Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemzetközi tanulmányok MA...

Nemzetközi tanulmányok MA elvégzése és négy idegen nyelv elsajátítása után milyen lépések kellenek még ahhoz, hogy valakiből diplomata legyen?

Figyelt kérdés

Még csak alapképzésen vagyok, de nem szeretném, ha menet közben valamit elrontanék vagy rossz irányba haladnék.

Beszélek spanyolul, oroszul, angolul és olaszul, ezeket folyamatosan fejlesztem is.

Ha diplomata szeretnék lenni, akkor nemzetközi tanulmányok MA-ra kellene mennem, jól gondolom? És még mit tehetnék azért, hogy majd ha eljön az idő, sikeresen pályázhassak?

Szorgalmasan tanulok, eddig minden félévemben évfolyamelső lettem, de kapcsolataim egyáltalán nincsenek. És lány vagyok, ez jelent majd bármilyen hátrányt?


Köszönöm előre is, ha válaszol valaki! :)


2016. jún. 28. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnalom de ez igazabol kapcsolatok kerdese. Ismerek ket diplomatat (en is nemzetkozire jarok), de egyikuknek sincs koze semmilyen "international relations" kepzeshez, egyikuk pl. katonasagbol jutott a diplomaciaba, masikuk meg sima jogasz. Szoval inkabb jobban jarsz ha kapcsolatokat keresel mint evfolyamelsosegre gyursz.
2016. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg azt tudom javasolni, hogy noveld az eselyeidet, hogy francia nyelv (az mindenkepp kell, hiszen az a diplomacia nyelve ugye - de ezt szerintem nektek is elmondtak mar parszor :D), illetve keress egy kulonlegesebb, kisebb teruletet amiben muveled magad. Nalam ez pl. Torokorszag es a torok nyelv, mivel rengeteg kapcsolat van most koztuk meg az eu kozott, viszont a megfelelo kepzettsegu es nyelvtudasu emberkek hianyoznak. Mindig kell valami plusz amivel ki tudsz tunni.
2016. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy táska. Amit mindenhová viszel. Diplomata táska.
2016. júl. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Jelenleg orosz szakos vagyok, csak az MA-t szeretném elvégezni a nemzetközi tanulmányokból. :) Azon is gondolkodom, hogy esetleg jobb lenne angolul vagy franciául.


Egyelőre nem ismerek olyat, akivel jó lenne építeni a kapcsolatot, de nem is vagyok az a törtető fajta. Viszont ha esetleg felvesznek nt-ra, majd nyitva tartom a szemem. :)


Ha mégsem jön össze a diplomata munka, akkor még milyen lehetőségek maradnak ilyen végzettséggel?

2016. júl. 10. 11:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a tesóm volt nemzetközis, ő végül nem diplomáciai pályára ment, de ismer olyanokat, akik igen. Nekem is vannak ilyenek az ismerősi körömben.


Szóval: a francia tényleg hasznos lenne. Ha a külügybe felvételizel, kell írni esszét és választhatsz az angol és a francia között. A legtöbben angolul írnak, szóval egy jó francia esszével ki lehet tűnni a tömegből.


Aztán: hasznos, ha valami ritka nyelvben jó vagy. Mármint nem izlandiul kell tudni, hanem valami kisebb nyelvet. Orosz szakosként esetleg gondolkodhatsz valami kisebb szláv nyelv elsajátításában.


Az is hasznos, ha a szakmai gyakorlatodat a Külügyben töltöd.


Az nem hátrány, hogy nő vagy.


Úgy tudom, a nemzetközi tanulmányok elvégzése nem feltétel, de egészen biztosan nem hátrány.


[link] - itt találsz infókat a felvételiről, a végén vannak minta kérdések is.


Sok sikert!

2017. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, sokat segítettél! :) Akkor rágyúrok a franciára. :)) Még annyit kérdeznék, hogy ha ilyesmi terveim vannak, akkor melyik mesterképzés ajánlottabb, a nemzetközi tanulmányok vagy maradjak oroszos vonalon (pl. ELTE ruszisztika)?
2018. jan. 27. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!