Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem vettek fel egyetemre,...

Nem vettek fel egyetemre, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

A tervem az, hogy újraérettségizek + nyelvvizsgát szerzek, majd megint jelentkezek.


Ezen kívül mit csináljak? Mivel már nem lesz tanulói jogviszonyom így a családi pótlék és az árvasági se fog járni.


1 éves OKJ megoldás lenne?

Munkaügy által indított tanfolyamok nem jók? (ahol a minimálbér egy részét fizetik is)


2016. jún. 30. 20:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj OKJ-ra. Talán még meg is tetszik.
2016. jún. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Én OKJ helyett elkezdenék dolgozni, ha otthon laksz, legalább tudsz belőle félre is tenni.
2016. jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Feltéve, ha talál munkát... más diplomával sem talál munkát egy év alatt. Nem szabad elfelejti, hogy tanulói jogviszony nélkül az utazás is jóval drágább, és a TB-t is valakinek fizetni kell.
2016. jún. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igazából nekem mindegy milyen az OKJ, csak legyen tanulói jogviszonyom, hogy kapjunk támogatásokat.


Keresgélek a neten már egy ideje és arra jutottam, hogy nekem már nem is fog a családi pótlék járni.

19 éves vagyok. Ha elkezdek egy OKJ-t a tanév végére már betöltöm a 20-at.

Tehát bármit csinálok nekem már így se úgy se fog járni a családi?

2016. jún. 30. 20:47
 5/18 A kérdező kommentje:
Már 1 hónapja nézegetem az állásajánlatokat, de semmi nincs a környékünkön amihez elég egy érettségi.
2016. jún. 30. 20:48
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nem szabad elfelejti, hogy tanulói jogviszony nélkül az utazás is jóval drágább, és a TB-t is valakinek fizetni kell."

Ez igaz, de ebben az esetben mindent a szülei állnak, mivel a Kérdezőnek nincs bevétele, és hát a "semmiből fizetni keveset" rosszabb, mint a "sokból többet". Amennyiben sikerülne valamilyen munkát taláni (akármilyen gyári/operátori munkát), amihez azért sok tudás sem kell, máris jobb helyzetben lenne, mint egy OKJ-vel, szerintem.


Milyen szakra szeretnél menni és milyen OKJ-re mennél? A legtöbb 1 éves képzésnek nincs sok értelme.

2016. jún. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Tény h családi pótlékot utánnad csak akkor lehet kapni ha napppali tagazotas okj_ra jársz.

Vagy ha van kisebb testvéred, akkor lehet emelt családipótlékot igényelni.


Az okj csak akkor éri meg ha adott egyetemi szakon pontot ér .

2016. jún. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem vettek fel?
2016. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#8

Ha nincs meg a minimum 280 pontja nem vehetik fel, lehet olyan szakokat jelölt amiknek államin magas a központi ponthatára és nem éri el, vagy csak szimplán a korábbi évek ponthatára az adott szakon sokkal magasabb (10-20 pont ami esélyes csökkenés, de ha 50-nel alatta van akkor elég egyértelmű, hogy nem sikerült).


Amúgy szerintem is jobb ha addig egy gyárba elmész operátornak vagy bármi amit találsz. Nyilván nem nagyon kapsz minimálbérnél többet de egy évet le lehet húzni bárhol. Könnyebb is mellette tanulni mint OKJ-r a tanulni, érettségire meg nyelvvizsgára egyszerre.


A valamit is érő OKJ 2 éves (vagy több), ezek az egyéves valamik nem sokat használnak. Több pénzt jelent ha dolgozol mint a családi pótlék meg az árvasági. A TB meg talán 7 ezer forint, azért nem egy akkora érvágás.

2016. jún. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Miböl érettségiznél újra? Melyik tárgyakból?

Hova szeretnél menni egyetemre és hány pontod lett?

2016. júl. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!