Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik az egyetemre...

Hogyan működik az egyetemre járás?

Figyelt kérdés

Még van egy évem eldönteni, hova szeretnék menni, de már tapasztalt emberekhez lenne néhány kérdésem (és nem a google-ra).


1. Mennyire nehéz "felvenni" a tantárgyakat? Úgy hallottam küzdeni kell értük, hogy jó időpontban legyenek.

2. Hány óra (előadás) van egy nap maximum?

3. Körülbelül mennyi füzet szükséges jegyzeteléshez?

4. Ott van olyan, hogy évnyitó, mint itt középiskolában?

5. Egyszerre sokan vannak egy teremben az előadás során?


Köszönöm, ha valaki szán rám időt, és megválaszolja ezeket!



2016. júl. 9. 17:05
 1/9 anonim válasza:
0%
Igen,ez engemet is érdekel.Gyerünk válaszadók!
2016. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

1. Neptunon keresztül a tárgyfelvétel azért nehéz mert túl sokan lépnek fel egyszerre ez leterheli a rendszert. Így lassú minden. Emellett ok nélkül ki is dobhat a rendszer. S szerencsétlen emberke ott malmozik amíg újra be nem lépteti a rendszer. Ez van a tárgyfelvétel első napján. Kötelező tárgyakra mindenképp van helyed, csak nem mindegy h melyik gyakorlati időpontra. De a potyakredites választhatótárgyak már pár óra alatt betelnek.

Amúgy a tárgyfelvételi időszak kb2 hét. Ezalatt bármikor leadhatsu és felvehetsz tárgyat. Pwrsze vannak apróbb trükkök, de erre még ráérsz h megismerd:D

2. Első félévedben központilag rakják össze az óraremded ( egyetem függö, h tudaz e rajta változtatni) Aztán második félévtől te rakod össze. Szóval te határozod meg h mikor vannak óráid. Persze vannak megadva időpontoj és azok közül választasz. Szóval lehet olyan napod h egy órád sincs :) Nálunk reggel 8_tól este 20:40ig vannak órák. Másfélórás sávokban közte 20_30 perc szünetekkel. Szóval max 7 órád lehet egy nap, de ilyen nincs :D

Javarészt lehetőség sincs h ilyet összerakj, másrésztembertelen max3_4 az ajánlott.

Előadásra nem kötelező bejárni, gyakorlatra igen.

3. Attól függ h mennyi tárgyad van. Valaki laptopon jegyzetel. Valakinek egy vastag spirálfüzete van és abba ír mindent. Egyénfüggő is


4.van évnyitó, ahová nem kötelező menni


5.általában minden tárgyból van elmélet, gyakorlat. Elméleten(előadás) elvileg az adott tárgyat felvevő összes duák ott van. Első előadáson még a400 fős előadóban a lépcsőn is ülnek. De félévvégére szinte üres :D

Gyakorlatokon áktaládan 30_80 fő van jwlen. Vab katalogus (névsor) így a 14 hét alatt csak 3szor hiányozhatsz, amit nem kell leigazolni


Bár mi kérdésetek van, írjatok nyugodtan. Szivesen válaszolok

2016. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

1: Ha nem buksz meg semmiből, akkor nem lesz ezzel gond. Ha fel kell venned újra egy tárgyat, akkor ütközhet mással.

2: 6-8 is lehet, a ZH-kat meg van hogy délutánra teszik. De ez szaktól is függ.

3: Nekem egy gyűrűs mappám volt, meg egy csomag előre lyukasztott papírom, így sose volt ebből problémám.

4: Valami van, de inkább első évfolyamon érdekes csak.

5: Egyetemtől függ, BME-n előadásokon volt hogy 300-an voltunk. A gyakorlatok kisebb termekben vannak, 30-40 embernek.

2016. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
A 6-8-at úgy értettem hogy 3-4 duplaóra :)
2016. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mentek a zöldek! :)

2016. júl. 9. 17:53
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Vannak olyan egyetemek, ahol van előzetes jelentkezés, rangsorolásos és végül a versenyjelentkezés. ( ez azt takar,a hogy felveszed a tárgyakat és limitel túl mindenki felveheti. 30-as limitnél 120-an is felvehetik, egy idő után rangsorolják őket, tehát kibukik 90. Ott aztán megy a "hogyan túrjuk ki a másikat" és az anyázás a fb csoportokban:D, majd a verseny, ahol a megmaradt helyekre lehet bekerülni, de ott már nincs rangsorolás, felvetted és kész) Viszont vannak olyan helyek, ahol egy napra van feltéve az egész és mindenki sík ideg.

2. vannak előadások, szemináriumok, gyakorlatok. előadásra nem kötelező bejárni, de van, amire érdemes, mert nem lesz máshonnan anyagod. Szemináriumon általában katalógus van, szóval az kötelező, gyakszi is. Az, hogy hány van egy nap, nehéz megmondani, mert nekem kb 2 féléven keresztül pénteken egyáltalán nem volt órám. Tehát egyetem, kar, szak, évfolyam, tagozat.. minden függő :D

3. Első félévben magam is füzetekkel járkáltam, ahogy a gimiben. De van, ahol egész félévben egy oldalt nem sikerült teleírnom, van, amihez rendesen kell jegyzetelni. Én a lefűzhető lapokra esküszöm. Azokat dátumozva, lapokat számozva beleteszem egy dossziéba vagy lefűzöm az adott szaknévvel, félévvel ellátva (szeretek rendszerezni :D)

4. Nálunk volt évnyitó, de elfelejtettem. Nálunk pl nem volt fehér kesztyűs dékáni kézfogás, csak most lesz diplomaosztón, ugyanazon az egyetemen, de más karon és akkor temészetesen szakon is, ott volt évnyitó fehér kesztyűs kézfogással. Változó

5. Megint változó. Előadást tarthatnak 50 embernek, de 200-nak is. No meg annak a függvénye, hanyan fognak bemenni :D

2016. júl. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindent leírtak előttem, de hagy egészítsem ki annyival az 1. pontot, hogy nem minden egyetemen állítják össze központilag az órarended, mint ahogy az egyik válaszoló írta. Nálunk 1. félévben is mi raktuk össze, senki sem segített. Egyeteme válogatja.
2016. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mennyire volt nehéz összeállítani?
2016. júl. 29. 20:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Debrecen ÁOKon pl. fix órarend van, azon nem változtathatsz. Azok reggel 7-21ig tartanak, vannak hosszú napok, vannak rövidebbek. Előadások nem kötelezőek (de bizonyos módszerrel azzá tehetők), szemináriumok, gyakorlatok teljesítésre pedig kötelező, különben nem is írják alá a tárgyadat (vagyis nem vizsgázhatsz belőle)
2016. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!