Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most fogok egyetemre menni,...

Most fogok egyetemre menni, és félek, hogy nem fogok tudni beilleszkedni. Szociális munka szakon könnyű a beilleszkedés? (Már csak abból is kiindulva, mivel gondolom oda empatikusabb emberek jelentkeznek. )

Figyelt kérdés
Aki erre a szakra jár, tudna mesélni, hogy neki milyen volt az első féléve ilyen szempontból?

2016. jún. 23. 01:05
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Beilleszkedni? Ez egyetem, nem iskola, ide felnőtt emberek járnak. Senki nem fog rágógumit tenni a hajadba, ha kiközösítenek.

Én inkább fordítva közrlíteném meg a dologot: ha szociálisan nem vagy elég érett, nem neked való ez a szak.

2016. jún. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

az egyetem tényleg nem olyan, mint a gimi; nincsenek is osztálytársaid, csak olyanok lesznek akikkel mondjuk lesznek közös óráitok, de amúgy meg ide-oda futkozik mindenki

osztályok sincsenek csak szakok, úgyhogy akivel összekeveredsz, azzal talán összebarátkozol, akivel meg nem, azzal meg nem

ott már mindenki a saját dolgaival foglalkozik; meg szerintem aki egyetemre megy az nem azért megy oda, hogy terrorizálhassa a szaktársait (többnyire)

2016. jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Hova jelentkeztél? Én is szociális munkára megyek :)
2016. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezt nagyon szeretem amikor egy ember segítséget kér, és akkor egyből leoltják. Már miért ne lennék szociális szakra való, ha félek attól, hogy nem tudok beilleszkedni?:D Szerintem a te életedben is volt olyan, hogy féltél az új dolgoktól... most nálam is ez van :)



Győrbe jelentkeztem a Széchenyire, Te?:)

2016. jún. 23. 15:06
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

"Szerintem a te életedben is volt olyan, hogy féltél az új dolgoktól."


- Egy dolog az új dolgoktól félni: telejsen jogos a sok tananyag, a személytelen oktatás, csak a kollégiumtól, a szülőktől való távolság miatt félni. Azonban más más emberek reakciójától - indokolatlanul - félni, amikor az egész életedet emberek közt szeretnéd tölteni. Meg egyáltalán hogyan érted a beilleszkedést?

2016. jún. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
Még sosem hallottam arról, hogy valakinek gondot okozna a beilleszkedést: ugyanis az egyetem olyan, hogy ha nem akarsz akkor nem kell beilleszkedned. Ha meg akarsz, akkor a villamosmérnökök közt ugyanolyan jó esélyed van, mint az ápolk közt. Vagy egyáltalán hogyan képzeled el a szociális munkás szakra járókat, ami miatt ott egyszerűbb a dolog?
2016. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jézusom én csak egy egyszerű kérdést tettem fel, amit nagy vonalakban az első kettő megválaszolt. Nem félek az emberek reakciójától, erről szó sincs. Nem említettem ilyent sehol sem. Bennem csak a szokványos félsz van mint minden emberben amikor új környezetbe/társaságba kerül. Én sehogy nem képzelek el semmit és senkit, én csak a hallottakra támaszkodom. Értsd: Anno nekem azt mesélték hogy a jogra járó emberek "nagyképűbbek/lenézőbbek" mint pl egy ápolói szakon. Én ebből indultam ki. Nem tudom ennek mennyi a valószínűség alapja és nem is tisztem ezt megállapítani, csak egy egyszerű kételyt akartam volna elrendezni magamba a ti segítségetekkel. Nem értem miért kell mindenért támadni az embert. Nem tudtam, hogy egyetemen csak csoportok/szakok vannak mivel MOST KEZDEM majd...
2016. jún. 23. 15:36
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Én ELTE :)


Amúgy én abszolút megértem, amit érzel :D Csak én speciel pont szeretek ilyen új helyekre kerülni és inkább izgatott vagyok :)

2016. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyugi,egyetemen mindenki be tud illeszkedni:) ez már inkább a felnőttek világa. Nekem gimiben nem volt túl sok barátom,itt pedig rengeteg van.

20L

2017. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!