Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Corvinus gtk-n mennyire nehéz...

Corvinus gtk-n mennyire nehéz szakot váltani?

Figyelt kérdés
HR-re vesznek fel államira úgy néz ki, de én mindenképpen pénzügyet szeretnék tanulni. Úgy tudom hogy ha 3,5os átlagot elérem első évben és írok egy motivációs levelet + megüresedik egy hely akkor vesznek át csak. Hány hely szokott kb évente megüresedni? Nagyon nem szeretnék hr-en leragadni. Köszönöm a válaszokat előre is!

2016. júl. 15. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem nehéz a szakváltás HR-ről PSZ-re, ugyanis az első évben a tantárgyak majdnem ugyanazok a két szakon. Kell hozzá a 3.5 átlag, illetve hogy a célszak felvételi pontszámának 90%-át elérd (ami nálad probléma lehet).
2016. júl. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy ahhoz üresedés is kell, és szakot váltani csak a szakot váltani akarók legjobb átlagú diákjainak engedik.
2016. júl. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
446 pontom van penzugyre ugyhogy azzal nincs gond, de az üresedés miatt vannak aggályaim. Mi van akkor ha nem lesz üres hely? Hányan szoktak átjelentkezni?
2016. júl. 16. 16:50
 4/6 anonim ***** válasza:

többen, mint amennyi hely van :/

turizmus + emberi erőforrások szakról leginkább

2016. júl. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt mire alapozod?
2016. júl. 16. 23:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen formán, ahogy itt szó van róla, átjelentkezni csak önköltségesre lehet!

Nem hiszem, hogy ez megváltozott volna, az utóbbi egy évben.


Ha nem akarod vállalni az önköltséges képzés díjait, akkor van egy sokkal bonyolultabb eljárás.


Újra jelentkezni ahova szeretnél, majd újrafelvételizni.

Érettségizz a szükséges tárgyból újra illetve ha tudsz csinálj nyelvvizsgát.

Így ha lesz elég pontod felvesznek pénzügy és számvitelre.

Utána egy kérvénnyel kéred, hogy számolják el a korábban teljesített tárgyakat.

Mivel mindkét szak ugyanazon egyetemen és karon belül van és elsőben ugyanazokat tanuljátok, ezért nem lesz gond.

Utána pedig évemelést kérsz, hogy rögtön másodévesként kezdhess a pénzügy és számvitelen.


De ehhez tényleg az is kell, hogy meglegyen a 60 kredited, amit beszámítanak az új szakodon.

Azaz, hogy ha nem is minden tárgy ugyanaz elsőben, de legyen 60 kreditnyi és azok sikerrel is teljesítsd!


Egyébként van bármi eltérés manapság az első éves órarendben a G karon belül? Ezt nem tudom naprakészen.


Még csak most fogod kezdeni a HR-t látom.

Azt is megpróbálhatod, ha van különbség az órarendben, fakultatív jelleggel, (ha lehetséges) felveszed azokat az órákat amik neked hiányoznak, de pénzügy és számvitelen vannak.

Így tényleg meg lehet a 60 kredited a megfelelő (!) tárgyakból!

2016. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!