Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem megy a matek?

Miért nem megy a matek?

Figyelt kérdés
Minden más tantárgyal boldogulok de az a baj hogy a mateknál már rég elvesztettem a fonalat és a mindennapokban is néha már az gond hogy egy számot megjegyezzek pl h miből mikor mennyi van itthol.Mit tudok ennek érdekében tenni?Feladatok megoldása persze az evidens de valami gyors és hatékony módszer? (17éves fiú)
2016. júl. 6. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
El lehet menni diszkalkulia vizsgálatra.
2016. júl. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Keresd meg a fonalat! :)
2016. júl. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Annyira bírom hogy mindenki jön a diszkalkuliával, az arról szól, hogy nem tud két számot se összeadni kb. (egyjegyűt)

Ha le vagy maradva, akkor kezdd el bepótolni, ennyi a trükkje.

Az hogy elfelejted hogy miből mennyi van itthon, nem a számokhoz van köze hanem a memóriához.

2016. júl. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlás. Ha továbbra sem megy akkor még több gyakorlás.


Önállóan is meglehet érteni könyvekből, internetes magyarázatokból, de ha van aki rávezet akkor úgy gyorsabb a haladás.


Mondjuk ha mindennap estig tanulod a matekot és akkor is jó ha kitudsz szenvedni egy hármast akkor nem feltétlen van értelme időt és energiát fordítani rá, el kell menni egy kevésbé matekos szakra továbbtanulni.

2016. júl. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tévedsz hármas a diszkalkiliával kapcsolatban.
2016. júl. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4

Pedig tanulni csak lassan és nehezen lehet, és sok ideig én se láttam az eredményét, de megjön az, csak nagyon sok kitartás kell hozzá.

2016. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6


A mindennap alatt egy hosszabb időtávra gondoltam nem pár hétre, egyet is értek azzal amit írsz, erre vonatkozik az első sorom.

2016. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!