Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb jogászképzés...

Melyik a legjobb jogászképzés Magyarországon? Én miért gondolod úgy, ahogy gondolod a dolgot? Indokokat is kérek.

Figyelt kérdés
Rengeteg hozzászólásban olvasom hogy ki mit tart jónak, legjobbnak, de a hivatalos rangsorral az köszönő viszonyban sincs. Vajon miért?

2013. jún. 17. 08:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igazából mindegyik kar megfelelő, legalábbis ha az ember hozzáteszi a kellő józan eszet + szorgalmat. Én ismerek Pesten, Szegeden, Pécsett végzett jogászt, és legjobban a szegedi volt megelégedve a képzés minőségével, de mindegyik sikeresen elhelyezkedett az általa célzott munkakörben.
2013. jún. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Első hozzászólóval egyet értek.

Csak sok hozzászólást és kérdést olvasok, ahol teljesen kétségbe vannak esve ha nem jut be az ELTE jogi karára. Aki keresztfélévvel próbál jelentkezni jogra, mivel ilyen csak a Károlin van már eleve azt kérdezgeti hogy tud átmenni az ELTE jogi karára egy év után. Engem bosszant ez a tévhit. Annyira megnézném hogy bármelyik jogi kar képzésén hogyan érzi magát egy polgárjog szigorlat előtt...biztos hogy annyira színvonaltalannak tartja, hogy szeretne még nagyobb követelményeket?? Kötve hiszem..mert nehéz az mindenhol. Csak a sok középiskolás...bedől annak hogy melyik helyet ismerik a legjobban.

2013. jún. 17. 11:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt is figyelembe kell már sajnos venni, hogy a HResek már nem azt nézik mit végeztél, hanem hogy hol. Így az ELTE előrébb kerül, mint a Károli pl.
2013. jún. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
akkor ezek szerint aki nem az ELTE-re járt, azt figyelembe sem veszik? :/
2013. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

HR előrébb sorolják az ELTE jogi karán végzetteket? Mi alapján? Azt sem tudják hogy valóságban nincs igazi minőségbeli különbség, egyik tárgy itt nehezebb másik meg amott, de összességében mindenütt tanulni kell és küzdeni hogy elvégezze valaki, nem elég néha bejárni órákra aztán meg emlékezetből levizsgázni. (mint egy Hr szakon kissé túlozva)

De ezt cáfolom..mert bíróság ügyészség és közigazgatásba elhelyezkedni nem Hr-eseken keresztül lehet. Ügyvédi irodákba nincs Hr..ott minden ügyvédnek az lesz a szimpatikusabb jelölt aki ugyanott végzett mint ő. Maradnak a céges jogász állások..ahol működhet az a sznobizmus. Bár nekem van fejvadász barátnőm, és nem jelentéktelen kis cégnél fejvadász. Szerinte nem az a mérvadó hogy hol végzett a jelölt..sokkal több dolog számít még.

2013. jún. 20. 23:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Persze, ez is érthető. :)

Én úgy gondoltam, hogy pl. ha megnézik az önéletrajzokat, legyen az bármilyen végzettség, megnézik melyik egyetemen végezted el. Ha ott van mondjuk, hogy SZTE és van egy másik jelölt, aki mondjuk egy kisebb nevű egyetemen végzett, akkor inkább választják a SZTE-n végzettet.

2013. jún. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség hogy egyetem alapján szelektálnak, ez tapasztalat! :) Nézik a diplomád minősítését, és hogy van-e szakmai tapasztalatod, épp ezért az egyetem 4-5. évén érdemes valahol gyakornokoskodni, plusz elérni néhány sikert versenyeken, mert ebből látják h a végzett jogász tele van motivációval, ambícióval. Ha nagyon muszáj rangsort állítani én két részre bontanám az egyetemeket: I. csoportba sorolnám az ELTE, ME, és SZTE jogi karát, igaz mindhárom karon vannak gyengébb tanszékek ahol gyengébb az oktatás, de ilyen melyik egyetemen nincs? Pécset dicsérik még, a Károlit és a Pázmányt lenézik, utolsóként rangsorolják. Miskolc jogi kara oktatói kiválóságban azt hiszem 2 éven át megelőzte az ELTE jogi karát. Szóval totál más, és szerintem lehetetlen elfogadható rangsort felállítani.
2013. júl. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Regal ***** válasza:
100%
A Miskolci Egyetem. Azért, mert ott lehetőség van nagyobb gyakorlati tapasztalat szerzésére is. Olyan kurzus van, ahol különböző jogeseteket elemeznek a hallgatók, illetve, saját maguknak kell ezeket megoldani, rájönni a legjobb megoldásra. Lehetőség van fakultatívan kirándulni valamilyen büntetésvégrehajtási intézménybe, ahol a saját bőrükön érezhetik azt a légkört, ahova majd juttatják a majdani ügyfeleiket, illetve onnan kijuttatják. Sokakban változik a kép egy ilyen látogatás hatására, és befolyásolja őket, hogy a jog mely területére szakosodjanak. Minden másban hasonlóak a követelmények a tanulandó anyagot illetően, vagy nagyon kicsik a különbségek az egyetemek között. Egyik elvégzése sem könnyű!
2013. júl. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én is Miskolc pári vagyok...:))
2013. júl. 26. 19:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem pályakezdéskor számít. Aztán már csak az, hogy mi lett belőled. Az egyetem csak szerény alap ahhoz képest, amit egy komoly jogásznak tudni kell(ene). És annyi kutyaütő van (károlistól eltésig) hogy besírnátok, ha tudnátok.
2013. szept. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!