Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség! Átsorolhatnak ha...

Segítség! Átsorolhatnak ha nem elég az összesített korrigált kreditindex?

Figyelt kérdés
2 félév alatt megvan a 40 kreditem, de az összesített korrigált kreditindexem viszont csak 1,8. Küldtek 2 próba-átsorolás e-mail, amiben az állt, hogy nem sorolnak egyenlőre át, viszont ma lett beírva az utolsó vizsgám, ami sajna egyes lett és így még kevesebb lett a kreditindex, ami így már botrányosan kevésnek tűnik. Átrakhatnak emiatt költségtérítésesre? előfordult ez már valakivel?

2016. júl. 22. 22:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Látom ELTE, így csak a megszerzett kredit számít, a kreditindex csak ösztöndíjnál szempont.
2016. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm! Ez egészen biztos?, mert olvastam itt gyakorin olyat, akit emiatt átsoroltak, bár nem biztos, hogy az ELTE-re jár.
2016. júl. 22. 22:50
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott is úgy van hogy azokat sorolják át, akik nem érik el a kredithatárt+ a 2 fèlévet nézve legrosszabb eredménnyel rendelkező 5-10%-ot ahogy sok más helyen is..
2016. júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
Igen, biztos csak és kizárólag a minimum kredit (36) számít. Ne higgy a GYK-nak csak úgy.
2016. júl. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszönöm, kicsit megnyugodtam, de az ELTE honlapján is megtaláltam azt, hogy ha a legrosszabb 20%-ban van az átlagom átsorolnak. de nemtudom, hogy csak ha nincs meg a kredit vagy így is... :( mert ha utóbbi, akkor nagy valószínűséggel átsorolnak
2016. júl. 22. 23:14
 6/18 anonim ***** válasza:
Utànanéztem neked. Az akkor jön elő, ha a hallgoatói csoportban amiben te vagy, a diákok 30%a nem éri el a szükséges kreditet legalább.
2016. júl. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ez az új rendszer csak azokra vonatkozik , akik most szeptemberben fognak kezdeni. Nekik kell 36 kredit, neked csak 30 valószínűleg (nemismerem az eltés mintatantervet), pontosan a mintatanterv szerinti év kreditjeinek fele.

Az átlagra nincs különösebb előírás a régieknek, mint neked. Az meg van 2.0 a súlyozott kreditindex (ami nem a korrigált). A most kezdőknek már szigorúbbak a feltételek.

Az eltén ugyanannak a feltételnek kell lennie neked, mint ami tavaly volt érvényben.

2016. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. egyedül azért kérdéses, mert azt sem tudom, hogy tavaly vagy azelőtt így számolták-e. Sehol nem találok pontos érthető információt erről. :(
2016. júl. 22. 23:31
 9/18 A kérdező kommentje:
Tehát a lényeg, hogy a kreditindexet csak akkor kezdik el nézni, ha nincs meg a megfelelő számú kredit?
2016. júl. 22. 23:40
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen így van, de csak azoknál, akik most kezdenek szeptemberben.
2016. júl. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!