Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha annyira nehéz a jogász...

Ha annyira nehéz a jogász szak, mint ahogy mindenki beszél róla, hogyhogy mégis több száz (ezer? ) jogász végez évente?

Figyelt kérdés
Ráadásul olyan emberek is elvégzik, akikre a macskámat nem bíznám rá, hogy etesse meg reggel és este, nehogy elfelejtse.

2016. júl. 19. 07:38
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Ha tud magolni, meg tudja csinálni. Az alkalmasság más kérdés.
2016. júl. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, de nagyon örülök, hogy megtaláltam a kérdésed, mert már régóta kerestem statisztikát arról, hányan végzik el a jogász szakot. Hol találom meg?
2016. júl. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Ugy, hogy a nehezsege a rettento mennyisegu, adott esetben logikatlan jogszabaly bebiflazasabol all. Ha tudsz esz nelkul, de gyorsan 'megtanulni' tobb szaz oldalas szovegeket, menni fog.
2016. júl. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

ennél a szaknál tényleg azok tudnak érvényesülni, akik jól tudnak magolni.

míg mondjuk egy mérnöki szaknál sokkal fontosabb a logikus gondolkodás. egy matekos példát nem lehet megoldani szimplán magolással. érteni kell az összefüggéseket stb. de egy mérnöki laboros gyakorlaton sem a magolás kell. lehet itt nem tudna olyan jól érvényelsülni, aki mindent be tud nyalni, de nem érti konkrétan miről van szó.

míg én a reálos agyammal meghalnék egy jogász szakon. szóval nem lebecsülni akartam. csak egyszerűen nem való mindenkinek.

amúgy én nagyon sok jogi hallgatót tudok, aki sok-sok csúszással vagy éppen soha nem fejezte be az egyetemet. szóval sokan belebuknak.nem olyan egyszerű .

2016. júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Remélhetőleg egyikőtök sem jogász szakra jár és nem is tervezi!Amit itt írtatok hatalmas tévedés...Aki csak paragrafusokat magol kiszóródik!Az általános vélekedéssel szemben a joghoz is kell logika, sőt még egyéb más ismeret is...Nem mindegy ugyanis, hogy csak fújod a jogszabályt vagy érted is, ugyanis a jog elvekre, klauzulákra és sok más egyébre épül amit számításba kell venni, nem is beszélve róla ha több szabályt kell összekapcsolni különböző helyekről, és persze az sem mindegy, hogy honnan...Ez a magolásos szöveg baromság, ezt csak azok mondják akik hallották valakitől, akinek szintén semmi köze a joghoz, vagy ha igen, tegyen le róla, hogy jogász lesz vagy éppen az...Elég ócska jogász lehet akkor...(joghallgató PPKE JÁK)
2016. júl. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Egyetertek az elottem szoloval! Magolas kell csak? Hat kivancsi lennek h te magolasbol meb tudnal ervenyesulni magolassal:)))))) kozod nincs a joghoz ... Akinek meg nincs koze, ne okoskodjon... Kerdesre a valaszod; kinek mi a nehez!! Aki szereti es erdekli annak nem nehez, soor kifejezetten elvezetes!( par targyat leveve:) tehat ha valaki azt mondja h magolas eleg az segg hulye mar elnezest a kifejezesert!!!
2016. aug. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!