Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmelweis Egyetem kollégiumok?

Semmelweis Egyetem kollégiumok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon úgy néz ki, hogy jövőre a Semmelweis Egyetrm Általános Orvostudományi Karára fogok járni. Szeretnék kollégiumba menni, annak már utánanéztem, hogy milyenek vannak, illetve hogy a Hársfa az a szakkoli. Elég elitnek tűnik, valóban az?

Leginkább a Hársfával szemezek, de érdekelne milyen a többi is. Szívesen fogadok infókat róluk, amik nincsenrk fenn pl Sotepedián, de leginkább az èrdekelne, hogy vajon jelentkezès előtt körbe lehet járni mindet, vagy vakon nèv és cím alapján kénr bejelölnöm valamit..?

Köszi előre is a válaszokat! ☺



2016. júl. 3. 16:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A hársfa elit és pofára megy a felvételi, van egy külön gólyatáboruk és ha szimpatikus vagy, felvesznek. Viszont nagyon jól kell később teljesíteni és hidd el, nem olyan egyszerű az. Persze meg lehet próbálni.

Vannak nyílt napok a kolikban, nem tudom mikor, de körbe lehet járni őket. Sotepedián fent van az összes, rezső és tömő a nagy kolik, selye csak kb 60 fős. Ezekben van a legtöbb áok-ás. Tömő rosszabb környéken van, de sokkal jobb a hangulat, nagyobb is a koli. Rezső jobb környék, nincs lift, nincsenek programok, közösségi élet nincs annyira. A selye kicsi, 2 ágyas szobákkal, így nehezebb is bekerülni. Bármelyikkel jól jársz, mindenhol kaphatsz segítséget, ha szükség van rá.

2016. júl. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én inkább húzom az elit társaság fele, akik szolidabbak és jó tanulók, mintsem a nagy partiarcok :) Sosem voltam az a nagy partiarc, viszont szeretem ha a környezetem húzz felfele a tanulásban! Szempont nekem a felszereltség, és a privát szféra, ha jól tudom a Hársfában 2 szobánként jár egy fürdő és egy konyha (?). Illetve leginkább hogy ne ilyen nagyképű nagy arcú mindenkit leszaró társaság legyen. De akkor valószínűleg elmegyek a nyílt napra, utána is néztem, augusztus 1., köszi! :)
2016. júl. 5. 18:58
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Megsúgok valamit: mindenki tanul, mivel sotés kollégiumok és aki nem tanul, az kihullik. Bármelyik nagy koli tanulója tele van szorgalmi időszakban is. A különbség csak annyi, hogy aki sznob és nagyon elitnek érzi magát, azt igen hamar megutálja a többség és nem is való kollégiumba (még a hársfába sem!). Ne úgy képzeld el, hogy a szomszédodban fognak partizni az emberek. Van a kollégiumokban erre kitalált közösségi terem, jó messze a tanulni vágyó emberektől. Ha akarsz, kimész, ha nem, hát nem. A nagy kolikban egy-két zuhanyzó van szintenként, ez tény. A szakkoliban nem jártam még, de elvileg ott jóval több. Nézz körül, de ne felejtsd el, hogy a hársfába felvételi van.
2016. júl. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyképű ember meg mindenhol van, de igen könnyű elkerülni azt a néhányat. A többség kulturált, értelmes emberekről van szó.
2016. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszi! Nem akarok én itt sznob elit izének tűnni, mert nem vagyok az, csak inkább ez a csendesebb otthonülősebb, barátnőkkel lelkizősebb típus, és valahogy ez jött le nekem a dolgoról, mivel mindenki a Tömővel meg a Rezsővel kapcsolatban máshol arról versenyzett, hogy hol van nagyobb buli élet... nekem meg nem az kell, hanem minél több ösztönzés, segítség a tanuláshoz és a szorgalomhoz :D De biztos vagyok benne, hogy ha felvesznek, akármelyik koliba is kerülök, jól fogom érezni magam :)


Annyit mondjatok már még légyszi, hogy a konyha ilyen helyeken milyen állapotban szokott lenni? Csak több 10/100 ember használja őket, nem koszosak, rendetlenek a dolgok?

2016. júl. 5. 21:50
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Értem, bocsi. A tömőben nagyobb az élet, de abszolút ignorálható az egész, a szinteken nincsenek partik, csak a közösségi termekben. Rezső meg kb ki van halva, ott buli évente kettő ha van.

Nincs is ideje senkinek folyton partizgatni, ettől ne félj. Senki nem fog rád csúnyán nézni, ha mindig a szobában ülsz. Persze érdemes kicsit ismerkedni, mert bármikor szükséged lehet valamire és szívesebben segítenek, ha láttak már a folyosón. :)

A konyhák, nos... nem tiszták. Ha nagyon főzni akarsz, viszel ki valamit, amivel mindent alaposan letörölsz. Ha nem kell az egész pult, csak valamit feldobsz a tűzhelyre, megleszel. Mikró és néhány főzőfelület mindenhol van, sütő változó formában. Csukott szemmel járj, ez a kolis léttel jár. Vagy ne hétvégén főzz, mert péntek reggeltől hétfőig a takarítók pihennek.

2016. júl. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Mindenekelőtt őszintén, tisztelettel gratulálok a sikeres érettségikhez, amelyek a mi irányunkba kormányozzák felnőtt életed hajóját! Jól teszed, hogy idejében tájékozódsz a lehetőségekről. De ahogy ezt ilyenkor mondani szokták: ezt a nyarat bőven használd ki a pihenésre is!


A kérdésed alapján számomra úgy tűnik, hogy a Hársfa a leginkább Neked való hely, és talán a Hársfának is nagy szüksége lehet Rád idén. Mindenképpen érdemes jelentkezned a felvételi táborunkba, amely idén várhatóan augusztus 31. és szeptember 2. között, röviddel a gólyatábor után esedékes Velencén. Előrelátható költsége szállással és étkezéssel együtt 10 000 Ft. A jelentkezéshez minden évben szükség van egy részletes szakmai önéletrajzra, valamint egy egy oldal terjedelmű motivációs levélre. Ezen felül a Habilitációs Bizottság szokott kérni egy adott témában írt esszét. A részletes felhívás időben meg fog jelenni a honlapon és minden bizonnyal a kollégium Facebook-oldalán is, ezért ezeket érdemes figyelemmel kísérned. Ha a felhívás elolvasása után is kérdéseid maradnak a felvételivel kapcsolatban, akkor nyugodtan írhatsz a Habilitációs Bizottságnak. Ha Pesten jársz és kedved támad megnézni az épületet, akkor a portás bizonyára megengedi Neked. Sőt, talán júliusban a kora esti órákban már hazaérnek a kórházi gyakorlatukat Pesten teljesítő hársfások, akik minden bizonnyal barátsággal fogadnak, hogy adjanak néhány tanácsot a felvételihez.


Mindent egybevéve, hat egyetemi évemen végigtekintve, én úgy értékelem, hogy hasznos és emlékezetes kaland volt a Hársfa növendékeként lassanként orvossá válni. Azt kívánom Neked, hogy akárhol is kezded az egyetemet, találd meg a saját utadat, valósítsd meg, amit magadban hiszel és azt is, amit még nem hiszel el magadról! Ha azonnal nem találod meg a helyed, ne szégyelld keresni a késői években sem. Sok sikert kívánok az egyetemi tanulmányaidhoz!


Üdvözlettel:

egy végzett szakkollégista

2016. júl. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Hársfába csak úgy nem fognak felvenni.


Az meg hogy felvettek és jól kell tanulni hogy bent maradj nem jelenti, hogy jó fej vagy jobb fej lenne ott a társaság. Gyakorlatilag teljesen pofára van a felvételi, ha nem tetszel valakinek nem vesznek fel.

Ez olyan szinten igaz, hogy én évfolyamomból még olyat is felvettek aki Budapesten lakott.

Csak jó jegyet pedig különösen az első 2 évben nem könnyű szerezni, ha meg nem teljesítesz onnan páros lábbal tesznek ki éppen ezért első néhány évben nem tud annyira összeszokni a társaság.


Meg lehet próbálni, nem rossz, de első 2 évben én nem szívesen jelentkeztem volna oda.

2016. júl. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Illetve még annyi: Hársfa jóval messzebb van mint a többi koli, gyakorlatilag bkv vagy bicikli nélkül nem úszod meg, többi koli esetében pedig gyalog minden épület 15perc séta közelségében van.


Hársfában se "elit" a társaság hidd el, csak drágább mint a többi nem kicsivel és persze cserébe fel van újítva. Bár hogy őszinte legyek nem igazán értem mit értesz "elit" alatt vagy az alatt, hogy ez vonzz.

2016. júl. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Szia kérdező! :) Remélem sikerült neked is a felvételi, és ÁOK-ra jössz. :) Olvastam,hogy te is meg szeretnéd nézni a kollégiumokat, nem tudom láttad-e,de nem augusztus 1-jén,hanem augusztus 5-én és 6-án lesz nyílt nap a Rezsőben és a Tömőben!

itt van link, ha érdekel: :) [link]

2016. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!