Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákigazolvánnyal kapcsolatban?

Diákigazolvánnyal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nappali képzésben most végeztem el szakmunkásképzőben a szociális gondozó és ápoló szakot. A kormányrendelet ( [link]

alapján jogosult vagyok októberig a diákigazolványra. A suliban a hölgy mégis azt mondta hogy ő nekem már nem adhat ki ideiglenes diákigazolványt, mivel ideiglenessel jártam mert a kártyát korábban elhagytam.

Hogy is van ez most akkor?


"(3) A tanuló diákigazolványára a tanulói jogviszony megszűnését követő október 31-ig jogosult, kivéve, amennyiben a nem tanköteles tanulónak félévkor megszűnik a tanulói jogviszonya. Ebben az esetben a tanuló diákigazolványra az adott tanév március 31-ig jogosult.

(4) Abban az esetben, ha a hallgató

a) hallgatói jogviszonya az I. félévben szűnik meg, a hallgatói jogviszonyának megszűnését követő március 31-ig

b) hallgatói jogviszonya a II. félévben szűnik meg, a hallgatói jogviszonyának megszűnését követő október 31-ig

jogosult diákigazolványra.

(5) E rendelet vonatkozásában a Balassi Intézetben képzésben részt vevő személy – a Diákigazolvány igénylése alcím kivételével – hallgatónak minősül."


Nekem félévkor korántsem szűnt meg a hallgatói jogviszonyom.

Igényelhetek most még ideiglenes vagy rendes diákigazolványt?

19/F



2016. jún. 30. 10:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt megtehetik, hogy a plasztik kártyát leadatják, mert az intézménynek érvényteleníttetnie kell.

Ekkor egy ideigleneshez hasonló doksit kell nyomtatnia ami a záróvizsgázott hallgatóknak ugyanúgy okt 31-ig szól. A hallgatói jogviszony ugyanis megszűnik a sikeres záróvizsga letételkor ami kb június.

Ha neked ideiglenes volt, legalább egy ilyen fenti papírt kellene kapnod.

Esetleg a diakigazolvany.hu oldalon nézz még körül vagy hívd fel az oktatási hivatalt ez ügyben.

2016. jún. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tudtam hogy minimum egy papírt még kellene kapnom és átvert az a nő hogy nekem már nem jár.
2016. júl. 1. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!