Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak en szenvedtem ennyit a...

Csak en szenvedtem ennyit a matematikaval annak ellenere, hogy elvileg nincs semmi bajom?

Figyelt kérdés

Kilencedikes voltam iden gimnaziumban. Szerencsere nem buktam meg, de vert izzadtam a matekert. Magantanarhoz jartam, ahol osszesen 15(!) orat keszultem egy full egyszeru fuggvenyes ropdolgozatra. Termeszetesen nulla pontot produkaltam, ahogy szinte minden masom is 1-es lett. Egyedul az mentett meg, hogy a tanar nagyon joindulatu volt, latta rajtam, hogy nagyon kuzdok, es szabalyok felmondasaval konyoruletbol atengedett. De ez igy nem fog menni :( nagyon felek, hogyan fogok en igy leerettsegizni, sot egyaltalan eljutni addig, hiszen nem lehet mindig kegyelemkettesekert sirni. Es sajnos mas iskolakban is ugyanez a tananyag. Max a szakmunkaskepzokben nem az, de oda meg nem akarok menni, mivel alapvetoen nem vagyok full gyenge kepessegu, a tobbi targybol le tudnam tenni a vizsgakat.

Voltam diszkalkulia teszten is, de negativ lett, tehat ez sem lehet a baj. De megis a matek teljesen kikeszit, minden eromet raforditottam, igy sok mas targybol is gyengebb eredmenyt ertem el :(

Vannak itt esetleg olyanok, akik jok bizonyos targyakbol vagy akar az osszesbol is, de a matematika sehogy sem megy nekik? Ti hogyan oldjatok ezt meg, hogyan elitek evrol evre tul?



2016. jún. 29. 00:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Én is így voltam. 9.-ben megakartak buktatni, magántanár, diszkalkulia vizsgálat ami negatív lett. Meglett a kettes. 10.-ben félévkor meg is vágtak. Heti több órában magántanár, dolgozat kikérés, gyakorlás. Év végén kettes. Végig ketteskéim voltak matekból, miközben más tárgyat tanulás nélkül kiráztam a kisujjamból.

Kettes lett az érettségim is belőle, azóta egyetemista vagyok, hála az égnek matekot csak ritkán látok.

2016. jún. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hat valoszinuleg ram is ez var :( egyebkent kb. az osszes ismerosom, osztalytarsam kinlodik, tanartol es szorgalomtol fuggetlenul, sokszor az egeszet letojo emberke jobbat er el, mint az, aki vert izzad. Szerintem egyszeruen az anyaggal van baj, mert nem lehet, hogy minden iskolaban rosszak a tanarok es lustak a diakok.
2016. jún. 29. 00:52
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem csak simán vannak a matekhoz hülyék, kb. én is ilyen vagyok. De fontos a tanár módszere is. Erre akkor jöttünk rá, mikor bejött egy helyettesítő matektanár 2-3 órára és a problémás eseteket 5 perc alatt megvilágította, nem bemagolással hanem megértéssel (tényleg döbbenet volt az a pár matekóra :)) Aztán visszatért a régi tanárunk és újra vergődtünk tovább óráról-órára :)
2016. jún. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
75%

Hasonló, de ennyire nem rossz a helyzet nálam. Matekból hármas vagyok, a többiből egész jó. Nem járok magántanárhoz, mert van családtagom, aki korrepetál.

Én csak kitartás tudok kívánni, és közös reményt a kettesben érettségikor! :D

2016. jún. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsonak koszi. Es viszont :) es igen, sajnos vannak hulyen magyarazo tanarok is :/ nekem altalanosban is az volt, es most sem az igazi. Pedig mindketten joindulatuak, de sajnos ettol meg egyszeruen tul magas nekem a nyelvezetuk. Magantanaromnal sokkal konnyebben megertek mindent, noha ott is vagyunk neha 10-15-en, akarcsak a normal csoportban. De hiaba tanulok meg valamit, eegy masik peldaban mar rendszerint nem tudom a modszert alkalmazni :(
2016. jún. 29. 01:41
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Azért nem mindenki van ezzel így. Az én esetem pont ellentétes a tiéddel:

Nekem kicsi elsős koromtól fogva a legkönnyebb óra a matek volt. Alig vártam, mert sosem kellett tanulnom rá.

Egyszer elmondták, mi a cucc, aztán csak aszerint meg lehetett fejteni a feladatokat. Én mindig egyfajta rejtvényfejtésnek tartottam a matekot, amire nem kell lexikálisan tanulni, csak megy és kész.

Asszem ötödikben félévkor 4-es voltam, de ez csak egyszer fordult elő.

Gimiben nem matek szakos voltam, heti 3 matekórám volt, de olyan könnyen ment, hogy 11-ben megvertem a tagozatosokat az OKTV-n :) (Ja, ez az ELTE Radnóti volt.) Ekkor ajánlották erősen a matek tagozatra való átmenetelt. Az utsó évben kb. októbertől nem is kellett (lehetett) matekórára járnom, mert teljesen megvolt minden. De tagozatos órákra sem. Csak a dolgozatokra kellett bemennem, hogy legyen mire osztályozni.

Szóval nekem szerencsém volt, nálam ez egy születési "hiba". Teljesen együtt érzek veled, és kitartást kívánok.

2016. jún. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolso, az ilyen emberek azok, akik elott kb. leborulok :p nekem is van ilyen osztalytarsam, egyszeruen kisujjbol kiraz barmit, fizikaversenyekre jar stb. Persze sokan sokfelek vagyunk, nekem inkabb a nyelvtanulas az erossegem, de valahogy mindig ilyen "csodagyereknek" gondoltam a hozzad hasonlokat. Ne vedd bantasnak persze, egyszeruen csak szamomra ez az, ami hihetetlen :)
2016. jún. 29. 02:17
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Nekem is nagyon könnyen ment a matektanulás, ha lehetne belőle előrehozott érettségit tenni, akkor idén is letehettem volna jó eredménnyel. Nekem a nyelvtanulás nem annyira az erősségem, mint neked. A magyar meg az ehhez hasonló tárgyak számomra felfoghatatlanok, mert nem találok bennük semmi logikát, pl. a versek elemzésének szerintem semmi értelme (ez saját vélemény, nem akarok senkit se megsérteni). Nem tartom magam zseninek, egyszerűen jobban mennek ezek a dolgok, mint sokaknak. A tanárok magyarázatán nagyon sok múlik, azzal egyetértek, ha rossz a tanár, akkor a bonyolultan magyarázott dolgok miatt sokaknak elmegy a kedve az egész matematikától, pedig mindent el lehet magyarázni könnyen is. Valahogy el fogsz jutni az érettségiig és meg fogod csinálni az érettségit is kettesre, ha tudod használni a számológépet és a függvénytáblázatot.
2016. jún. 29. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Magántanárhoz ne csoportban járj. Mint látod, az annyit ér neked, mint halottnak a csók. Ha 10-15 csoportos óra helyett 3-4 magánórára mész, nagyságrendekkel többet érsz el.
2016. jún. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Emberek, miert pontozzatok le egymast? Eddig mindenkinek hasznos volt a valasza, nem tudom, miert kellett nehanyat lehuzni :/

Utolso:van, amikor teljesen egyedul vagyok, akkor is ugyanugy megy. Csak neha nagyon ossze tud jonni a csoport, akkor vagyunk eleg sokan.

2016. jún. 29. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!