Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért csak az utolsó két év...

Miért csak az utolsó két év számít bele a felvételibe? Szerintem ez egyáltalán nem jogos, akkor minek kell elvégezni ennyi évet? Nekem pl sokkal jobbak a régebbi eredményeim, mint az utsó kettő.

Figyelt kérdés
2016. jún. 30. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem azért, de az utolsó két év a legkönnyebb tantárgyi szempontból, és könnyebb is, hogy csak arra a két évre kell jobban figyelned és senki nem lesz kíváncsi az előtte lévő botlásaidra. Az, hogy te nem tanultál, már egyéni szoc problem.

A négy (vagy öt) évet pedig azért kell elvégezni, mert ennyi évbe fér bele az alapműveltség oktatása. Jó, persze nem azt mondom, hogy én mindenre emlékszem, amit mondjuk töriből tanultunk, érettségire meg kb. a fele kellett, de azért elmondhatom magamról, hogy hallottam már ezekről és őszintén nekem jól esik az, hogy nem vagyok síkhülye.

Figyelj, az alapvető műveltésget el kell sajátítani, ha tetszik, ha nem. Ezze való az ált. suli, majd a középsuli. Ezután már azt kezdesz az életeddel amit akarsz, amúgy is 16 éves korig vagy tankötelezett.

Menj el egyetemre, fősulira, csinálj meg egy OKJ-t vagy egy szakmát és ott már azt tanulhatod, amit akarsz.

2016. jún. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%
Én azt sem tartom korrektnek, hogy az utolsó két év kell. Ott van a felvételi vizsga lehetősége, ahogy sok más országban is. Miért fontos, hogy 17 évesen hányas voltam nyelvtanból? Csak mondtam valamit... azt nézzük, hogy ahhoz, ami lenni akarok, meg van -e a kellő tudásom, és alkalmas vagyok-e rá (ezt sem vizsgálja senki sehol jelenleg). Úgy gáz a felvételi rendszer, ahogy van!
2016. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, mivel neked jobbak a korábbi eredményeid, ezért igazságtalan? Teljesen igazad van, igazítsuk hozzád a felvételi rendszert.

Inkább arra gondolj, hogy mindenkinek az utolsó 2 évet nézik, tehát emiatt nem kerülsz hátrányba.

Amiatt sokkal inkább hátrányba kerülsz, hogy jobb iskolákban szigorúbban osztályoznak, de több tudást érsz el, közben viszont ugyanannyi pontot érsz el az év végi jegyekből. Ráadásul nincs olyan felsőoktatási képzés, amire az összes kötelező tantárgy releváns lenne, tehát megint csak hátrányba kerülsz azáltal, hogy nem szelektál megfelelően ez a fajta pontozás.

Szerencsére azért ott van a duplázás lehetősége, ami az egyetlen értelmes pontszámítási mód: az azonos követelményrendszerű és pontozású érettségi alapján kapsz pontot, ráadásul abból a 2 tantárgyból, amit a képzés megkövetel. Ami nagy kár, hogy még mindig nem ez a kötelező pontszámítási módszer (bár azért szerencsére a pontok nagy részét értelmes dolgokból lehet összeszedni).

2016. jún. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!