meghatározóbb tudást szerez meg és 15év kb míg úgymond "mesteri" szintre jut.


az önvédelmi rendszereket meg hagyjuk van ahol 8 nap alatt instruktori szintre jutsz el(pl tcqc)

2015. jan. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Országtól és egyesülettől is függ, az USA-ban van ahol mindenki fekete övvel rohangál. Első danig általában 10 öv van és fél évenként szoktak a legtöbb helyen vizsgákat tartani szóval 5 év alatt megszerezhető ha elég szorgalmas vagy. Mesteri szinttől viszont még messze leszel, akkor is ha sikerül.
2015. jan. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Válaszolni elfelejtettem. Szerintem pl. ITF-ben itthon nem könnyű megszerezni, sőt! Viszont az időmet nem pazarolnám rá.
2015. jan. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
36%

Általánosságban?


Harcművészetekben ha időt és pénzt belefektetsz, akkor lehet 'fekete öved'. És ez mit ér? Semmit, egy fekete öves karatést egy kezdő boxoló elverhet.


Brazil jitsuban teljesítményre adnak övet, ezért nehezebb megszerezni, többet is ér.


A legtöbb stílusban amúgy 'meg lehet venni'. Csak idő és befektetett pénz kérdése. Boxban meg nincsenek övek, szerintem normális kungfu stílusokban sincs öv, de több mint 10 év mire valaki komolyabb instruktor lesz egy keleti harcművészetben. Kungfuban nem is szokás amúgy mesternek nevezni az edzőt, mert aki Magyarországon él, az lehet erős ügyes szép és okos, de nem mondja magára, hogy olyan mester mint aki Kínában egyedül a kungfujával foglalkozik. És ez így is jó (amúgy engem sem 'mester' tanít, pont ezért)

2015. jan. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Bonyolult... intenzitás és egyéni kvalitások kérdése.

Ha van pénzed finanszírozni az intenzitást és mellette még érzéked is van a contact boxhoz (+kitartó vagy, bírod a kemény munkát... stb.), akkor nagyon gyorsan fejlődhetsz.

A művészethez (a szép, míves mozdulatokhoz) sok idő kell, de ha a contact része érdekel, az sokkal gyorsabban abszolválható...

Melyik része érdekel?

2015. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez az egesz ov dolog nagyon nevetseges.Tolem kerdeztek hogy milyen ovek vannak nalunk.Buszken mondtam hogy nalunk nincsnek ovek.Ahhoz h megmutasd mit tudsz verekdned kell,nem pedig szineket mondani ossze vissza.

Akarmelyik kisvarosi edzoterembe bemesz,szinte mndenhol vannak.Vilag,europa,orszagos bajnokok.Ez nevetseges.

2015. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Fekete öv megszerzése 6-10 év. Ha valaki megszerezte a fekete övet, az még nem mester.


5. fokozatnál lesz valaki mester, azaz sihan.


3. fokozatnál kapják meg a tanár, tanítói, sensei megszólítást. 1-2. csak tanuló fokozat.


Euro-amerikai felfogás miatt kellett kitalálni a színes öveket. Elötte csak fehér és fekete volt.

2015. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 aikiboxer ***** válasza:
59%

Egy csomó ideig érdekeltek az övek, és ma is jónak tartom a vizsgarendszert, meg persze jó dolog, ha van egy fekete öved, jelzi, hogy elértél valamit.


De nekem nagyon tetszik boxban az, hogy nincsenek övek. Nincs semmi, csak te magad vagy és az amit éppen akkor és ott tudsz.

2015. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

"Nincs semmi, csak te magad vagy és az amit éppen akkor és ott tudsz."


Övvizsga egy szükséges dolog, hogy lássák, mit tudsz, mit nem. Régen egy mesternek 2-3 tanítványa volt. Ö tudta, hogy a tanítványaik mit tudnak, nem is kellett ezerféle öv.

2015. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudja senki egy öv alapján, hogy mit tud valaki.


Jön egy fekete öves karatés, és kiüti egy boxoló (true story)


Na mit tudott? Hát, feketét. A monokli először ilyesmi színű, na.


Semmi értelme nincs az öveknek.


Jaa, de.. Aikiboxer.. igaz. Olyan, mintha elértünk volna valamit, pszichésen vigasztal. Mint a használhatatlan diplomák, papírom van a semmiről. Ha akarom, büszke lehetek rá. Igaz, hogy semmi értelme, de ha nagyon ezotériás vagyok, akkor boldogíthat, vagy ilyesmi.


Egyszerűen kész, amikor valakik 'harcolni' tanulnak, 'fokozatuk van' de amúgy gyengék. Akkor mit számítanak az övek, amikor sima küzdősportolók verik el a harcművészeket? Övek? Bakker, előbb bunyózni tanuljon meg az ember, utána szórakozzon övekkel, ha már olyan szinten van hogy már nem ütni kell megtanulnia. Szerintem. Én mondjuk kungfuccsozok. Nincs öv, zsákolás van.

2015. jan. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!