Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülők ti mit gondoltok...

Szülők ti mit gondoltok arról, hogy a jövőben tablet lesz könyvek helyett az iskolában?

Figyelt kérdés

Támogatnátok? Megvennétek a gyerekeknek?

Én még nem vagyok szülő, de abban az esetben támogatnám nagyon is, ha a tankönypénzen vennének az iskolában olyan kifejezetten tanulásra szánt tabletet, amin a tananyagon kívül semmi mást nem lehet rajta elérni. Se internetet, se játékokat. Emlékszem még azokra az időkre, amikor a 6 kg-s táskákat cipeltük 30 kg-s kis gyerekekként, és csodálkoztak a tanárok ha a 10-ből 4 gyereknek gerincferdülése volt. Amikor 15 fajta könyvet kellett vinni 12 fajta tantárgyra, és csodálkoztak ha otthon maradt ez-az. Ez egy baromi jó dolog is lehetne, ha úgy csinálnák meg, ahogy én elgondoltam, de ahogy a magyar oktatást ismerem, ha bekerül, úgy is úgy fog bekerülni, hogy többet fog ártani, mint használni, így én egy kicsit félek tőle.


2016. júl. 6. 06:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Is-is.

Pont hogy alsós, általános iskolás gyereknél tartanám butaságnak. A könyv több ezer éves technológia, sosem lesz elavult, tanulja csak meg használni a gyerek! Írni és olvasni is meg kell tanulnia.


Sok szülőnek az is gond, ha 14 ezres tankönyvet ki kell fizetni, mit kezd, ha meg kell venni a tabletet? Főleg több gyereknek is?


Az is gond, hogy sok gyerek hagy el ezt-azt. Ha egy matekfüzet elveszik, kap másikat, illetve a suliban csak előbukkan valahol a névvel ellátott könyv, mert ki a fenének kéne? Egy elkallódott tablet az életben nem keveredne haza, és biztos lehetsz benne, hogy egy szeleburdi kamasz ebből is elhagyna évente egyet-kettőt. (Hasonló okból van a gyereknek olcsó telefonja, és csak kártyás, mert az még visszakerült többször is. Az osztálytársa elhagyta a drága telót, az nem lett meg, illetve az előfizetés telefont visszakapták, de volt rajta meglepetés 79 ezer forintos számla.)


Idősebb, érettebb, és felelősségteljesebb gyerekek esetében inkább akkor laptop. Jobb, kezelhetőbb, stb. Ha cserébe a tankönyveket a suli ingyen letölthetővé tenné, és nem kéne kiadni rá, még anyagilag is megéri.


Olyan illúzióm nincs, hogy a gyerek csak tanulásra használná, és nem lenne rajta más elérhető, ha csak nem speciálisan erre a célra gyártanak ilyen tabletet.

A mai kamaszok többsége simán rendelkezik informatikai ismeretekkel, már az is bűvészmutatvány, hogy a gépet korlátozni sikerül otthon. De nekem is volt olyan osztálytársam, (még 2000 előtt), aki simán feltörte az informatika tanár jelszavát, és engedélyezte a nethasználatot minden gépen. ;)


Biztos, hogy lenne előnye is, de hátránya is.

Nem beszélve arról, hogy sok tanár is idegenkedik tőle.

2016. júl. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
63%
Miért gondoljátok, hogy a szülőnek kellene megvennie a tabletet? A számítógépeket se kell megvenniuk, amit a gyerek az iskolában használ. A tablet is így kell hogy működjön. Iskolai eszköz, iskolai tulajdon, ottani használatra
2016. júl. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
33%

Idén voltam 9.-es és én is 6 kilókat vittem a 7 napból 5-öt. Emlékszem arra is, hogy kisiskolásként is borzasztó nehéz volt a táska mindig. Most meg pláne, hozz el mindent a suliból, ha nem akarod, hogy ellopják. A táska 90%-a csak könyvből áll.

Nem tudom milyen tablettel tanulni, nem tanultam még abból, de környezetet lehet vele megmenteni, nem vágunk ki fákat stb. Meg 21. század van már egy ideje...

2016. júl. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Varga Péte4 ***** válasza:
79%

Hát én nagyon szkeptikus vagyok ebben a kérdésben. Előrebocsátom, hogy intenzív tablet- és e-book olvasó használó vagyok.

Biztos, hogy nagyon hasznos dolog is lehetne de...

Amikor kisunokám elsős lett, nagyjából ugyanazokat a cuccokat kellett megvenni, mint nekem - pontosan 60 évvel ez előtt. Ezek között voltak olyanok amelyeket - mint ahogy mi 60 évvel ezelőtt - sohasem használtak (pl. számolókorong)

Szóval egy ilyen, enyhén szólva nem rugalmas rendszerbe egy merőben új eszközt, bevezetni finoman szólva is nagyon merész vállalkozás lenne.

A rohamos technikai fejlődés miatt ezek az eszközök pár év alatt elavulnak.

A bevezetéssel kapcsolatos közbeszerzés témáját hadd ne

részletezzem.

Sóval vannak aggályaim :(

2016. júl. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb baj az, hogy a tanárok nincsenek erre felkészülve, és 2 év múlva sem lesz. 5-10 évet még simán várnék vele, addigra az a generáció kerül tanári pozícióba, akik ebbe születtek bele. És persze közben az idősebbeknek is egyre bővíteni kell az IKT-kompetenciáját.
2016. júl. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk max a maradek hazit hozza haza a gyerek

Az osszes konyv munkafuzet munkatankonyv fuzet a suliban van

Vinni csak a tolltartot uzenot tajekoztatot kell

Es uzsit max :-)

Ez van vegig a 8 osztalyban

2016. júl. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%

Ja mindenkinek sajat zarhato szekrenye van a folyoson :-) es ez egy nem A kategorisan iskola

Igaz Bp-en van de gyerekbarat legalabb

2016. júl. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
50%

Ja

Tableten hozyan tanul meg irni a gyerek rendesen ???

Am meg a szemnek sem jo napi 8 ora tablet bamulas ...plane kisgyerekkent


Letjogosultsaga inkabb kozep suliban lenne

2016. júl. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
53%

Azt nem tudom, vajon kinek fájt a valóság, hogy lepontozta #8 tényközlését...

De azért tanulságos, hogy már megint ott állunk, hogy valamilyen fejlődési irányról vitatkozunk a szellemi útelágazásnál, amit a külföld meg már meglépett, és öles léptekkel halad előre.

Engem sosem vitt rá a lélek, hogy egy könyvet tönkretegyek aláhúzgálással vagy szövegkiemelővel. Arra (mármint a jegyzetelésre) való a papír... Radírozás, persze. Az olyan, mint az összetört borospohár megragasztása.

2016. júl. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
46%
19: munkafüzet, munkatankönyv, mond valamit?
2016. júl. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!