Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy egyetemi...

Hogy néz ki egy egyetemi diploma? Mit tartalmaz?

Figyelt kérdés

Szüleim mindig is azt akarták, hogy diplomát szerezzek, mert

szerintük azzal könnyebb lesz elhelyezkednem, meg karriert építhetek. Én azonban pincérnek mentem németbe, mert nem akartam egy irodában mereszteni a seggemet, ami szerintem dögunalmas. 5 éve pincérkedek, és szerintem elég jó a fizetésem. Azonban itt a csavar: szüleimnek, hogy lenyugodjanak, azt mondtam, hogy itt németbe elkezdtem egy egyetemet, méghozzá műzsakit. Ez persze nem igaz, mert mindig is utáltam tanulni, és semmi kedvem kidobni 3 évet az életemből ilyen hülyeségekre. Azonban elvileg lassan diplomáznom kéne, és kellene valami diplomaszerűséget bemutassak, hogy lám, de nagyokos lettem.

Szóval, mi szerepel egy diplomában?


Válaszokat előre is köszönöm!



2016. jún. 30. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

1. fel kéne nőni

2. ami most izgalmas, 10 év múlva hazavágja a tested

3. családi életed sosem lesz

4. a jó kereset relatív, főleg, ha nem leszel már 20 éves

...


Nőj fel, légy őszinte, vállald a tetteid következményeit, jah és egy jótanács: tanulj, míg nem késő!


N31

2016. jún. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Pincérkedés, ja az életcél 50+ évesen emg különösen jó lesz, nevetségesen buta emberek vannak.
2016. jún. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
3év tanulás az időpocsékolás, egy élet gürizése meg logikus.... hát igen.
2016. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Megértem, amiket írtok. De ha egyszerűen ez fekszik jobban nekem meg ezt szeretem csinálni, akkor miért kellene lemondanom róla?
2016. jún. 30. 21:36
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

És ha már nem bírod? Mert leszel még 40 is, 2 gyerekkel.


Ha van bármid, akkor lehetőséged van cserélni, ha elfogyott a lendület, de végzettség nélkül esélyed sincs. Ráadásul, ami egyedül jó fizu, családdal már édes kevés lesz.


(Apám ezt csinálta, tapasztalat.)

2016. jún. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Azért mert nem valószínű, hogy egész életedben tudod csinálni, mivel 40-50-60 éves korodban nem fogja bírni a hátad és a lábad és akkor ott leszel nulla tudással ahol a part szakad. Tanulni nem azért kell mert egész életedben azt kell csinálni, hanem azért, mert lehet olyan egészségügyi porbléma vagy csak simán kor amikor bizonyos dolgok nem elvégezhetőek. Énis informatikát tanulok az egyetemen de a végén nem napi 8 órában akarok ülni egy gép előtt hanem teherautó sofőr akarok lenni pár évet aztán pedig valami más izgalmasabb állást de jó ha értek az informatikához mert lehet 50+ évesen jól fog jönni, hogy nyugdíjig elücsörgök egy irodában.
2016. jún. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Ráadásul meg tudnád tenni a szüleiddel, hogy mutatsz nekik egy hazugságot? Ott állsz, ölelgetnek és dícsérnek, és lelkesednek... és te ezt végig tudnád csinálni? Milyen ember képes erre? Őszintén? Gerinc???
2016. jún. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Ha ennyire tudod, mi való neked, akkor azt is tudod, be kell fejezned a hazudozásst.


Egyébként elég furán érvelsz: nem minden diplomával kell irodai munkát végezned, és diploma nélkül is dolgozhatsz irodában.

2016. jún. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Az enyémen rajta van a sorszáma (kétszer), aztán intézményi azonosító, egy nagy felirat, hogy oklevél, aztán egy kerek mondat a személyes adataimmal meg a képzés adataival, ami azt állítja, hogy X szakképzettséget szereztem Y minősítéssel. Keltezés. Záróvizsga-bizottság elnökének aláírása, az egyetem pecsétje, rektor aláírása. Záradék: egy kerek mondat arról, hogy milyen szakirányon tanultam. Újabb keltezés, újabb egyetemi pecsét, rektor aláírása. Aztán egy másik lapon ugyanez angolul. Ez a kettő lap benne van egy flancosabb kinézetű dossziéban, aminek az elejére rá van nyomva az egyetem címere. Tartozik hozzá egy oklevél-melléklet, ami egy fényes kartonpapír tokba nemzetiszínű zsinórral befűzött köteg A4-es lap (a zsinór egy fehér matricaszerű dologgal rögzítve, a matrica az egyetemi pecséttel hozzápecsételve a kartonhoz ), amin rajta van az összes adatom, ami az egyetem számítógépes rendszerében megtalálható, tehát személyes adatok, oklevél adatai, a képzés adatai, az összes elvégzett tárgyam neve, kódja, óraszáma, vizsgatípusa, kreditje, érdemjegye félévenkénti bontásban, aztan a diplomamunka értékelése, a nyelvvizsgám adatai, magyarázat az értékelési rendszerről, a diploma minősítése, az oklevéllel járó jogosultságok, a szakmai képesítés neve. Leírás az egyetemről, leírás a magyar oktatási rendszerről. Majd ugyanez angolul.


Egyébként ritka gerinctelen ember vagy.

2016. jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Ja és vízjeles az összes papír.
2016. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!