Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2 év után ki szeretnék iratkoz...

2 év után ki szeretnék iratkozni az egyetemről, mert nem ment és szeptembertől egy OKJ-s képzésbe kezdek. Mentesítés?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vissza kell fizetnem majd az ösztöndíj 50%-át, de lehet mentesítést kérni, ezáltal arra vállalkozom, hogy az országban ledolgozom az elhasznált féléveket. Viszont ez felfüggeszthető, ha nappali tagozaton újabb jogviszonyom lesz. Ebbe beletartozik a nappalis OKJ-s tanulmány is, tehát kérhetek felfüggesztést? Vagy esetleg már a kiiratkozás után pár hónappal el kellene kezdenem visszafizetni az ösztöndíjat, vagy munkába kellene állnom?

2016. júl. 1. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy 1 éven belül kell elkezdeni új felsőoktatási képzést. Egyébként kérhetsz részletfizetést x évre.
2016. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, csak arra voltam kíváncsi, hogy ebbe beletartozik-e az OKJ, vagy nem kérhetek felfüggesztést míg oda járok. Habár most azt olvastam, hogy az OKJ felnőttképzésnek számít, nem pedig felsőoktatásinak. :( Szóval akkor valószínűleg csak a részlefizetés az opció?
2016. júl. 1. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs jövedelmed, akkor hiába is akarnák, nem tudod visszafizetni, tehát addig szerintem nem kell aggódnod. De nyilván ha írnak levelet, hogy vissza kellene fizetned, akkor adjál be kérvényeket, hogy inkább ledolgoznád, meg még tanulsz, nincs jövedelmed, meg ilyenek. Szerintem ráérsz akkor is intézni ezt, ha kapsz levelet. De bármilyen főiskolai, egyetenmi diplomát ha szerzel nem kell visszafizess semmit.
2016. júl. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2016. júl. 4. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!