Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen utazással kapcsolatos...

Milyen utazással kapcsolatos munkák vannak?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, tudom hogy még ráérek, de szeretnék tanácsokat, ötleteket kapni. Az idegen nyelvek és a földrajz érdekel, jeles tanuló vagyok. Nincs semmilyen konkrét ötletem, csak annyi, hogy utazni szeretnék ha felnövök. Elsősorban Európában. (stewardess-t ne mondjátok) De például mi tartozik egy diplomata munkakörébe? stb. A válaszokban légyszi írjátok azt is le, hogy az adott szakmához mit kell tanulni.

2013. dec. 22. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm utazási irodában dolgozik értékesítőként és időnként (évente 2-3 alkalommal)külföldre utazik ún. study-tour-ra. Vagyis elutazik valahová, ahová az utazási iroda kiküldi, kipróbál, ellenőriz néhány szállodát, közben persze van lehetőség megnézni az adott város látnivalóit is. Legutóbb görög ill. török tengerparton volt például. OKJ-s utazásszervezést vagy főiskolai idegenforgalmi szakot kell végezni ehhez. (Persze nem minden értékesítőt küldenek study tour-ra.)
2013. dec. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerekkori cimborám spanyol kéttannyelvű gimibe járt (még a '90-es évek elején), és elég jól megtanult spanyolul. Akkoriban még nem volt felkapott Spanyolország, így elkezdett idegenvezetősködni, nem sokan csinálták rajta kívül, szóval jól keresett vele (több százezret, ami akkor nem kevés pénz volt).

Szóval jól kell ismerni az adott ország nyelvét, mellé egy kis történelem, na meg a helyi nevezetességek, aztán a többi, gondolom, jön magától.

2013. dec. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!