Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy egyetemi...

Hogy néz ki egy egyetemi diploma? Mit tartalmaz?

Figyelt kérdés

Szüleim mindig is azt akarták, hogy diplomát szerezzek, mert

szerintük azzal könnyebb lesz elhelyezkednem, meg karriert építhetek. Én azonban pincérnek mentem németbe, mert nem akartam egy irodában mereszteni a seggemet, ami szerintem dögunalmas. 5 éve pincérkedek, és szerintem elég jó a fizetésem. Azonban itt a csavar: szüleimnek, hogy lenyugodjanak, azt mondtam, hogy itt németbe elkezdtem egy egyetemet, méghozzá műzsakit. Ez persze nem igaz, mert mindig is utáltam tanulni, és semmi kedvem kidobni 3 évet az életemből ilyen hülyeségekre. Azonban elvileg lassan diplomáznom kéne, és kellene valami diplomaszerűséget bemutassak, hogy lám, de nagyokos lettem.

Szóval, mi szerepel egy diplomában?


Válaszokat előre is köszönöm!



2016. jún. 30. 21:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%
De akkor azt állítottad hogy kint csinálod a diplomát akkor nem azt kéne legooglezni hogy néz ki az ottani diploma, teljesen más a kötése kezdetnek. Más a vízjel, az elrendezés, egy egyszerű google keresés lebuktat. Meg azért egy egyetem nevében diplomát hamisítani bűntett, ha te azt szépen megpróbálod leutánozni vízjellel/aláírással/pecséttel ha nincs feltűntetve hogy csak minta/sablon bármi. Amúgy: [link]
2016. jún. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy csináld a pincérkedést ha ez jobban tetszik, de akkor mond ezt meg otthon őszintén és ne hazudj. Felnőtt emberként nem tudod megmondani, hogy nem akarsz tanulni, mert inkább dolgozol?
2016. jún. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

1. Önmagában már az is sok mindent elárul a szüleidről, hogy ilyesmit meg tudtál etetni velük. Nem kell ahhoz rakétatudósnak lenni, hogy az ember megérezze a disznóságot. Értelmes szülő tisztában van azzal, hogy "németbe" (egyébként Németország) nem 2 fillér a tandíj, amit kizárt dolog, hogy pincérkedéssel ki tudsz fizetni, plusz saját magad fenntartása... Aki pedig nem járt egyetemre, az nem tud hiteles mesét előadni arról, hogy milyenek a csoporttársak, milyen órái vannak, milyen a vizsgaidőszak, milyen eredményei vannak. Ha a szüleidet egyáltalán érdekli a jövőd, akkor 100%, hogy van igényük látni a leckekönyvedet és hallgatni az élményeidet. Párom édesanyja azonnal kiszúrta, mikor párom jobbra balra hazudozott anno, hogy mi van a suliban, pedig ő tényleg hivatalosan odajárt, csak nem tanult és vizsgákon sem jelent meg. Tehát: vagy igen erősen csökkent értelmi képességűek a szüleid, ha ezt a sztorit beveszik, vagy egyszerűen nem igaz ez az egész.

2. Ha felteszem, hogy vmiként mégis igaz a kérdés. Gondolod, hogy szüleid nem mennének el a diplomaosztódra? Vagy azt fogod csinálni, mint nálunk egy afrikai diák, aki "elfelejtett" szólni 2 évnyi csúszásáról, az egész pereputty meg itt állt és várt, hogy miért nem kezdődik már a fiú diplomaosztója. Aztán órákkal később a srác nagy nehezen bevallotta, hogy ő ma semmit nem kap, mert neki még 2 éve van vissza... Nevetséges volt.

Szóval a kérdés: mit is vársz te most? Miért nem viselkedsz úgy, mint egy felnőtt ember? Mert te most nagyjából egy 12 éves hülyegyerek szintjén vagy ezzel a hazugsággal. Hogy miért? Hát hogy lehet vki ilyen gyáva, ilyen kis anyámasszonykatonája, hogy felnőtt emberi lényként, aki állítólag ráadásul saját magát tartja el, nem képes azt mondani a szüleinek, hogy nem fog egyetemre menni, mert jól van ez így? Ilyenkor mindig felmerül bennem a kérdés, hogy aki ilyen szintű döntéseket nem tud meghozni az életben, az vajon a hátsóját ki tudja egyedül törölni, vagy ahhoz is segítség kell?! Na mindegy, úgy sem igaz az egészből, mert nem lehetnek ilyen degenerált emberek a világban, ami téged és a szüleidet illeti...

2016. júl. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!