Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri ügyvédnek tanulni? És...

Megéri ügyvédnek tanulni? És nem baj az hogy a matekom négyes?

Figyelt kérdés

2016. júl. 16. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha agilis vagy, akkor megéri, és nem baj. A jogászok nem tudnak százalékot számolni, meg közös nevezőre hozni sem a tulajdoni hányadokat, így nem fogsz kilógni a sorból.
2016. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom még általános iskolás vagy, ha a matek négyesed miatt parázol. :D

JOgi karra 0 matek kell.

2016. júl. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szülőm jogász, és tényleg nem tud százalékot számolni :D Joghoz nem kell matek.
2016. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Ahhoz nem kell matek.

Inkább gyomor kell hozzá.

Meg hogy legyél képmutató és etikátlan.

2016. júl. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Offtopik: felnőtt diplomás ember nem tud százalékot számolni?!

Hogyan, mikor és miért hülyült el ennyire a tisztelt magyar választópolgár? :\

2016. júl. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyik ugyved ismerosom egymas utan csinalja a devizahiteles pereket (nem a bank oldalan). Mar tobb szamoloprogramot irtam neki kulonbozo bankok sajat szabalyzata alapjan, meg a kulonbozo torvenyekhez (pl. letre nem jott szerzodes, meg van, ahol sima kamat van, es nem kamatos kamat).


Szoval nem art neha az a matektudas. Vagy legalabb egy ismeros, aki be tud segiteni. (a szamoloprogi azert kulon jo, mert igy o is beviheti a szamolnivalot, nem serul a titoktartas, es tobb perhez is felhasznalhatja, en meg csak egyszer szivok vele amig lekodolom)

2016. júl. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázzunk valamit. A matektudás nem a százalékszámítással kezdődik, hanem némileg magasabb szinten. A százalékszámítás az alapműveltség része. Pont úgy, mint a szorzótábla, az írás és olvasás meg az, hogy tudod, hogy az elefánt emlősállat.
2016. júl. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, akkor figyelj, mert nagyon sok ostobaságot írtak itt.


Ügyvéd vagyok, és én is négyesre érettségiztem matekból. Ez van, az egyetlen négyesem volt. Nem vagyok egy matekzseni, én leszek az első, aki ezt belátom.


Viszont! Nehogy már ne tudjon százalékot számolni valaki! Itt nem erről van szó! Ez butaság, és direkt a jogászok/ügyvédek - manapság divatos - cikizése, degradálása, semmi más.


Megjegyezném, egy devizahiteles per sokkal, de sokkal bonyolultabb egy sima százalék-számításnál. Ott a legtöbb dolog szakértői kérdés, és nem azért, mert nem tudnak két számot összeadni a jogászok!


Szóval a négyesed miatt ne aggódj, főleg, ha még fiatal vagy. Nem ezen fog múlni. Ha tényleg ez a vágyad, akkor lehetsz ügyvéd: sok-sok munkával és kitartással.

2016. júl. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Meglehet belőle élni? Milyen ügyvédnek éri meg tanulni? És hol éri meg (pl. Anglia,Franciaország..)"


- Természetesen meg lehet belőle élni

- Értelmetlen az a kérdés, hogy "milyen ügyvédnek" tanulj. A jogi egyetem, amit először el kell végezni, egységes. A hároméves joggyakorlatod attól függ, milyen irodában vagy, te döntöd el, hova mész. A szakvizsga egységes. Hogy utána ügyvédként mit csinálsz, rajtad múlik.

- Ha itthon akarsz ügyvéd lenni, itthon kell letenned a vizsgákat. Nem egyformák a jogrendszerek, bárhol máshol végzel, az különbözeti vizsga nélkül mit sem ér itthon.

2016. júl. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!