Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol lehet ügyvédnek tanulni...

Frudzsina kérdése:

Hol lehet ügyvédnek tanulni és nekem lehet e?!

Figyelt kérdés
én éppen szakácsnak tanulok és már régen is tetszett az ügyvéd szakma,mondták is hogy engem eltudnának úgy képzelni.a szakács szakma után van 2 év éretségi és utána tanulhatok ügyvédnek valahol?ha igen hol lehet annak tanulni magyarországon.elöre ksözönöm

2016. júl. 5. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen tanulhatsz, jogi egyetemen. Kell hozzá legalább két 85% feletti emelt érettségi, az egyik történelemből,és nem árt ha már lesz addigra egy középfokú nyelvvizsgád is a pontok miatt. mert az ELTE jogi karon tavaly 467 volt a ponthatár.
2016. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt keress rá a jogász képzésre:


[link]

2016. júl. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2016. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogi egyetemen, de ilyen helyesírással felejtsd el, hogy oda bekerülsz.


Ugyanakkor még van ezek szerint pár éved fejlődni. Jónak kell lenned, különösen magyarból és történelemből, ezek ugyanis a felvételi tárgyak. Persze az átlagodnak alapból is jónak kell lennie.


Ha felvettek az egyetemre (jogi egyetem, általános jogász képzés), az legalább 5 év, majd utána doktori disszertáció írás/védés és az államvizsgák.


Ha ez mind megvan, akkor már jogász doktor vagy, de még nem ügyvéd. Ahhoz, hogy ügyvéd lehess, legalább hároméves elismert jogi gyakorlatot kell szerezned, amiből legalább egy évet ügyvédjelöltként kell eltöltened.

Kell tehát egy egyéni ügyvéd vagy ügyvédi iroda, ahol alkalmaznak téged, kell kamarai névjegyzékbe felvétel, kamarai oktatásra majd szakvizsga-előkészítőre járni...


A szakvizsgákat (3 darab szóbeli, egy írásbeli jelenleg, de ez lehet, változni fog) a hároméves gyakorlat igazolását követően teheted le. A szakvizsgák letétele kb. fél év- egy év között mozog, attól függően, mennyi időt tudsz szánni a felkészülésre. Míg pl. a bírósági- ügyészségi fogalmazókat ösztönzik, hogy minél hamarabb vizsgázzanak le, addig az ügyvédjelölteket a főnökeik általában elég nehezen engedik el tanulni, így folyamatosan letenni a három vizsgát egy ügyvédjelölt nem igazán tudja. (Saját és ismerősi tapasztalat.) Mivel egy szakvizsga legalább két-három hét kiesést jelent a munkából, ezt követően el szokták várni, hogy egy-két hónapig folyamatosan dolgozz. (Nyilván egyéb szabadság ilyenkor eleve kizárt...)


Ha a szakvizsgák is megvannak, akkor pedig már jogosult vagy ügyvédként tevékenykedni, ugyanakkor rengeteg feltételnek kell megfelelnek hozzá:

- kamarai tagság

- ügyvédi felelősségbiztosítás

- megfelelő iroda megléte

- ügyvédi fő- és letéti számla nyitása

- jogtár megvétele

- elektronikus aláírás (nem kötelező, de már semmit sem tudsz nélküle csinálni)

stb., stb...


Szóval: hosszú és rögös út vezet oda, de persze nem lehetetlen.


Viszont visszatérve az elejére: ha ilyen terveid vannak (ez tök jó, tényleg), akkor könyörgöm, hogy első lépésként tessék odafigyelni a helyesírásra, mert ilyenek, mint "lehet e", "eltudnának", "éretségi" és társai nem mennek el egy ügyvédnél!

2016. júl. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és azt nem írtam, de természetesen két nyelvvizsga kell a diploma megszerzéséhez, ebből legalább egy középfokú.
2016. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. te sehol.. mindenki jobban járna, ha szakács maradnál. Szakiskolából nemigen fogsz jogi egyetemre (460 pont feletti ponthatárral) bekerülni.
2016. júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogi karon természetesen, de ez egy nagyon nehéz szak. Sokat, sőt rengeteget kell tanulni és nem csak tanulni fejlődni is. A kettő nem ugyan az. Jó ha felteszed magadban a kérdést: Elég elhivatott és kitartó vagyok? Megvan a kellő anyagi, családi feltétel, akik támogatnak ezalatt a legkevesebb 10 év alatt?

Nem elég, ha az egyik szakácsnak tanuló társad, aki nyilván szakavatott a dologban azt állítja, hogy rólad el tudná képzelni azt, hogy ügyvéd legyél.

Sok sikert kívánok!

2016. júl. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!