Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyar érettségire...

Emelt magyar érettségire milyen könyvből érdemes tanulni? Mohácsy színes irodalom vagy inkább Madocsai? Esetleg más?

Figyelt kérdés
2016. júl. 1. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pethőné Nagy Csilla könyvei, akit ismerek és emeltezett az ezt használta. Én is emelteztem, nagyon jó könyv szerintem: évfolyamnként két könyvből áll, világirodalom és magyar irodalom is van benne bőven, illetve sok fogalommagyarázat, elemzést stb. Nagyon hasznos benne az is, hogy a fontosabb íróknál, akiknél érettségin életművet kérnek (pl. Ady, Kosztolányi stb.), azoknál a versek és elemzések után van egy összefoglaló, ami pár oldalban kifejti az adott író munkásságát. Azt érdemes olvasgatni. De ezen kívül még nem árt egy szöveggyűjteményt is beszerezni, mert a versfelismerés azokból is lehet.
2016. júl. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves válaszod!

Esetleg tudnál linkelni egy oldalt, ahol az összes könyvet beszerezhetem?

Booklineon, alexandrán csak 1-1 darabot találtam.

2016. júl. 2. 00:50
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült megtalálnom őket! Tényleg nagyon jónak tűnnek!
2016. júl. 2. 01:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, örülök hogy sikerült 😃
2016. júl. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyelvtanhoz is tudnál ajánlani jó könyvet? Vagy abból szinte mindegy melyik?
2016. júl. 2. 16:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyelvtan... hát attól függ, a szóbelire vagy az írásbelire gondolsz? Szóbelire minden évbe kiadnak egy emeltes tételsort könyvben, amiben van irodalom+ nyelvtan. Az irodalom rész az nagyon kevés, viszont nyelvtan tételek abban szuperek és pont elegek, mert arról csak pár percet kell beszélni. Azt a könyvet ajánlom. Írásbelire tulajdonképpen nem kell sok nyelvtan, talán az Antalné+Rácz Judit tankönyv, ha mindenképpen készülni akarsz arra. De szerintem érdemesebb megnézni, hogy eddig milyen nyelvtani feladatok voltak, mert attól eltérőek nagyon úgy se lesznek.
2016. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a Fráter Adrienne könyvekből ismételtem a nyelvtant, néha kicsit gyerekes, de egyébként jó, nekem bevált. :)
2016. aug. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!