Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség! Átsorolhatnak ha...

Segítség! Átsorolhatnak ha nem elég az összesített korrigált kreditindex?

Figyelt kérdés
2 félév alatt megvan a 40 kreditem, de az összesített korrigált kreditindexem viszont csak 1,8. Küldtek 2 próba-átsorolás e-mail, amiben az állt, hogy nem sorolnak egyenlőre át, viszont ma lett beírva az utolsó vizsgám, ami sajna egyes lett és így még kevesebb lett a kreditindex, ami így már botrányosan kevésnek tűnik. Átrakhatnak emiatt költségtérítésesre? előfordult ez már valakivel?

2016. júl. 22. 22:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
nekem ez a szám 1,9 lett, de most kaptam 2kor emailt, h nem soroltak át. Én 54kreditet szereztem összesen, szoval amit irsz az nem hiszem, h az also 5% lenne.
2016. júl. 23. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
nálunk a Károlin a súlyozott tanulmányi átlag is számít, ami idén 3,0, jövő tanévtől 3,5. de ezek szerint ti szerencsésebbek vagytok
2016. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
nálunk az évfolyam átlag nincs 3
2016. júl. 25. 14:19
 14/18 anonim ***** válasza:
47%

Na, most akkor a sok össze-vissza beszéd után:


Az átsorolásnál csak és kizárólag a megszerzett kredit számít. Ez az idei tanévben 27 még, a 36 jövőre él, _VISSZAMENŐLEG_ _MINDENKIRE_.


Idén, ha 27 kredit alatt vagy (őszi+tavaszi félév), akkor még mindig megúszhatod, de neked ez mindegy, mert 40 kredited van.


Jövőre, ha 35 kredited van, automatikusan átkerülsz fizetősre.

2016. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

# 14


Az előírt kreditek fele kell, ez törvényi szabályozás. A 36 kredites szabály a 2016. szeptemberben és később kezdőkre érvényes, akik azelőtt kezdtek, azokra a régi szabály vonatkozik. Ettől az intézményen nem térhetnek el önkényesen, hiszen az állami ösztöndíjat az állam adja, és nem az intézmény.


A jelenlegi és az új szabályozásban is számít a tanulmányi átlag. A törvény szerint az intézmények szabnak meg egy átlagot, ami alatt szintén át kell sorolni valakit, még ha a kreditje meg is van. (Szóval lehet, hogy ezt az ELTE nem alkalmazta, mivel nem szabott meg átlagos, nem tudom.)


Nem egyszer hivatkoztam már a törvény megfelelő részeit, kicsit unom már, hogy valaki még mindig beírja, hogy jövő évtől 36 kredit kell mindenkinek. Ráadásul csupa nagybetűvel, mintha attól igaz lenne. Ezzel szemben én még egy hivatkozást sem láttam arra, hogy miért lenne igaz, hogy jövő évtől ez így lenne.

2016. júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
47%

# 15/15 Időpont ma 17:53


Az oktatási hivatal álláspontja szerint a törvény visszamenőleges hatályú. Más nem is lehetne, konkrétan átírták az nftv-t erre, nem kiegészítő jogszabály lépett életbe.


Tanulmányi átlag pedig a jelenlegi állás szerint az ELTE-n nem számít. Ami egyébként vicc volt, mert aki 25 kreditet elvégzett 2.0-val az maradt, aki 24-et 5.0-val az meg nem...

2016. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"Az oktatási hivatal álláspontja szerint a törvény visszamenőleges hatályú. Más nem is lehetne, konkrétan átírták az nftv-t erre, nem kiegészítő jogszabály lépett életbe."


Az OH-ban nem tudnak olvasni? Vagy mikori az az állásfoglalás? Mert a törvény tavaly többször megváltozott, és év vége környékén lépett hatályba a mostani rendelkezés. Ez jelenleg is hatályban van, és így szól:


116. § (8)

"E törvénynek - az egyes, a felsőoktatás szabályozására vonatkozó törvények módosításáról szóló 2015. évi CXXXI. törvénnyel megállapított - 48. § (2) bekezdésében meghatározott feltételeket a 2016/2017. tanév első félévében tanulmányaikat megkezdő hallgatókra, majd azt követően felmenő rendszerben kell alkalmazni."


A 48. § (2) pedig az a bekezdés, ami az átsorolást előírja:

"A felsőoktatási intézmény tanévenként köteles önköltséges képzésre átsorolni azt a magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben részt vevő hallgatót, aki az utolsó két olyan félév átlagában, amelyben hallgatói jogviszonya nem szünetelt, illetve nem a 81. § (3) és (4) bekezdésében meghatározott külföldi képzésben vett részt, nem szerzett legalább tizennyolc kreditet, és nem érte el az intézmény szervezeti és működési szabályzatában - a Kormány rendeletében meghatározottak szerint - megállapított tanulmányi átlagot, továbbá azt, aki a 48/D. § (2) bekezdése szerinti nyilatkozatát visszavonja."

2016. júl. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

# 17/17 Időpont ma 19:22


2016 februárban leveleztem velük e témában. Bevallom, nem néztem át a teljes nftv-t, eleget bújom a PTK/BTK/PP "szentháromságot", hogy ne akarjam :-D


De ennek igazából örülök. Sose szerettem a visszamenőleges törvénykezést.

2016. júl. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!