Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valaki tuđna ajánlani jó,...

Valaki tuđna ajánlani jó, szakmailag elismert könyvet a mesterséges nyelvekről? Szakdolgozatba kellene, forrásnak.

Figyelt kérdés
2015. okt. 7. 00:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugye ez nem komoly. Mármint, hogy te itt kérsz forrást a szakdolidhoz.

Ez pl egy jó cikk:

[link]

Gecső - Természetes nyelv - mesterséges nyelv TK sem rossz.

Ha már mesterséges nyelv, mondjuk nem tudom, mire kell neked, szerintem te magad se tudod, de a generatív grammatika elég szervesen hozzátartozik, arról meg Chomskytól lehet olvasni rengeteget. Vagy a Formális szemantika TK-ban, szerk. Maleczki Márta.

De gyakorlatilag beírod a keresőbe és amit kidob, annak a 99%-a megállja a helyét kb.

Bár szerintem megtisztelhetnéd magadat is meg a szakdolit is annyival, hogy magad emelsz le egy könyvet a polcról, vagy a googlen bepötyögöd, hogy mesterséges nyelvek.

2015. okt. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"Ugye ez nem komoly. Mármint, hogy te itt kérsz forrást a szakdolidhoz"


Miért ne lenne komoly. Ha a könyvtárba megyek, akkor lehet, hogy ezer könyvvel jövök ki, de honnan tudjam, hogy melyik a legjobb, legátfogóbb, szakmailag legelismertebb? Ide rengetegféle ember jár, bízom benne, hogy vannak köztük nyelvészek is, vagy esetleg olyanok, akik foglalkoztak már ilyesmivel. A lehető legjobb bibliográfiát akarom összeállítani. Pl. ha én most keresnék egy könyvet a második világháborúról, akkor nem tudnám, hogy melyik az, amelyik a legjobb, a legelismertebb. Ehhez kérek segítséget.

2015. okt. 9. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!