Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? London vagy önköltséges?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, viszonylag jó eredménnyel, de nem értem el az állami ponthatárát. 446 pontom lett összesen, a gazdálkodási és menedzsment ponthatára pedig elvileg 448 pont most. Mindenképpen a Corvinusra szeretnék menni, leginkább nemzetközi gazdálkodásra, de az ugyebár 460, attól távol vagyok. Eddig úgy voltam vele, hogy egye fene, elkezdem fizetősön, javítok az angol emelt érettségimen, újrafelvételizek télen, felvesznek nemzetközi gazdálkodás államira, elismerik a tárgyaimat, minden jó.


Azonban, látva, hogy mennyire közel kerültem az államihoz, átértékeltem a dolgokat. Meg tudtam volna csinálni, könnyelmű voltam, nem tanultam eleget. A szüleim támogatnának, én mégsem tudnám nyugodt szívvel elviselni, hogy kifizetnek 700k-t a tandíjra, mikor alapból nagyon sok kiadás lesz. A diákhitel2-t felvehetném, a szüleim nem örülnének, de inkább az, minthogy nélkülözni kelljen a család többi tagjának.


Egyik ötlet sem tetszik igazából, nagyon haragszom magamra. Namármost az unokatestvérem barátja Londonban él gyerekkora óta, most unokatesóm is kiköltözött hozzá. Mivel legjobban az emelt angol érettségin úszott el az állami, abból érettségiznék újra (87%-kal meglenne a 460pont), arra gondoltam, hogy kiköltöznék én is hozzájuk, dolgoznék és nyelvet tanulnék. Leszögezném, nem meggazdagodni szeretnék, nem örökké elmenni Magyarországról, szimplán tapasztalatot gyűjteni és első sorban fejleszteni az angolom. Egyetem után úgyis elkezdek dolgozni itthon, nem lesz lehetőségem külföldre menni.


Jelenleg inkább London felé húz az szivem és az eszem is, de mégis vannak fenttartásaim. Ti mit tennétek? Valami jó tanács esetleg?



2016. júl. 8. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem hagyd abba a cirkuszolást meg a mondvacsinált erkölcsi dilemmázást és csináld szépen, amit a szüleid mondanak.
2016. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A szüleim egyik opciót sem ellenzik.
2016. júl. 8. 15:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én elkezdenék tanulni, hitellel, vagy segítséggel, teljesen mindegy. Egy év sok idő, ha annyival is előrébb vagy a suliban, az is szuper. Persze újra érettségiznék és megtenném, amit tudok, de nem mennék el és hagynék itt mindent. Még kétszer tudsz érettségizni addig itthon, csináld!
2016. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy egyet fogsz velem érteni,de a 700 000 forint diákhitel még nem a világ, tehát ha okosan csinálod inkább jó befektetés, mint felesleges kiadás.


Én a helyedben elkezdeném önköltségesen, DE angolból rögtön elmennék az októberi érettségi időszakban javítani, mert addig az egyetem se annyira kemény, meg felejteni se felejtesz annyira, illetve ha nem sikerül még mindig ott van a májusi alkalom is,míg ha rögtön arra mész nincs még egy esély.


Persze nem elhanyagolható az 1 év kinti tapasztalat sem, de véleményem szerint jobban jársz, ha elkezded az egyetemet.

2016. júl. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
42%

Válaszd Londont!


Ha el is kezded az egyetemet nem biztos, hogy be is fejezed és ott lesz a hiteled is mellé. Magyarországon sz@&rt sem lehet kezdeni, külföld a jövőd én azt mondom főleg, hogy kint sem lennél egyedül.

2016. júl. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Az utolsóval nem értek egyet, én itthon képzelem el a jövőmet, és biztosan nem hagynám félbe az egyetemet, ha már ennyit kell küszködnöm érte. Élnék rövidebb ideig külföldön, de a karrierem itthon szeretném felépíteni, hosszútávon akkor költöznék el itthonról, ha azt a munkám követeli majd meg.


Augusztusig még van időm dönteni, gondolkodom még rajta... Nagyon szeretném már elkezdeni az egyetemet, eddig igazából meg sem fordult a fejemben ilyen, hogy kihagyjak egy évet. Az áll nagyon Anglia mellet, hogy azalatt a 9-10 hónap alatt nagyon jól megtanulnék angolul, amit majd egyetem alatt és után is tudok kamatoztatni, főleg, ha majd sikerül átkerülni nemzetközi gazdálkodásra. Persze kellő szorgalommal itthon is szépen meg lehet tanulni nyelveket, de mégis más, ha valaki él is ott.


Semmiképp sem szeretnék kampányolni London mellett, mérlegelek, de már azt tartom valószínűbbnek, hogy elkezdem most. Köszönöm mégegyszer!

2016. júl. 8. 22:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyit mondanék még, hogy London baromi drága, szóval amellett a 700k nem is olyan sok :)
2016. júl. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem javaslom Londont, hiszen ott a megélhetés nagyon drága, maga a munkavállalás is igen körülményes, nem tudom utánanéztél-e már, illetve egy szem érettségivel, munkatapasztalat vagy több nyelv tudása nélkül amúgy sem kapkodnának utánad. Az aljamunkát pedig hidd el, nem angolok végzik, mi több, gyakran nem is tudnak angolul.. Még nyelvgyakorlásnak sem ideális, ezt interneten is lehet (italki pl.).
2016. júl. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!