Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülők ti mit gondoltok...

Szülők ti mit gondoltok arról, hogy a jövőben tablet lesz könyvek helyett az iskolában?

Figyelt kérdés

Támogatnátok? Megvennétek a gyerekeknek?

Én még nem vagyok szülő, de abban az esetben támogatnám nagyon is, ha a tankönypénzen vennének az iskolában olyan kifejezetten tanulásra szánt tabletet, amin a tananyagon kívül semmi mást nem lehet rajta elérni. Se internetet, se játékokat. Emlékszem még azokra az időkre, amikor a 6 kg-s táskákat cipeltük 30 kg-s kis gyerekekként, és csodálkoztak a tanárok ha a 10-ből 4 gyereknek gerincferdülése volt. Amikor 15 fajta könyvet kellett vinni 12 fajta tantárgyra, és csodálkoztak ha otthon maradt ez-az. Ez egy baromi jó dolog is lehetne, ha úgy csinálnák meg, ahogy én elgondoltam, de ahogy a magyar oktatást ismerem, ha bekerül, úgy is úgy fog bekerülni, hogy többet fog ártani, mint használni, így én egy kicsit félek tőle.


2016. júl. 6. 06:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Vegyes érzéseim vannak.

Egy táblán egy könyv egy része látható egyszerre, tehát nem lesz már olyan, hogy lerakok az asztalra 4 könyvet és párhuzamosan nézegetem őket, keresgélek, összehasonlítok. Mindig meg kell nyitni az új könyvet, kikeresni ami kell, aztán váltani a másik könyvre, abban is keresni, megint visszamenni az előzőhöz és így tovább. Cserébe viszont pofonegyszerűen lehet kifejezésre keresni, nem kell végiglapozni 5 könyvet két bekezdésért. A tábla könnyű, de sérülékeny is. Olvasni csak a kontrasztos, jó minőségű készüléken lehet rendesen, egyébként kínszenvedés. Ezerszer inkább tanulok könyvből, mint ilyen eszközből.

Ahol iskolába jártam ott volt szekrényünk, nem kellett minden tanszert minden egyes nap cipelni, csak azt amit aznap otthon is használni kellett. Hat kilót senki nem cipelt, csak akire nem figyeltek otthon.

Jó a tábla, kiegészítésként.

2016. júl. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
83%
Igazad van, nem túl jó ötlet, amikor az elsős pici gyerek cipeli az 5-6 kilós táskát, bár én a tabletet sem támogatnám. Egyrészt rontja a szemüket, másrészt pedig ugyanúgy lehet gerincferdülésük, amikor punnyadnak órán. Én könyvpárti vagyok, nem szeretem az e-book-ot sem, nem tudom, hogy kéne megoldani a tankönyveket
2016. júl. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
A 6 kg-t csak tippeltem, de tény ami tény, borzasztóan nehéz táskákat kell cipelni, nagyon kicsi gyerekeknek. És nem minden iskolában van szekrény. Nálunk pl azt se engedték meg, már alsó tagozatban sem, ahol minden óránk ugyanott volt, hogy benn hagyjuk azokat a tankönyveket amik nem kellettek, mert hogy nem tudott a takarítónő rendesen takarítani... A szemüket csak akkor rontja, ha egésznap azt bámulják szünet nélkül. Óránként szünetet kell tartani, és egyhuzamba, maximum 2 órát foglalkozni vele. De ennél többet nem igen szoktak a gyerekek tanulással tölteni, maximum ha valami fontos vizsga van, de akkorra meg már van olyan érett a gyermek, hogy kijegyzetelje a "könyvből" ami kell neki, és füzetből tanuljon. A könyv sosem az az eszköz volt az iskolában, amiből a tananyag nagy részét tanulták a gyerekek, hanem a tanárok szinte mindent lejegyzeteltek velük, majd hozzá fűzték, hogy és olvassátok el ebből és ebből a könyből ezt és ezt az oldalt. Legalábbis nálunk már így volt. A könyv, csak kiegészítés volt, ahogy a tablet is csak kiegészítés lenne, mint most a könyv.
2016. júl. 6. 06:44
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Baromi jó annak, aki nem tanul. (próbáltál már jegyzetelni egy tabletbe, esetleg szövegkiemelőt használni? )


Gerincferdülés meg pont ugyanúgy lesz ezután is, mert rossz a testtartásuk, stb. Nem a táska miatt volt ferde eddig se.

2016. júl. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
28%

Ne legyen szükség se könyvek, se tablet cipelésére. Hanem az órán az iskolapadokhoz tartozzon megfelelő nagyságú képernyő, azt most nem tudom hogy tablet vagy asztali gép legyen-e az. De elég nagy legyen hogy ne kelljen belegörnyedve bámulniuk a képernyőt. Persze internet lehetőséggel, hisz bármikor googléznia kell ha nem tud valamit. Füzet az továbbra is lenne, ami szerencsére könnyű.

Egyetemi előadásra csak jegyzetfüzetet hordtunk, de középiskolában sok bosszúságot okozott az hogy vaskos könyveket kellett hordanunk órákra, amiket ott aztán szinte soha ki sem nyitottunk. Elvártuk volna azt hogy órára ne kelljen könyv, hanem a tanár bármit tudjon fejből illetve helyben dián vagy bárhogy képeket tudjon mutatni. Ez az elvárásom nem újdonság, mert tanított engem egy angol nemzetiságű nyelvtanár és alapelve volt és azt is tanították neki hogy tanítani úgy lehet hatékonyan ha a diák nem köti le figyelmét és energiáját könyvek cipelésével és óra közbeni böngészésével hanem csak egyre, a tanárra figyel. A könyvet meg otthon böngéssze minél kényelmesebb helyzetben, például fekve. Ahogy órán is elvárta hogy a diák minél lazább és kényelmesebb testhelyzetben legyen. A módszere jól bevált, tapasztalatból mondom. Nálunk ez nem igazán terjedt el, hanem pont azon bosszankodtunk hogy a legtöbb tanár egyszerre csináltat több dolgot. Ez pont a tanulás ellensége ha egyszerre több felé figyelünk.

2016. júl. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A könyveket soha nem fogja kiszorítani teljesen az e-book, ettől nem félek.

A másik meg hogy könyörgöm WC papírra nincs pénze az iskoláknak, a szülőket meg nem kötelezhetik erre.

2016. júl. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt nem a könyvek súlya a fő probléma, hanem a rosszul megszervezett iskola. Nálunk voltak szülőgyűlések is, lehetett ötletelni és javítani azt ami nem volt jó.

Hogy nálunk nem maradt volna meg sokáig ilyen tábla az biztos, második félévre már nem sok lett volna ép. Ilyen a gyerek, dobáltuk a cuccokat, otthagytuk mindenhol, leestek a könyvek játék közben és hasonlók. Ezt hogy küszöbölik ki?

2016. júl. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

Mi külföldön élünk, itt az 5. évfolyamtol -Magyarországon ez a 3.evfolyam- tableten dolgoznak a gyerekek. Az iskola a tulajdonos,a szülőnek semmit nem kell megvenni, nem kell semmit befizetni. Matematika, helyesírás, szókincs, értő olvasás tesztek vannak a gepeken . A tanár az összes tabletet látja a képernyőjén, így rögtön észreveszi, ha valaki elakadt az adott feladattal. Ha a gyerek megcsinálta az adott feladatot, akkor az eszköz felajanlja neki az egyik telepített játékot, ami többnyire szinten az adott tantárgyhoz kapcsolódik.

Emellett természetesen vannak könyvek és füzeteik, de ezek az iskolában vannak, nem kerülnek haza. Amúgy sem kell semmit vinni, csak ennivalót és torna felszerelést -max 7-8 osztályban hazifeladatot, ami max 3 A4 lap hetente

2016. júl. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A tankönyvek megvételét is kötelezik, egy tablet amit külön erre szánnak, tehát a tananyagon kívül mást nem lehet vele csinálni, nem kerülhet sokkal többe, mint a nyomtatott változata, sőt, szerintem még olcsóbban ki is jönne belőle az állam, és a szülő is egyaránt. Van igaszság az ellenérvekben is amit mondtatok, pl, hogy nem lehet jegyzetelni meg szövegkiemelőzni, de mi van azokkal a gyerekekkel, akik nem tudják megvenni a könyveket, ezért az iskola könyvtári könyveket támogat nekik? Abban sem lehet szövegkiemelőzni, meg jegyzetelni, még is tudnak belőle ugyanúgy tanulni. Kijegyzetelik füzetbe ami kell nekik belőle otthon.
2016. júl. 6. 07:01
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

"Abban sem lehet szövegkiemelőzni, meg jegyzetelni,"

Nálunk lehetett ceruzával, és radírozott állapotban kellett visszaadni év végén.

2016. júl. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!